Skocz do zawartości

Katowice i okolice


mardudus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a co obserwujemy ? :) Bo jeśli będziemy chcieli sobie popatrzeć na katalog Messiera to wypadałoby mieć noc w okolicach nowiu... a jeśli tak, to trochę sobie poczekamy :)

Jeśli natomiast planety, to wydaje mi się, że "łysy" nie będzie robił wielkiej różnicy, zresztą... i tak przecież mamy najlepsze warunki obserwacyjne w kraju ! :lol:

Odnośnie terminów, to mnie bez różnicy czy dzień roboczy czy weekendy. Na astronomię praktyczną zawsze jakoś znajdę czas :wink:

( o ile mnie tylko znów gdzieś nie wyślą na jakiś wyjazd z firmy... :x )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również robię wypad w weekend jeśli pogoda dopisze. Nastawiam się szczególnie na Saturna i Jowisza, potem co się da :lol: Niestety bedę szukał miejsca z "drugiej" strony Śląska w kierunku na Kuźnię Raciborską. Powodzenia w obserwacjach :!: Może się kiedyś spotkamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... no to nie ma co. Jak choroba, to trzeba wyzdrowieć, bo choroba+obserwacja nocna nie wróży dobrze... :?

 

Mardudus, wstrzymajmy się jeszcze OK ? Niech się Pitrek wychoruje i wówczas spróbujemy raz jeszcze znaleźć jakiś wspólny i przyjazny dla wszystkich termin :) Co wy na to ?

 

A więc dużo zdrowia nam wszystkim życzę :)

Pozdrawiam

Admiral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zapowiada sie niezła widoczność :D:):P , M-ki raczej odpadają z powodu łysego , ale wyżowa pogoda i silny mróz wróżą niezły seeing :) moj teleskop już od 2 h się studzi - od dłuższego czasu nic nie obserwowałem - pogoda tej zimy była jakoś wyjątkowo paskudna pod względem przejżystości powietrza

 

czy ktoś jeszcze będzie dziś obserwował ? jak tam u Was z przejzystością ?

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również robię wypad w weekend jeśli pogoda dopisze. Nastawiam się szczególnie na Saturna i Jowisza, potem co się da  :lol: Niestety bedę szukał miejsca z "drugiej" strony Śląska w kierunku na Kuźnię Raciborską. Powodzenia w obserwacjach  :!: Może się kiedyś spotkamy  :wink:

 

Akurat wypad w tym kierunku bardzo mi odpowiada...

Przy następnej okazji chętnie bym się przyłączył

 

Bogdan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również robię wypad w weekend jeśli pogoda dopisze. Nastawiam się szczególnie na Saturna i Jowisza, potem co się da  :lol: Niestety bedę szukał miejsca z "drugiej" strony Śląska w kierunku na Kuźnię Raciborską. Powodzenia w obserwacjach  :!: Może się kiedyś spotkamy  :wink:

 

Akurat wypad w tym kierunku bardzo mi odpowiada...

Przy następnej okazji chętnie bym się przyłączył

 

Bogdan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitrek... skoro wszyscy się umawialiśmy, no to wszyscy, a tym bardziej osoby, które nie miały z tym jeszcze większego doświadczenia. Trzeba się w końcu samemu przekonać, prawda ? :)

 

Bardzo ciekawie prezentuje się najbliższy weekend - tj. 13 i 14 marca, bo podobno w sobotę ma przyjść odwilż i wiosenna pogoda 8) Ciekawe, ciekawe... czy im się sprawdzi.

A właściwie to czym później tym przyjemniej, bo cieplej i mniej śniegu, z którym będą musiały walczyć nasze auta w drodze na miejsca obserwacyjne, czyż nie ? :wink:

Proponujcie, ja postaram się dostosować z terminem.

 

Pozdrawiam

Admiral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grrrrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyyyy............ :evil: :evil: :evil:

piekielny komputer !!! Sypnął mi się Windows i musiałem się wyłączyć od dwóch dni z sieci :x Nie zdążyłem przeczytać Waszych postów z ostatnich dni, cholera... :cenzor:

 

No nic... musimy jeszcze raz jakiś termin ustalić. I chyba najbespieczniej byłoby kontaktować się telefonicznie jak już jakiś termin ustalimy, co Wy na to ? Ześlijcie do mnie mailem jakieś namiary, tzn. najlepiej numery komórek, a ja wyśle swój. Wtedy już nam z pewnością żadna ładna pogoda nie umknię :?

 

Ale pech... a pomyśleć, że tak jak przewidywałem pogoda się zrobiła w nocy na weekend ! :Boink:

A jak w tygodniu u Was ? Pitrek pisze że ma wolne do środy. Ja właściwie noce też mam wolne :wink: Gdyby Wam pasowało to już na pewno jestem do dyspozycji, ale tak jak pisałem powyzej, dajcie jakies blizsze i szybsze namiary na siebie !

 

Czekam na sygnał i jeszcze raz przepraszam za wpadkę... :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 20 pod pocztą główną w Katowicach spotkanie . Chętni przyjeżdzajcie , ma być dobry seening warto to wykorzystać. Chętni piszce na postach po kogo podjechac ma 3 miejsca wolne . :D:D:D:D:D:D:D:D:D jestem w domku do 19 piscie na emaile telefony bedzie latwiej

0564.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.