Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Na szczycie nie ma lasu, południe ładnie odsloniete :) Zdjęcia robiłem koło krzyża. Widok jest ciekawy. widać Bieszczady, beskid niski, a za sucha góra w teorii powinny pojawić się Tatry. W zalaczniku zdjecie waitraków gdzies koło rymanowa (?)

post-17726-0-93788700-1309294836_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dak Bieszczady niczego sobie, możesz wskazać współrzędne tej góry z której robiłeś zdjęcia? Jaką ma wysokość?

 

Andis choroba, to zdjęcie co zamieściłeś, no rewelacja. Sucha góra i Tatry razem.

 

Edit:

Już znalazłem tą górę ;)

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też wymiękłem. Szkoda, że ogniskowa taka krótka, bo autor ma jeszcze kilka fotek z tego dnia, ale nic ciekawego na nich nie widać. Tatry Tatrami, ale w paśmie Suchej Góry widać słabe wzniesienia na dalszym planie. Wg symulacji to... Cergov (a dokladnie Mincol!) - równe 100km:)

wilcze-cergov.jpg

Na dodatek zdjęcie wykonano zwykłą małpką Ixusem 40 Canona. Tym bardziej gratulacje dla autora!

Edytowane przez Andis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, w poniedziałek 11.07 przypadkowo znalazłem się w Głobikowej, no i trafiłem na widok Gór Świętokrzyskich, skutecznie umożliwiony dzięki niezłej pogodzie. Co interesujące, zupełnie odmienne warunku panowały w kierunku południowym, w stronę Beskidów, widoczna była solidnych rozmiarów chmura burzowa. Prawdopodobnie gdyby nie to, możliwa byłaby obserwacja Tatr, niemniej to tylko gdybanie.

 

Poniżej duma świętokrzyskiego województwa:

post-20210-0-65080900-1310591149_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mamy TO! PiotrekC znalazł się we właściwym czasie i miejscu - zrobił zdjęcie, Luki odszukał na nim majaczący na horyzoncie "cień wielkiej góry" i jest Rumunia z Bieszczadów po raz pierwszy! Zapraszam: http://a13.one.pl/2011/07/22/plesca-mare-rumunia-z-krzemienia

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Panowie (i Panie :-) ) !

Ta chwila to coś, na co czekałem od początku mojego zalogowania się na tym forum - Rumunia widziana z terytorium Polski! Oczywiście DO bywały już świadkiem większych odległości, ale ta sytuacja jest szczególna - raz poprzez trudność, jaką fotograf ma w wychwyceniu tak odległego i malutkiego szczególiku, jakim jest sam czubek szczytu w odległych rumunskich górach (tylko z dosłownie kilku punktów w polskich Bieszczadach jest to możliwe), a dwa - sam fakt, że Rumunię, którą większość społeczeństwa kojarzy co najwyżej z czarnomorskim urlopem w "dawnych, dobrych czasach" można dojrzeć z Polski, wydaje się niesamowity!

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem na zdjęciu Piotrka te majaczące na horyzoncie kształty, nie mogłem uwierzyć własnym oczom...

Piotrek - moje gratulacje! Znalazłeś się we właściwym miejscu we właściwym czasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vrg - symulkę robiłem na użytek opisu do tej panoramy na udeuschle.de - oto ona: http://www.udeuschle...eenheight%3A740

Widzę że również wygenerowałeś nieco szerszy kadr ;)

Bo co mnie tak zaciekawiło ? Tam gdzie zdjęcie już nie sięga powinny być widoczne jeszcze dwa inne rumuńskie szczyty oprócz Plesca Mare. Tak już blisko do Pietroasa, no ale nie tym razem ;)

 

btw: u mnie jakoś lepiej to wygenerowało, wyraźniej jakby: symula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że dalekie obserwacje po raz kolejny mnie mocno zaskoczyły. Historia jest długa więc nie będę dużo pisał tylko dam LINKA oraz poglądowe zdjęcie:

 

Bieszczady ze Świerzowej Polskiej koło Krosna. Dodam tylko, żę przez ponad 28lat jak żyję, i mam do tej górki (290m n.p.m.) bardzo blisko bo koło 100m, nie spodziewałem się ujrzeć takiego widoku :). Do teraz jestem w szoku.

Bieszczady3.jpg

 

Cały czas miałem pod nosem Bieszczady a dopiero teraz mogłem je zobaczyć ;).

Do Caryńskiej koło 90km.

Edytowane przez Piotrekk
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz co, ja w tym chudym niewyraźnym szczycie za nic nie rozpoznałbym Carycy:) Ale tak bywa z dalekimi obserwacjami. Kiedyś robiąc zdjęcie wyjątkowo wyraźnych Tatr z Czudca stałem w otoczeniu miejscowych, którzy kłócili się, że to Bieszczady, albo "górki kolo Frysztaka" - a założę się że widok Tatr mają za oknem kilka razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem na początku z Beskidami, tylko że nie było strony, symulacji ani forum, więc nie miałem pojęcia, co widzę. Pierwsze wieczory z z linijką i mapą, potem ORJ nazywający wszystkie szczyty wraz z wysokościami... Się działo :) Teraz 100 km to minimum, żebyśmy chcieli się czymś zajmować.

 

Pogoda marna, więc skłania do reminiscencji ;) Gratuluję odkrycia na własnym podwórku. Takie smakują lepiej, niż Fichtelberg ze Śnieżki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, gratulacje na wstępie świetnych zdjęć.

Dzisiaj dorzucam w końcu "własne" Bieszczady. Tym samym mam upragniony komplet z stricte rodzinnych stron, komplet w sensie Tatry, Góry Świętokrzyskie i w końcu Bieszczady. Chodziłem tamtędy milion razy, od dziecka oczami wyobraźni widząc te góry. Koniec marzeń, jest zdjęcie. 22.07.2011 r., pogoda zwariowana, naprzemiennie deszcz plus fatalna widoczność oraz kilkunastominutowe przejaśnienia, podczas których widzialność ulegała rewelacyjnej poprawie.

Miejsce wykonania fotografii to albo Jaszczurowa albo Chytrówka, w pobliżu góry Chełm. Reperem może być duży drewniany krzyż, co najmniej sprzed II wojny światowej. Współrzędne przybliżone: 49°53'44.54"N i 21°34'13.13"E.

 

Na 1 fotografii widać Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy z nadajnikiem na Suchej Górze. W tle cel. Na 2 zbliżenie. Na co? Tak na logikę, bo nie próbowałem bawić się w symulacje, to Smerek, Przełęcz Orłowicza, Wetlińska? Caryńska Szeroki Wierch zapewne zasłonięte.

Pozdrawiam.

D.K.

post-20210-0-99712300-1311683386_thumb.jpg

post-20210-0-60999500-1311683415_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opat TUTAJ masz symulację, z tego miejsca co podałeś. Notabene fajne fotki ;).

 

mateusz, Andis, dzięki za wsparcie, macie 100% rację. Jestem ciekawy co mnie jeszcze zaskoczy w DO.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

Co ciekawe, na Twoim zdjęciu opat załapała się Wielka Rawka i tu już mamy prawie 115km

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrekk za symulacje, dokształcę się terenowo ;) Niemniej za diabła nie wiem gdzie Ty tą Rawkę widzisz? ;)

 

Nie ma za co ;). A co do Wielkiej Rawki, na tej symulacji program jej nie podpisał. Wystaje na prawo od Smerka (czy Smereka, do dzisiaj nie wiem jak się prawidłowo odmienia ) o %24%24%24description%3A%24%24%24email%3A%24%24%24language%3Aen%24%24%24screenwidth%3A1440%24%24%24screenheight%3A878"]TUTAJ ZBLIŻENIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłeś mi smaka Rymek tymi zdjęciami. Ciekawie ten Pikuj wyszedł. Widoczność podejrzewam że miałeś w granicach 100km. Jak masz jeszcze jakieś zdjęcia to możesz zamieścić.

Mam podobne zdjęcie tylko z Caryńskiej i w szerszym kącie. Widać na nim Pikuja przez Borżawe aż do Ostrej Hory

IMG_7498.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś mi smaka Rymek tymi zdjęciami. Ciekawie ten Pikuj wyszedł. Widoczność podejrzewam że miałeś w granicach 100km. Jak masz jeszcze jakieś zdjęcia to możesz zamieścić.

Mam podobne zdjęcie tylko z Caryńskiej i w szerszym kącie. Widać na nim Pikuja przez Borżawe aż do Ostrej Hory

 

Na Twoim zdjęciu warunki o niebo lepsze. W ostatnich dniach jednak nie można było narzekać, jak na środek lata widoczność była bardzo dobra! Wiele zdjęć nie robiłem, bo córa była głodna i trzeba było schodzić szybko w dół :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem sobie ostatnio wycieczkę po Pogórzu Przemyskim w okolicach Dubiecka, potem zapytałem Heya o potencjał niektórych miejsc i oto odpowiedź: http://www.heywhatsthat.com/?view=QSROMTJU - Hucisko Jawornickie/Nienadowskie

Na Bieszczadach i Tatrach są czerwone plamy: Bieszczady bez szaleństwa - poniżej 90km, ale za to do Tatr jest stamtąd ok. 180km, a to już budzi respekt.

Na Panoramio znalazłem zdjęcie tej miejscówki i jest kuszące zwłaszcza przez drewniany element w jego górnej części:

22652951.jpg

http://www.panoramio.com/photo/22652951

Symulka

Od Rzeszowa nie jest daleko - trzeba się tam wybrać uzbrojonym w aparat.

Edytowane przez Andis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie ostatnio wycieczkę po Pogórzu Przemyskim w okolicach Dubiecka, potem zapytałem Heya o potencjał niektórych miejsc i oto odpowiedź: - Hucisko Jawornickie/Nienadowskie (...)

Dobrze wiedzieć! Kiedyś tam "wylukałem" takie oto miejsce: Połanki

 

A to symulacja w HWT i udeuschle.de na Tatry i Bieszczady z Połanek.

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.