Skocz do zawartości

TV Radian 8 mm


Aleksander H.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Czy w ogóle warto takim okularem zawracać sobie głowę , pole 60 stopni dobry ER , ale co dalej ?

Jak to szkiełko ma się do LVW 8 czy UWANa 7.

Jeżeli ktoś miał to proszę o opinię.

 

Witam,

 

Używam TV Radian ale o ogniskowej 10mm. W moim jasnym refraktorze F5 daje piękne obrazy. Pole doskonale skorygowane aż do diafragmy - gwiazdy jak szpilki w całym polu widzenia. Obrazy bardzo kontrastowe - szczególnie na planetach i księżycu pokazuje na co go stać. Okular ma również bardzo dobrą transmisję co pozwala oglądać również DS-y. Jest to według mnie bardzo uniwersalne szkiełko. Porównywałem z okularami TMB i tutaj Radian dawał zdecydowanie lepsze obrazy - bardziej kontrastowe - na Jowiszu po prostu widziałem więcej szczegółów. Co ciekawe - Radian ma cieplejszy ton obrazu w porównaniu z innymi okularami które posiadam ale w żaden sposób nie przeszkadza to w obserwacjach. Na zachodzie Radiany mają bardzo dobrą opinię jako okulary uniwersalne - a u nas w kraju jak do tej pory niezbyt popularne prawdopodobnie z uwagi na wysoką cenę...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Yank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies w testach zagranicznych czytalem ze przegral z pentaxem XF wiec moze warto celowac w pentaxa??

Tak - Radian 12mm dostał gorsze noty w porównaniu do Pentaxa XF w tej recenzji na Cloudy Nights:

http://www.cloudynig...hp?item_id=1438

 

Ale inne recenzje są dla Radianów bardziej sprzyjające :-) Z recenzji które czytałem wynika że im krótsza ogniskowa Radianów tym lepiej, najsłabsze z całej serii to Radiany z ogniskową 18mm i 14mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cloudynights.com/ubbthreads/showflat.php/Cat/0/Number/4119810/page/0/view/collapsed/sb/5/o/all/fpart/1 tu jest o 8,5 po co przeplacac za radiana skoro ma tak pozytywne opinie

sam chcialem brac radiana ale teraz mam na oku oba xf po 10 moze bedzie ta 8,5:)

Edytowane przez lion100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie TV Radian przegrywa z LVW Vixena, przez co nie jest popularny w Polszy.

Ma mniejsze pole, a przy tym jest droższy.

 

Fani Televue czekają na okular z polem Naglera (82*) i ER Radiana (20mm), co zapewne nie nastąpi, bo byłby to "strzał w stopę" dla serii Ethos B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie TV Radian przegrywa z LVW Vixena, przez co nie jest popularny w Polszy.

Ma mniejsze pole, a przy tym jest droższy.

 

Według mnie jedynym czym przegrywa Radian w porównaniu z LVW to odrobinę mniejsze pole Radiana i trochę wyższa cena. Natomiast transmisja i odwzorowanie kolorów są zdecydowanie po stronie Radiana. Radian daje również zdecydowanie jaśniejszy obraz w porównaniu do serii LVW.

U nas w kraju Radian jest mało popularny ale w stanach używany przez wielu i wielu sobie go bardzo chwali jako okular uniwersalny o bardzo dobrej transmisji.

Edytowane przez Yank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.