Skocz do zawartości

Zorze polarne w Polsce 2010 - 2014


Dementorin

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaje, że Słońce jakoś oddziaływuje na naszą Ziemię i może maczać palce w trzęsieniach Ziemii.

Na zagranicznych stronach pokazali jaki miał wpływ przedostatniego X2.2 na Ziemie. Ponoć Ziemia gdzieś też się zatrzęsła...

A jak wiadomo, to pole magnetyczne Ziemii wciąż słabnie i powiększa się anomalia południowoatlantycka...

Dodam, że w niektórych miejscach dostrzeżono już przebiegunowanie, jako przeciwne wskazanie igły na kompasie.

 

A co ciekawego, to aktywność Słońca wg mnie jest nieobliczalna. Słońce potrzebowało trzy dni na powstanie plamy do wytworzenia rozbłysku X2.2 tego w lutym 2011.

Edytowane przez tommy12
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans i tym razem... dry.gif

 

Zanosi się na to że że słońce będzie odpoczywać teraz. :unsure: Nie sądzę żeby coś nadzwyczajnego miało się wydarzyć w najbliższym czasie. Aczkolwiek niespodzianki są miłe :lightning:

Edytowane przez MQover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem, w dziurach miedzy chmurami nic nie było robiłem foty ,gdyby nie księżyc i chmury na pewno było by coś widać , fotki na mojej stronie zorzy przy kp5 tu w Szwecji pokazują jaka jest słaba , w Polsce niema szans przy kp5 www.fotomarcin.vot.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo ładnie spaceweather.com wyjaśniło:

 

"COINCIDENCES: Many readers have asked if this week's terrible earthquake in Japan was connected to the contemporaneous geomagnetic storms of March 10th and 11th. In short, no. There is no known, credible evidence of solar activity triggering earthquakes. Moreover, in the historical record, there are thousands of examples of geomagnetic storms without earthquakes, and similar numbers of earthquakes without geomagnetic storms. The two phenomena are not linked. "

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam takie małe pytanko. Czy jest jakaś szansa, aby w najbliższym czasie zobaczyć zorze w okolicach Warszawy (40 km na południe od)? Jeżeli nie to jaka musi być wartość KP ? Ostatnio słyszałem, że musi być przynajmniej KP=8. Proszę o odpowiedź. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnej stronie wyczytałem, że dostarczona energia w postaci mikrofal wycelowana w krawędzie stykających płyt tektonicznych może pobudzić je do trzęsienia Ziemi. Kwestia czy akurat Słońce zrobiłoby to samym rozbłyskiem o najlepszej porze naświetlonej słonecznie stronie na te płyty, czy lecące promieniowanie, które było jako S1. Po rozbłysku X2 po kilku dniach było trzęsienie Ziemi w Nowej Zelandii. Może to po prostu reakcja powolna, w której Słońce jest aktywatorem. Ogólnie, to wątpie, że CME jest główną przyczyną, lecz coś innegoI(może sam rozbłysk). Troche to daje do myślenia :)

 

Jakieś źródełka dla ciekawych:

 

http://earthenigma.wordpress.com/2011/03/11/japan-earthquake-march-11-2011-triggered-by-x1-5-solar-flare/

http://pesn.com/2011/03/12/9501786_Japans_Record_Quake_Corresponds_to_Sun_Flare/

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Niemczech (Bremerhaven) zorza byla - co prawda slaba ale obudzila nadzieje...

 

Polarlicht11.03.11_1.jpg

 

Kolega Michael Theusner zlozyl juz z tego animacje, ja jeszcze nad moja pracuje:

 

http://www.theusner.eu/terra/images/aurora/20110311-12/pl20110311-12e.avi

 

Pozdrawiam,

Maciek

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.