Skocz do zawartości

MT-800


Gość Disciple

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Ile wazy ten teleskop? tak wogole to mam 2,5 tys zlociszy i zastanawiam sie nad teleskopem (niestety 2,5 tys to kwota juz naciagnieta wiec nie piszcie prosze ze jak doloze iles tam to cos). Obserwowalbym pewnie w weekendy i w tygodniu tez ze 2 razy by mi sie zdazylo. Mieszkam na skraju miasta ale czasem jak obserwuje lornetka to daje sie we znaki luna swietlna przy horyzoncie... Glownie chcialbym ogladac mglawice nie mysle o fotografowaniu bo w tej cenie to i tak wiem ze moge zapomniec. Ile takie lustro sie chlodzi? i jesli jest ktos posiadaczem to czy moze napisac ile wyciaga sie ten teleskop przed dom (zapomnialem dodac ze mieszkam w domu i obserwowac bede z ogrodu) i rozklada go do obserwacji. Jednym zdaniem po jakim czasie jest on gotowy do obserwacji... pisalem to na szybkiego bo potrzebuje wybrac teleskop bardzo szybko... wiem ze znalazlbym wiele informacji na forum ale naprawde na to czasu nie mam wiec jesli ktos moze napisac mi chociaz jakie modele teleskopow powinienem brac pod uwage to ebde wdzieczny...

 

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z plecakiem w którym niosę laptopa ,termos i okulary , na jednym ramieniu montaż z tubą MT800 a w drugiej ręce krzesło niosę bez przerwy około 120 metrów na pobliski stadion :lol: ( przy pewnej wprawie oczywiście bo na początku był dla mnie dość ciężki)

 

ps. Jeśli obserwujesz z ogrodu pomyśl o słupie betonowym i przytwierdzonym na stałe wejściu na głowicę

 

ps. przy - 15 chłodzi się około dwie godziny ( ja go zamykam w samochodzie koło domu- teren zamknięty!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 13 lat i nosze cały teleskop, bez większych problemów. Nie składam go tylko stoi cały czas złożony w całości.

Z ceną to najlepiej patrz na www.astrokrak.pl . Poszukaj ceny okularów jakie chciałbyś posiadać i policz ile to wyjdzie razem z teleskopem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chylę czoła przed kolegami, którzy ze swoim sprzętem odbywają wędrówki w plenerze :notworthy:

 

ja swojego niestety muszę wywozić samochodem za miasto a potem tylko parę kroków :D

z tym chłodzeniem to w sumie nie jest chyba duży problem, ja teraz wystawiam tubę na parę godzin na balkon to jest zimna jak sopelek potem w folię, do samochodu i jazda.

 

tak sobie niekompetentnie myślę, że jak do mgławic, nie do foto i w cenie do 2500 to może Antares , który jest na dobsie i dzięki temu w podobnej cenie większe lustro? Sam go nie wziąłem bo trzeba by było dłużej czekać a tu Mars się zbliżał (MT800 od ręki). Myślę, że Janusz powinien Ci doradzić co będzie dla Ciebie lepsze większe ale ciemniejsze lustro Antaresa czy nie

 

pozdrawiam

 

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.