Skocz do zawartości

Chcę kupić poręczny teleskop


dawidwlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej się zastanawiałem nad syntą 8, ale jak zobaczyłem jej rozmiary i montaż to odechciało mi się... Chcę poręczny teleskop od 700 do 1000zł i to jak najszybciej, bo jak wieczorami widzę niebo to mnie zżera ochota, aby looknąć tam. Będę wyjeżdżał 7km za małe miasteczko (8000tyś mieszkańców, mało oświetlone). Proszę profesjonalistów o radę i przykładowe teleskopy. Z góry wam dziekuję :)

 

Wcześniej się zastanawiałem nad syntą 8, ale jak zobaczyłem jej rozmiary i montaż to odechciało mi się... Chcę poręczny teleskop od 700 do 1000zł i to jak najszybciej, bo jak wieczorami widzę niebo to mnie zżera ochota, aby looknąć tam. Będę wyjeżdżał 7km za małe miasteczko (8000tyś mieszkańców, mało oświetlone). Proszę profesjonalistów o radę i przykładowe teleskopy. Z góry wam dziekuję :)Aha i tylko mnie interesuje obserwacja, a nie robienie zdjęć :)

 

http://sklep.teleskopy.net/product_info.php/cPath/21_35_49/products_id/2773

myślałem o tym celestronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacje planet, DS? Jesli to drugie - moze krotkoogniskowy Sky-Watcher na AZ3? Sky-Watcher BK1025AZ3 lub po doplacie 400 zl Sky-Watcher SK1206AZ3.

 

http://www.astrokrak.pl/advanced_search_result.php?keywords=az3

 

 

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Chcę poręczny teleskop od 700 do 1000zł i to jak najszybciej, bo jak wieczorami widzę niebo to mnie zżera ochota, aby looknąć tam. (...)

 

Tutaj garść niezmiennych zasad dla mobilnego tleskopu. Dopiero z taką bazą proponuję rozpocząć proces decyzyjny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mobilne to najlepiej achro 100-120mm (bardziej DSowe) lub mak 127 (bardziej planetarne) czy SCT 5-6" (też planetarne, ale już trochę bardziej uniwersalne, i lzejsze od Maków) i na montażach AZ3/4 czy ew. EQ3.

 

Chociaz jeżeli masz samochód to szkoda rezygnować z Synty 8" (pokaże więcej niż wyżej wymienione sprzęty). Są jeszcze wersje z rozsuwaną tubą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No synta niewątpliwie jest dla mnie za wielka :/ Mieszkam na 4 piętrze i w dodatku mam mały samochód. Chcę coś co szybko, bezproblemowo się rozkłada i przewozi.. I daje fajne obrazy :) Nie mam pojęcia pewnie bym chciał bardziej uniwersalny do dsów i planet ( nigdy nie obserwowałem, dopiero zaczynam) nei wiem czy takowy istnieje :P

Polowałem na synte 8 pare miesięcy, ale nie udało mi się używki kupić i w sumie dobrze, bo przyczepkę bym musiał kupić :P;)..

Z tego co wyczytałem, wiem, że tuba powinna być jak największa wtedy najwięcej zobaczę, ale nei mam o tym pojęcia.. Kurde mam mętlik w głowie, a coraz lepsze noce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że np 100mm zwierciadło jest do obserwowania naszego ukłądu słonecznego, a większe do dsów, a czy tymi większymi będę gorzej widział planety? Sorry może głupie pytanie, ale nei mam pojęcia o tym :P Chciałem w tym tygopdniu kupić ten teleskop ahrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Chciałem w tym tygopdniu kupić ten teleskop ahrrr

Co nagle to po diable.

Przestudiuj porządnie lekturę zadaną przez Hansa a najlepiej także inne pokrewne tematy na Celestii. Pomyśl też o lornetkach i poczytaj na Forum w dziale "Lornetki". To wcale nie jest takier głupie, rozpoczynanie przygody z astronomią jest łatwiejsze z pomocą lornetki, niż teleskopu. Niektóży już przy tym pozostają a inni wracają po doświadczeniach z teleskopami. Poza tym jedno drugiego nie wyklucza, poczytaj to: http://www.optyczne....tkującego_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.