Skocz do zawartości

Plebiscyt na najciekawszy projekt DIY/ATM 2017

Zobacz najbardziej kreatywne i inspirujące projekty i niezapomnij oddać swój głos.

Korzystając z okazji chciałem złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzącego Nowego 2018 Roku!

Adam_Jesion Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

To trzecie to nie Niemcy. Wg mnie na pierwszym planie jest Gryfów Śląski, z bardzo charakterystyczną wieżą ratusza-pasuje też wzajemne położenie ratusza i zabytkowego kościoła. Hałda zaś leży pod Bolesławcem.

Tak, zapomniałem napisać o 3cim zdjęciu (tym z 2006) że nie jest robione w kierunku na Niemcy. Robione było właściwie bliżej Smreka niż Stogu, niedaleko czeskiej granicy. Nie wiedziałem że ta hałda jest ponad 50km, myślałem że najwięcej 30-40km. A widać ją było gołym okiem.

A czy ktoś wie może jaka to elektrownia (nie chodzi mi o wiatrową) i w jakiej odległości się znajduje? Zdjęcie jest robione spod masztu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno tu nic nie napisano wiec coś skrobnę na szybko. W weekend silną grupą, z Romkiem vel. ORJ i kolegami z pracy, wybraliśmy się na Wielką Rycerzową od słowackiej strony. Na drugi dzień schodząc przez Muńcuł trafiło się kilka widoków, np taki:

Pieniny_spod_Muncola.jpg

Tatry były widoczne ale do połowy. Reszta Beskidu jak by stało obok... :) Jak znajdę czas na obróbkę to zapodam też panorki...

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam takie wczorajsze zdjęcie z Babiej w kierunku Malej Fatry i zastanawia mnie to co widać za nią. Są to chmury czy coś więcej? Obraz 101.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mogło by być, bo ten kierunek to praktycznie Alpy ale w rzeczywistości zaobserwowałeś powstawanie nowych komórek chmur, które wczoraj w sobotę dotarły na południowe krańce kraju, dając o sobie znać i odsuwając się na wschód, ustąpiły miejsca dzisiejszemu deszczowemu frontowi znad Francji...

Chmury oddalone o 700km od Diablaka 201105140500ire.jpg

Edytowane przez merti
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogło by być, bo ten kierunek to praktycznie Alpy

Z Diablaka za Małą Fatrą nie wyjdą Ci tak dokładnie Alpy, ale to się wytnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogło by być, bo ten kierunek to praktycznie Alpy ale w rzeczywistości zaobserwowałeś powstawanie nowych komórek chmur, które wczoraj w sobotę dotarły na południowe krańce kraju, dając o sobie znać i odsuwając się na wschód, ustąpiły miejsca dzisiejszemu deszczowemu frontowi znad Francji...

OK, dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio koledzy Meri i ORJ wyczaili Dumbier na październikowych zdjęciach z Pradziada. Wielkie brawa, a ze swojej strony spieszę donieść, że obliczenia uwzględniające inwersję potwierdzają tę obserwację.

Zamieszczam opis uzyskany z wynikami sondowania atmosfery, wykonanego w Prostejovie nocą z 9 na 10 października 2010. Dumbier wyszedł nawet trochę za wysoko, ale i tak się cieszę :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość merti

Krzyśku, kolega Meri to ja :) Wcięło mi literkę przy pisaniu, nawet nie zauważyłem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Merti, przepraszam... W ramach ekspiacji zrobiłem jeszcze jedną symulację, której dyskusję zamieszczam tutaj, a Twój nickname jest tam napisany prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po dłuuugiej przerwie. Zamieszczam link do skromnego zdjęcia z Karczmiska w Tatrach w kierunku Beskidu Żywieckiego (Widoczna też Lysa Hora i Travny ).

http://www.panoramio.com/photo/54312898

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elcupa, nie przesadzaj proszę z tą skromnością. Widok wyjątkowo piękny. Kiedy tak było?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem już dawno wkleić te zdjęcia na forum, ale jakoś czasu brakowało. Tak więc do rzeczy. Chwilę temu (tzn. 21 lub 22.09.1999), kiedy jeszcze sporo czasu spędzałem w górach, zdarzyło mi się napotkać turystę, który złamał nogę na Koziej Przełęczy. Obowiązkiem było pomóc, a że nastały już czasy komórek to można było zadzwonić do TOPR (zajęło to więcej czasu niż sam przylot śmigłowca, historia na inne forum :) i absolutnie nie wina TOPR tylko innych służB). Jak już wskazałem ratownikom, gdzie leży poszkodowany (podszedłem wyżej pod Kozi Wierch i jak podlecieli to z odległości kilkudziesięciu metrów wskazałem paluchem miejsce). Wtedy też przy pomocy aparatu analoga "małpki-zabawki" wykonałem m.in. te dwa zdjęcia - interesujące pod kątem DO.

Śmigłowiec TOPR w akcji, w tle Diablak i Polica (ok. 54km), a dopatrzeć się można również (próbować) Łamanej Skały i Potrójnej (75-78km) i Czupla 87km:

TOPR2.jpg

panoramka porównawcza

Oraz szersze spojrzenie na Podhale (od masywu Policy po Gorce i Beskid Wyspowy), przy lepszym sprzęcie tego dnia można było sięgnąć i po Kraków (?):

TOPR1.jpg

panoramka porównawcza

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super zdjęcia, na jakieś lotnicze forum jak znalazł. Kiedyś aparaty tak piękne odwzorowywały kolory, a teraz... ehhh... 90% zdjęć jakie wykonuje ludzkość ma prześwietlone niebo :angry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na zachętę przed wakacjami, zdjęcie z cyklu "czego oko nie widziało".

Piątek i sobotę spędziłem z rodziną w Gorcach. W sobotę od rana przechodziły fale deszczu, więc dzień był "niegórski", ale wieczorem wyskoczyłem na polanę Jaworzyna Porębska, o której najwyższą część zahacza zielony szlak z Koninek na Tobołów. Wybór miejsca nie był przypadkowy - spytałem HWT przed wyjazdem o Góry Świętokrzyskie. W piątek też tamtędy przechodziłem i choć powietrze było wtedy dosyć mętne, to wiedziałem przynajmniej, że nic nie zasłania horyzontu.

Rewelacji niby nie było, ale po zeszłorocznych doświadczeniach z Babiej nie dałem się zwieść i zrobiłem kilka zdjęć, które po powrocie nałożyłem na siebie. To, co wyszło, możecie zobaczyć tutaj.

Szczyty Łysicy i Agaty są widoczne, choć wyglądają wyjątkowo niepozornie. Lepiej nie zrobiłbym i tak (chyba, że z zoomem cyfrowym ;), bo na tym kończą się możliwości mojego aparatu. Tak czy inaczej, 150 km pękło :). Zrobię jeszcze opis i dam znać.

AKTUALIZACJA, 29.VI.2011: dorzuciłem właśnie opis.

Edytowane przez Krzysiek_S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

24 czerwca uderzyłem z kumplami na Babią. Babia się fajnie prezentowała z Zawoji i jeszcze z Sokolicy - na fotce obok mnie (10kg nadwagi z przodu i 10kg sprzętu z tyłu) widać jedną niewinną chmurkę :szczerbaty:IMGP0215small.JPG Póżniej już się nie prezentowała wcale :huh:

A fotki robione przez chmury przy iso 200 wychodzą jak iso 800. Poniżej kilka przykładów.

Mosorny Groń : IMGP0220bsmall.JPG

Orawa,Magurka Wilkowicka,Namestowo : IMGP0283bsmall.JPG IMGP0344csmall.JPG IMGP0378_crsmall.jpg

Poziom chmur ze szczytu : IMGP0369bsmall.JPG

Ledwo widoczna El. Skawina : IMGP0445bsmall.JPG

Strzał w Bielsko : IMGP0486small.JPG IMGP0401bsmall.JPG IMGP0460bsmall.JPG

Ale generalnie fajny wypad : IMGP0509edismalt.JPG, teraz kombinujemy jechać na Baranią. Wie może ktoś, czy ta wieża widokowa na Baraniej jest użyteczna? Czy korona drzew już zasłoniła widoki?

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Benji widok na płd-wsch, wsch oraz płn-wsch nie jest zasłonięty przez drzewa i nawet nie trzeba wchodzic na wieże widokową (fot 1).

Widok na płn, płn-zach, zach i dostepny jest tylko z wiezy widokowej ale korona drzew nie zasłania (fot 2).

Gorzej z widokiem na południe. Małą Fatrę trzeba łapać pomiędzy wierzchołkami drzew (fot 3).

Wszystkie foty z października ale byłem tam w maju tego roku i nie za wiele się zmieniło. :Salut:

Pozdrawiam :Beer:

post-16203-0-83900200-1309939483_thumb.jpg

post-16203-0-53550700-1309939812_thumb.jpg

post-16203-0-09828800-1309939950_thumb.jpg

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie foty z października ale byłem tam w maju tego roku i nie za wiele się zmieniło. :Salut:

Wielkie dzięki Sysiu. Widać miałeś dużo lepszą widoczność. Na Taterki można liczyć. Na północ też niczego sobie, może jakiś industrial się złowi, oby to nibył tylko maszt TV na skrzycznym. :szczerbaty: . Ten weekend odpadnie, ale nastepny raczej wyskoczę.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa ciekawe odkrycia na zaeszłowakacyjnych zdjęciach:

Romanka z Pienin:

55587035.jpg

Mogielica i Ćwilin w Beskidzie Wyspowym z niziutkiej Szafranówki w samym sercu Pienin:

55587124.jpg

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znajomy wybrał się kilka dni temu w Małą Fatrę. Pogodę miał mało dalekoobserwacyjną (upał, mleko) ale jedno zdjęcie z Rozsutca mnie zainteresowało:

IMGP9913.JPG

Musiałem sobie to zwizualizować aby upewnić się czy dobrze widzę ;)

fatra.jpg

Odległość nie powala, ale zawsze to coś ;)

Cały album z wyprawy: https://picasaweb.google.com/PrestoGrzegorzK/MAAFATRANaWielkiRozsutec1609m

Edytowane przez vrg
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba najlepiej napisać w tym temacie ;) W ubiegły czwartek (14.07) z fortu Donjon w Srebrnej Górze mimo nienajlepszej pogody rozpościerał się dobry widok na północ i wschód. Poprawcie mnie jeśli się mylę ale wygląda mi to na Górę Świętej Anny dsc03374o.jpg a to by było ok. 108 kilometrów. A tu chyba elektrowia Opole dsc03375dy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi