Skocz do zawartości

Głośniki oraz wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedawca został na początku poinformowany, iż buduję zestaw stereo, więc raczej na siłę nie rozdzielał mi kanałów na pięć i więcej;).

Po za tym jestem raczej konkretny jeśli chodzi o potrzeby, tak że dość mocno sprecyzowałem moje oczekiwania wobec muzyki i sprzętu. Masz rację Robson w tym, że trzeba obsłuchać się w lepszym sprzęcie, zaraz, jesteś ze Szczecina, może poleciłbyś jakiś dobry sklep z głośnikami, wzmacniaczami itp...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja posiadam w pomieszczeniu o powierzchni 20m2 kolumny podstawkowe Magnat Quantum 603. Zostały dokupione do postawionych wcześniej w tym pokoju frontów z zestawu Quadral Quintas z najniższej serii Quadrala. No i mimo podobnego przedziału cenowego (obie pary kupiłem po ok. 800zł jakieś dwa lata temu) muzyki słucham tylko na Magnatach. Grają o niebo lepiej od Quadrali, które dołączam tylko przy filmach. Zasila je dość stary ale na bieżąco reanimowany wzmacniach Kenwooda KA 5040 i przy 25% jego wydolności nie można w pokoju wysiedzieć. Wiem że to nie jest wyznacznik jakości sprzętu, ale pokazuje jaki spory zapas mocy drzemie w tym wzmaku. Dla porównania na niższej serii nowego amplitunera Yamahy kolumny tylne nie pokazały nic ciekawego.

W obecnej konfiguracji nawet przy małej głośności dzwięk jest czysty, alty i soprany dość klarowne, ale z przewagą tonów niskich co wynika zarówno ze specyfiki wzmacniacza jak i kolumn.

Reasumując kup dobry wzmacniacz np. Denona (może być używany) i wyższą serię kolumn podstawkowych, a na pewno się nie zawiedziesz. Sugeruję oczywiście najpierw odsłuch.

Pozdrawiam

Edytowane przez karan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca został na początku poinformowany, iż buduję zestaw stereo, więc raczej na siłę nie rozdzielał mi kanałów na pięć i więcej;).

Po za tym jestem raczej konkretny jeśli chodzi o potrzeby, tak że dość mocno sprecyzowałem moje oczekiwania wobec muzyki i sprzętu. Masz rację Robson w tym, że trzeba obsłuchać się w lepszym sprzęcie, zaraz, jesteś ze Szczecina, może poleciłbyś jakiś dobry sklep z głośnikami, wzmacniaczami itp...??

 

 

Audiofil i DAT. Myślę, że to wszystko jeśli chodzi o nasze miasteczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzięki Sumasie za link : http://www.hi-fi.com.pl/ranking.pdf

 

właśnie zakupiłem i odsłuchuję kolumny Monitor Audio Bronze BR2 (audiofilskie monitorki za niską cenę)

są świetne i natychmiast widzę ograniczenie w postaci źródła dźwięku

 

czyli wzmacniacz do wymiany szybciej niż później :D

miałem w typie amplituner Yamaha RX797 ale gość w salonie namawia mnie na Cambridge Audio Azur A650 - najlepiej niby współpracują z Monitor Audio

 

jestem zaskoczony bo są bardzo... małe

ale i tak nie mogę podkręcić więcej niż 1/3 potencjometru (mieszkanie w bloku...)

 

pozdrawiam i dobrych wyborów życzę

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.