Skocz do zawartości

Dojechała kamerka Toucam Pro II 840 K


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem dziś oczekiwany zestaw to znaczy samą kamerkę , adaptery i filtr IR Blocker 1.25 cala .

 

Kam1.jpg

 

 

 

Producent podaje dość dobre parametry . Rozdzielczość matrycy 1.2 mega pixel , rozdzielczośc video 640x480 a zdjęcie może interpolować 1280x960 pixeli . Filtr ma wycinać podczerwień i poprawiać jakość obrazu zmniejszając skutki aberracji . Całość gotowa do pracy jest niewielka i bardzo lekka , wygląda tak :

 

Kam2.jpg

 

 

Małe to to i chyba na zbyt długo pogody nie zabierze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie do astro to choćby Stella lub Star Light seria Mx ale są one potwornie drogie . Z internetowych na pewno nadaje się Vesta , Toucam 740 i ta 840 . Jeden z kolegów robi z powodzeniem fotki Logitechem . Czy nadają się inne nie jestem pewien .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej , na razie sterownika z płytki nie instalowałem . Win XP Home ją wykrywa bez problemów i program K3ccd ją odpalił . Obrazy w pomieszczeniu trudno porównywać , czekam choćby na trochę pogody i zobaczę na planetkach . Sam jestem ciekawy co daje ten filtr IR Blocker i czy warty jest tych Funtów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo , zainspirowany sugestią Andrzeja [ po tym jak już goście i darczyńcy z Londynu (tego zestawu) poszli spać o piekielnie późnej porze zainstalowałem soft od tego Toucama] . Tu zaskoczenie , bo bardzo podobny do K3CCD , prawie identyczny . Jednak jest jak sugerował Andrzej ( może wiedział ?) sporo bajerów . Teraz jestem pewny że obraz nawet w domu z tej nowej jest lepszy choć to tak mała i lekka pizdulinka :D Podobno jutro we Wrocku pogoda , nagram planetki i się tymi surowymi fotkami z Wami podzielę . Sami ocenicie czy warto . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry odcinające piotrze mają z zasady zastosowania w refraktorach , przy lustrze mam nadzieję że wiesz że są ptraktycznie bezużyteczne

 

Domyślam się że mowa tu o filtrze IR-Cut. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tylko przy refraktorach? W sieci widziałem dość dużo fotek Marsa z filterm IR-cut wykonanych reflektorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Filtry odcinające piotrze mają z zasady zastosowania w refraktorach , przy lustrze mam nadzieję że wiesz że są ptraktycznie bezużyteczne

 

Domyślam się że mowa tu o filtrze IR-Cut. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tylko przy refraktorach? W sieci widziałem dość dużo fotek Marsa z filterm IR-cut wykonanych reflektorami.

 

Reflektor z samej swojej definicji skupia światło każdej barwy w tym samym miejscu i filtry nie mają przy nim zastosowania, być może gdy stosujemy Barlowa to filtr może i coś pomóc bo to jest już soczewka ale chyba niewiele :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.