Skocz do zawartości

M13 i Crescent jednej nocy


coy_coyote

Rekomendowane odpowiedzi

Moja druga sesja z kamerką DSI III Pro. Najpierw padło na M13

 

8x300s Luminacja

m13.jpg

 

 

potem dla NGC6888

 

6x600s Luminacja

ngc6888.jpg

 

 

jako ciekawostkę załączam prowadzenie montażu MaximDL podczas focenia M13

prowadzenie.jpg

 

Cały setup:

BKP150/750+MPCC DSI III Pro, guider SW80/400 + DSI I (color) na HEQ-5 Syntrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prowadzenie cudowne, ale ta Crescent to... chyba coś z nią nie tak...na dwóch moich klatkach 600s widać znacznie wiecej niż u Ciebie na 6, a matryca ta sama, światłosiła podobna choc u mnie Ha-alpha- http://forum.astropo...post__p__392637 Wydaje mi się, że jednak dasz radę wiecej z tego wycisnąć. Moze zciagnij sobie z mojego FTPa te moje klatki i porównaj. Daj też screen z Maxima pojedynczej klatki na streczu "High" - jestem ciekaw. Jakie warunki panowały podczas focenia ?

 

Co do prowadzenia, to w osi Y mozesz lekko podnieść agresywność co by wykres delikatnie ( o dosłownie 0.1px ) przechodził ponad 0. Albo poszerzyć lekko strefę gdzie korekty nie są wprowadzane (minimum movement ) - tak byś miał tak jak na osi X takie fragmenty wykresu które są totalnie płaskie.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzałem Twoją surówkę z ftpa i rzeczywiście różnica jest niesamowita compress.gif

Szczerze mówiąc ten sam materiał pokazałem na sąsiednim forum z informacją że martwi mnie mikra ilość zebranego detalu przy 10 minutach

Uspokoił mnie jednak qbanos który wyjaśnił że nie uzyskam takiego materiału w szerokim paśmie jakim jest L tym bardziej w warunkach śródmiejskich .

Powiem że mnie uspokoił tym postem .

Na tą chwilę sam nie wiem co o tym sądzić unsure.gif

Powiem szczerze że miałem zupełnie inne wyobrażenie i nadzieje związane z tym materiałem huh.gif

Załączam screena z surowej klaki jeszcze przed kalibracją

stretch.jpg

Dziękuję odpowiedź

 

No prowadzenie cudowne, ale ta Crescent to... chyba coś z nią nie tak...na dwóch moich klatkach 600s widać znacznie wiecej niż u Ciebie na 6, a matryca ta sama, światłosiła podobna choc u mnie Ha-alpha- http://forum.astropo...post__p__392637 Wydaje mi się, że jednak dasz radę wiecej z tego wycisnąć. Moze zciagnij sobie z mojego FTPa te moje klatki i porównaj. Daj też screen z Maxima pojedynczej klatki na streczu "High" - jestem ciekaw. Jakie warunki panowały podczas focenia ?

 

Co do prowadzenia, to w osi Y mozesz lekko podnieść agresywność co by wykres delikatnie ( o dosłownie 0.1px ) przechodził ponad 0. Albo poszerzyć lekko strefę gdzie korekty nie są wprowadzane (minimum movement ) - tak byś miał tak jak na osi X takie fragmenty wykresu które są totalnie płaskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie różnica dramatyczna. Szczerze mówiąc nigdy (!) nie miałem filtra L więc dużo mam jeszcze do odkrycia.

Cóż, najwyższy czas na filtr Ha w takim razie. Prowadzenie masz fajne, pole też płaskie, będziesz miał wspaniały detal przy 750mm... Filtr taki nie kosztuje jeszcze worka pieniedzy więc chyba warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie a to wygląda że wszystko jest OK beerchug.gif

Ha jest w moich najbliższych planach zakupowych yes.gif

Zastanawiam się tylko jak w Maximie dopasować parametry offset i gain szczerbaty.gif dla tej kamerki bo wydaje mi się że można by je podciągnąć jeszcze.

Ogólna zasada o jakiej czytałem jest taka że offset ustawia się tak aby wartości ciemnych pikseli były tuż nad wartością zero a gain jak najbliżej wartości 65535 (16bit) ale jak to zrobić ...g.gif standardowo Maxim ustawia offet na 100 a gain na 50 mellow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna zasada o jakiej czytałem jest taka że offset ustawia się tak aby wartości ciemnych pikseli były tuż nad wartością zero a gain jak najbliżej wartości 65535 (16bit) ale jak to zrobić ...g.gif standardowo Maxim ustawia offet na 100 a gain na 50 mellow.gif

 

Uruchom envisage, tak bedzie najszybciej, a nastepnie robiac biasy ustaw offset na jak najmniejsza wartosc, ale taka aby wartosci prawie wszystkich pixeli (wyjatkiem sa martwe pixele) byla wieksza od zera.

Nastepnie odslon matryce i robiac przeswietlone klatki ustaw gain na najmniejsza wartosc, przy ktorej wartosci pixeli sa jeszcze rowne 65535.

Typowo dla DSI optymalny offset jest z przedzialu 40-50 a gain 90-100

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom envisage, tak bedzie najszybciej, a nastepnie robiac biasy ustaw offset na jak najmniejsza wartosc, ale taka aby wartosci prawie wszystkich pixeli (wyjatkiem sa martwe pixele) byla wieksza od zera.

Nastepnie odslon matryce i robiac przeswietlone klatki ustaw gain na najmniejsza wartosc, przy ktorej wartosci pixeli sa jeszcze rowne 65535.

Typowo dla DSI optymalny offset jest z przedzialu 40-50 a gain 90-100

 

Powodzenia.

 

Michał, na to wygląda że Maxim odwrotnie wprowadza wartości domyślne dla tej kamery ohmy.gif

Myśląc prostolinijnie to z kamery wyciskam około połowy jej możliwości biorą pod uwagę ustawienia samego parametru gain który u mnie jest ustawiony na 50 huh.gif

Teraz jak już wiem jak to postaram się potestować najpierw na Envisage a później te parametry przerzucę na Maxima. Ciekaw jestem efektu banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... postaram się potestować najpierw na Envisage a później te parametry przerzucę na Maxima. Ciekaw jestem efektu banan.gif

Przy przerzucaniu parametrow zachowaj czujnosc, bo byc moze oba programy maja inna skale. Przykladowo, do korzystania z Nebulosity (z DSI III) zniechecil mnie wlasnie problem z ustawieniem gainu i offsetu, bo tam byla jakas inna skala dla tych parametrow, a co ciekawsze ich optymalna wartosc zmieniala sie np. wraz z czasem ekspozycji. A w Envisage bylo ok.

 

Wracajac do Twojego Crescenta to jest dokladnie tak jak pisal Kuba. Wiem, bo sam przez to przechodzilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.