Skocz do zawartości

Do góry nogami


Jowisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam jeśli napisałem w złym dziale.

Przez mój nowy teleskop widac wszystko pięknie tylko że do góry nogami. Dlaczego? Sprawdzałem jak wszystko zamontowałem, ale mi się wydaje że wszystko zrobiłem dobrze. Czy ktoś może mi pomóc?

Z góry dzięki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... no i się zaczęło po świętach :D

 

wszystko jest w porządku, właśnie tak wygląda obraz w teleskopie.

nie przeszkadza to zbytnio przy obserwacjach nieba, a jeśli chcesz obserwować krajobrazy potrzebujesz soczewki odwracającej obraz coś takiego -> http://www.teleskop.pl/product-pol-1152189714-Soczewka-odwracajaca-1-5x.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, moment!

A jaki to teleskop, jaki system optyczny? Soczewkowy, zwierciadlany??

Bo jak mówimy o teleskopie soczewkowym to lepiej kupić diagonala 45 stopni i będzie o wiele lepszy od tej soczewki odwracającej. Jak teleskop zwierciadlany to ten diagonal się nie nada.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, ale... Czym się różni soczewkowy, zwierciadlnego? Lub jak je odróżnić? Mi się wydaje że soczewkowy.

Soczewkowy za soczewkę, a zwierciadlany zwierciadło. :)

W soczewkowym przykładasz oko z tyłu, a w zwierciadlanym z boku, bliżej wlotu tuby.

 

Odwrócony obraz nie przeszkadza w obserwacjach nieba i nie ma sensu przywracać odpowiedniej orientacji, bo każdy dodatkowy element optyczny pogarsza jakość obrazu.

Edytowane przez bar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, ale... Czym się różni soczewkowy, zwierciadlnego? Lub jak je odróżnić? Mi się wydaje że soczewkowy.

 

Może to niemiłe tak odpowiadać w święta, ale może powinieneś wykorzystać wolne na poszukaniu na internecie podstawowych informacji?? ;)

Zresztą jak chcesz większej pomocy, to może powinieneś przepisać nazwe teleskopu z pudełka?? Pewnie i jakaś instrukcja w nim była, więc tam też powinna być informacja jaki to typ teleskopu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Strzelam że jest to taki wynalazek KLIK.

Żebyś miał w nim normalny obraz musisz dokupić coś takiego (nasadka kątowa 45* z pryzmatem Amiciego) :

nas_prd_45_125_125.jpg

 

Teraz tylko pytanie czy Twoja rurka ma standardową wielkość okularów 1.25" no i ... czy nasadka nie będzie droższa od całego teleskopu? :)

 

będzie o wiele lepszy od tej soczewki odwracającej

 

Dokładnie, miałem taką soczewkę odwracającą i poleciała do kosza. Obraz przez nią był gorszy niż przez dno kieliszka do wódki. Dodam jeszcze że sam tydzień temu kupiłem tego diagonala 45* Skywatchera za 60 zł używany i sprawuje się w Skyluxie elegancko :).

 

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez jointer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam taki sam teleskop. Właśnie... Ile będzie kosztowała "nasadka kątowa 45* z pryzmatem Amiciego"? I gdzie można ją kupić.

Jointer napisał: Teraz tylko pytanie czy Twoja rurka ma standardową wielkość okularów 1.25"

W jak najbliższym czasie zmierzę i napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.