Skocz do zawartości

Wyposzczeni?


Rekomendowane odpowiedzi

Prognozy nie są jednoznaczne - dostępne źródła (icm, pogodynka, wetterzentrale) dają nadzieję na różne noce - ale jest jakaś szansa. Polecam zachowanie gotowości (i pamiętajmy też o telefonach - nie wszyscy siedzą regularnie na forum).

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy nie są jednoznaczne - dostępne źródła (icm, pogodynka, wetterzentrale) dają nadzieję na różne noce - ale jest jakaś szansa. Polecam zachowanie gotowości (i pamiętajmy też o telefonach - nie wszyscy siedzą regularnie na forum).

:rolleyes:

 

 

No to już wynoszę telepik niech się studzi :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Wesołej wczoraj się nieco przejaśniło , jak wyniosłem sprzęt i podłączyłem to się pochmurzyło <_< , nawet przez chmurki widać było wizualnie pewne szczegóły na Marsie , szkoda że nie zdążyłem przed przed totalnym zachmurzeniem bo była by fajna fota , coś tam widać , ale to nie to co było w wizualu , dziś zapodam w dziale o Marsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. Ja jadę :) nie na Tąpadła niestety. Ale ducha mego tam spotkacie z pewnością. Ja będę w okolicach Opola. Jak ktoś będzie potrzebował zapraszam na moją miejscówkę ukrytą pomiędzy lasami. Kontakt na tel bo jestem poza siecią :)

pozdrawiam wszystkich

i

ciemnego nieba!

dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

co prawda z opóźnieniem jednak zamieszczam relacje.

Pojechałem. Warunki takie sobie. Lekkie chmury wysokie. Trochę mgły. Ale skoro już byłem to zaatakowałem. :szczerbaty:

 

Orion z jego Mgławicą,Wielki Pies, Woźnica z gromadkami, Byk z Krabem i Plejadkami, Lew jak to Lew zawsze piękny, (galaktyczki schowały się jakoś)

z planet Mars - nadzwyczaj dobrze widoczny i Saturn i .... zamarzające nogi zmusiły mnie do wycoafnia się na cieplejsze pozycje.

 

Kilka uwag o ekstremalnych obserwacjach przy -19 C. Wszystko w zasadzie normalnie tylko: nie należy pomagać sobie ...ustami :) przy rozkładaniu. Grozi przymarznięciem :) I zero pracy bez rękawic. Po kilku minutach - skończy się to powrotem do domu. I tradycyjna przestroga: jeśli przestajesz czuć np palce u nóg - uciekaj. O odmrożenie łatwo.

 

Ale tak w ogóle było cooooool :banan:

 

 

Pomagała mi w obserwacjach dzielnie moja Kasia :) I znależliśmy razem super miejscówkę w okolicach Opola. Polecamy.

 

ciemnego nieba

 

D i K

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.