Skocz do zawartości

setny Pacman


Piotrek Sadowski

Rekomendowane odpowiedzi

Niebo zakitowało się na dobre i chyba szybko nie ustąpi, eh ta jesień :szczerbaty:

Na razie udało mi się uzbierać kanał Ha, jak pogoda dopisze to chciałbym uzbierać reszte.

 

ngc281_1200.jpg

 

 

Większa wersja i opis

 

pozdrawiam

Edytowane przez piotr_s
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcie!

Żeby nie było, że Kraków nie ma pacmana w h-alfa dołączam swoje.

 

 

 

 

Pozdrawiam

Michał Żołnowski - Tiamat

 

PS Podmieniłem plik na nowszy z dodaną kosmetyką na gwiazdach

ngc 281 h-alpha mini.jpg

Edytowane przez Tiamat
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie czadu chłopaki. Nie wiedziałem, że tyle się tam dzieje ;). To i ja sobie zrobie PacMana :P

 

przez nocke jeszcze troche dłubnąłem zdjęcie, na reszte przyjdzie czas po dopaleniu materiału.

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacmana macie zacnego,ale Ty się kolego pochwal tym sercem w H-a :D

 

Muszę go dłubnąć, jak mawia Bogdan, bo wygląda kiepsko. Część materiału zbierana przy temperaturze czipu nawet -10, masa szumu. Muszę się zabrać w weekend jeszcze raz jak tylko czas pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest niesamowite. Wręcz bliskie 3D. A obiekt w tym ujęciu aż pulsuje życiem.

 

Patrząc na obydwa zdjęcia, chciałbym się zapytać i głośno pomyśleć: gdybyśmy byli wewnątrz takiej mgławicy, to jak wyglądałoby nasze hipotetyczne niebo.

Inaczej mówiąc, czy gęstość tej mgławicy jest wystarczająca, żeby zaświetlić nieboskłon? Zastanawialiście się kiedyś nad tym?

Pamiętam, że kiedyś już pojawiło się takie pytanie na forum, ale nie potrafię odnaleźć wątku.

 

ciemnego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest niesamowite. Wręcz bliskie 3D. A obiekt w tym ujęciu aż pulsuje życiem.

 

Patrząc na obydwa zdjęcia, chciałbym się zapytać i głośno pomyśleć: gdybyśmy byli wewnątrz takiej mgławicy, to jak wyglądałoby nasze hipotetyczne niebo.

Inaczej mówiąc, czy gęstość tej mgławicy jest wystarczająca, żeby zaświetlić nieboskłon? Zastanawialiście się kiedyś nad tym?

Pamiętam, że kiedyś już pojawiło się takie pytanie na forum, ale nie potrafię odnaleźć wątku.

 

ciemnego nieba

Ja często o tym myślę, nawet dyskutuję z pewnymi osobami. Obawiam się jednak, że wraz ze zbliżaniem się do takich mgławic ich jasność będzie drastycznie spadać. Będąc wewnątrz podejrzewam, że nic byś nie zobaczył, poza jaśniejszym tłem gwiazd na nieboskłonie.

 

Najbardziej chyba spektakularna byłaby bliska gromada kulista, albo układ słoneczny w takiej gromadzie - choć oba przypadki są raczej mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.