Skocz do zawartości

M 31 z 135 mm


Stacho

Rekomendowane odpowiedzi

Niewątpliwie jest to najczęściej fotografowana galaktyka, ze swoimi rozmiarami i jasnością jest często pierwszym obiektem do prób astrofotografii. Jest to moje pierwsze podejście do tej galaktyki, to jednak przekonałem się że jest dość wymagająca. Pomimo tylko 9 min. naświetlania spodziewałem się troszkę lepszych efektów. Widać delikatny zarys ramion, M32 & 110. Z pewnością wrócę do niej z większą ilością klatek.

Pozdrawiam.

M 31 ast.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat jest bezpośrednio na montażu na dovetailu z takim patentem do przytrzymania obiektywu -> http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=29409 post #20

 

Czyli dokładnie jak ja :)

Takie pytanko, jaki aparat, przesłona, ISO? I czym składane? Jestem ciekaw co by porównać ze swoim materiałem i ile i jak można wyciągnąć. Nie obrazisz się, że tu wkleję swoją M31 co by porównać czasy i parametry?

 

andromeda_04.jpg

 

i parametry: Nikon D700, Sigma APO 70-300@300, f7.1, ISO1600, 16×30 sek., EQ3-2

 

Próbowałem jeszcze bardziej agresywnie wyciągać szczegóły, ale efekt niestety ze stratą dla całości:

 

andromeda_07.jpg

 

Pracuję obecnie nad jeszcze jedną wersją z odjęciem darków, ale właściwie różnice pomijalne (znikają hoty).

 

Sorki za pytanka, ale dopiero co zacząłem się uczyć astrofoto. Za mną tylko dwie nocne sesje z montażem paralaktycznym. I szansa, że dziś będzie 3 raz... :)

Edytowane przez mpwt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, jaki aparat, przesłona, ISO? I czym składane? Jestem ciekaw co by porównać ze swoim materiałem i ile i jak można wyciągnąć. Nie obrazisz się, że tu wkleję swoją M31 co by porównać czasy i parametry?

 

Ależ jak najbardziej można wklejać swoje zdjęcia, sam też jestem ciekaw jak idzie Wam z tą sigmą. Moje zdjęcie jest z Canona 350D, ISO 800, przesłona max 4,5. 3 klatki i 1 dark składane w "DeepSkyStacker" na pełnym automacie (ograniczyłem się do kilku klinięć w tym programie), reszta obróbki w PixInsight LE (trochę zabawy w histogramie i krzywych), zdjęcie nie jest "na siłę wyciągane", ale da się jeszcze więcej z tego materiału wycisnąć . Z tą sigmą i EQ3-2 jest tak, że dużo lepsze efekty uzyskuje się w ogniskowych poniżej 200mm + dłuższe czasy. Szersze pola też mają swój urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokładnie jak ja :)

Takie pytanko, jaki aparat, przesłona, ISO? I czym składane? Jestem ciekaw co by porównać ze swoim materiałem i ile i jak można wyciągnąć. Nie obrazisz się, że tu wkleję swoją M31 co by porównać czasy i parametry?

 

(...jpg)

 

i parametry: Nikon D700, Sigma APO 70-300@300, f7.1, ISO1600, 16×30 sek., EQ3-2

 

Próbowałem jeszcze bardziej agresywnie wyciągać szczegóły, ale efekt niestety ze stratą dla całości:

 

(...jpg)

 

Pracuję obecnie nad jeszcze jedną wersją z odjęciem darków, ale właściwie różnice pomijalne (znikają hoty).

 

Sorki za pytanka, ale dopiero co zacząłem się uczyć astrofoto. Za mną tylko dwie nocne sesje z montażem paralaktycznym. I szansa, że dziś będzie 3 raz... :)

 

Może na astrofoto się nieznam, ale w programach graficznych siedzę dość długo, więc w trochę się pobawiłem :) To rezultat nałożenia tych dwóch zdjęć zrobionych przez MPWT - kilka warstw, z różnymi opcjami krycia, na niektórych warstwach zmienione level. Na warstwach głównie używałem opcje krycia: kolor, mnożenie, screen. Na warstwach z mnożeniem podciągałem levele ile wlezie :D . Pewnie możnaby lepiej, ale 5 minut się tym bawiłem :)

post-18017-125933926647_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.