Skocz do zawartości

Proszę o opinie o okularach


Budrys

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.cloudynights.com/documents/swan.pdf

 

Ja ze SWANów byłem bardzo zadowolony patrząc przez F/6,3 i F/10 (choć przy 6,3 już trochę wyłażą wady, zwłaszcza przy 20mm)

O SW niewiele Ci powiem bo nie użytkowałem...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WO SWANA 20mm i SW SWA 9mm (chodzi Ci o SW SWA 58?). Masz tutaj opinie o SWANie 20mm. Myślę, że biorąc pod uwagę tą konstrukcję optyczną cechy w "dziewiątce" będą podobne http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=29375

 

Jeżeli chodzi Ci o SW SWA 58 - 9mm, to oceniam ten okular dobrze. Jest całkiem niezły. Obrazy planet i Księżyca moim zdaniem lepsze niż w zwyczajnych plosslach (porównywałem z Soligorem 9mm) - bardziej kontrastowe. Wiadomo - troszkę odblasków jest i przy brzegach spora nieostrość, ale to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja SWANa sprzedałem. Miałem 15. W maku f/11.8 jest OK ale w f/5 słabiutko. Kupiłem LVW ale jeszcze nie miałem okazji wypróbowac. Moze teraz się uda. Mam NLV i jest fajny. Ale do rzeczy. SW są fajne ale http://www.deltaoptical.pl/upload/files/dUWA-70-17.jpg Patrzyłem i są naprawdę OK. Brał bym tego Czarnego SW a nie SWANa. SWAN był fajny 33 i 40. Te sa dobre. Im krótsze tym gorsze. Taka jest tu zasada. Krótkie i szerokokątne muszą byc drozsze. Nie da się niestety tanio, krótko, szerokokątnie i dobrze :angry:. Jesli chodzi o okolice 17/13 mm to trfisz na tego czarnego SW. Są dobre. Krótsze już wyraźnie gorzej, jak raportują użytkownicy. Ja miałem okazję widzieć 17 i 13. Jyperiony tez sa średnie, że tak to określę. Nic specjalnego niestety.

 

Moze jakaś uzywka albo dozbieranie kasy

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na SWANA 15 niestety nie miałem jeszcze okazji porządnie poobserwować z powodu fatalnej pogody na śląsku. Ale jest fajny jak dla mnie niesamowity ogrom pola którego nie mogę dostrzec jednym spojrzeniem lecz muszę się rozglądać. Wad brzegowych na razie nie widzę. I nie mogę się doczekać pogody i ciemnego nieba, ponieważ patrzyłem przez niego z odległości 10 metrów od lamp ulicznych i nie można było nawet zobaczyć m31. Dzięki za rady i życzę samych pogodnych nocy w 2010 roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.