Skocz do zawartości

Roztocka 106 z edka


szary19

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia noc Roztockiego zlotu powoliła mi na długo oczekiwane testowanie guidingu. Początek był mocno nerwowy bo grzałki nie działały i trzeba było suszyć zaparowanego guidera (więkie dzięki Domi).Potem było już lepiej po ponad godzinie musiałem przerwać sesję bo aparat szedł na kolizyjny z nogą montażu. Materiału może nie jest porażająco wiele wszystkiego łacznie 1h 15 min z czego większość to ekspozycje 300 sekundowe i kilka (5) 200sekunowych. Dopiero po powrocie na stołówkę uświadomiłem sobie że jedna 400 sekundowa klatka która zrobiłem testowo wyszła swietnie ale bylo już za późno na ponowne rozkładanie sprzętu.

setup : 80 ED , neq6 pro, 80/400 (guiding), Sbig St4 , eos 350D unmod

Obróbka bardzo delikatna , troszkę boję się przesadzić dlatego tylko poziomy, lewelsy , hipass i maska wyostrzająca , wskazówki co do obróbki mile widziane

M106.jpg

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i teraz trzeba dodać ze 2 godziny materiału :lol:

Czy robiłeś to w RAWach?

jasne że rawy + komplecik darków, flatów, i dark flatów, sporo szumu doszło w czasie obróbki choć starałem się być jak najdelikatniejszy ( bardzo ciężko było wyciągnąć tą strukturę ramienną wokół galaktyki, napewno bedę próbował jescze z obróbką tego obiektu szczerze mówiąc to moja pierwsza fotka z taka ilością materiału i pod tak pieknym niebem. Jest jeszcze 81 i 82 około 45m więc napewno czegos się nauczę w kwestii obróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz podszedłem do materialu i zawieszam broń w tej kwestii. Spróbowałem popracować na szerszym ujęciu duże wyciągnięcie szczegółów pozwoliło uzyskać niewidoczny wcześniej detal i zawirowania materii w galaktyce. Żeby zabić bardzo duży szum posłużyłem się narzędziem Neat które niesie niesamowite możliwości.

M106 prawie B&W.jpg

P.S Teraz już wiem że ten obiekt jest bardzo trudny szczególnie dla początkującego zarówno w kwestii zbierania materiału (powinienem zebrać komplet materiału na czasach powyżej 400 sekund) oraz obróbki , amp glow wycieło mi z kadru niemal cały róg więc wiem ze bez kamerki nie ma co się porywać na tego typu obiekty.

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.