Skocz do zawartości

M33 Galaktyka Trójkata


Duser

Rekomendowane odpowiedzi

Uff, długo nic nie wrzucałem....bo....

...w międzyczasie zbudowałem sobie małe obserwatorium na dachu garażu, nic wielkiego, taką tam małą budkę 1,5 na 1,5 metra z przesuwanym dachem, ale...... :yahoo: radość mam wielką, korzystając ze stacjonarnie zamontowanego sprzętu ( cóż za komfort !!! Siedzę sobie w domku przy laptopie z dala od komarów, a zdjęcia się robią :helo: )

 

Rozpoczynam skromnie fotografią dobrze znanej galaktyki trójkąta - 30 x 300 sek + 20 x 600 sek , 350d iso 800.

Obróbka astrozdjęć to dla mnie nadal wyzwanie - starałem się nie przedobrzyć. Pozdrawiam !!

m33final jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spajki.

Właśnie dotarło do mnie, co mi przeszkadza na wielu fotkach. Jest bardzo ładne zdjęcie i nagle te spajki...

W przestrzeni są dżety (może nie w zakresie widzialnym) i takie tam, ale spajków w rzeczywistości nie ma. Spajki to artefakt, kiedyś wynikający z optyki, a teraz (gdy optyka to wyeliminowała) dodawany kliknięciem. Nie dorabiajcie ich. Bez spajków jest może mniej efektownie, za to jakoś tak bardziej... jak faktycznie jest. Właśnie stałem się przeciwnikiem spajków (tak, jak nagle przestałem słodzić herbatę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, człowiek sie całe życie jednak uczy. Doskonała wiadomość.

 

Fotka robiona C6N ? , jeśli tak to super jak na pierwszy strzał , ja to bym chciał mieć taki ostatni :helo: , tylko te spajki :g: , a tak poważnie to spajki dodają uroku fotkom ale jak tak się zastanowić na poważnie to rzeczywiście są nienaturalne , ale jak sie ma Newtona to nie jest proste , trzeba by zmieniać rodzaj pająka.

 

Fota jest tak dobra że ledwo zwrócilem uwagę na te gwiazdki w tle , i dobra ostrość , czekam na następne.

 

Może już pisaleś czym focisz a ja to przegapiłem , jeśli nie to napisz kilka słów jak to ustrzelileś.

 

Ps. gratuluje obserwatorium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze !

Obrobiłem materiał jeszcze raz - tym razem mniej zielenizny, bardziej naturalnie i mniej gradientu.

I tym razem nie odmówiłem sobie przyjemności dodania paru spajków celem podniesienia walorów widokowych fotografii :rofl:

 

Jak znajdę trochę czasu to wrzucę parę zdjęć obserwatorium. Pozdrawiam wszystkich !!

 

PS. Nie wiem czy nie za bardzo zciemniłem tło - u mnie widac dobrze , ciekawe jak u was.

 

m33finalnew.jpg

Edytowane przez Duser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrobiłem materiał jeszcze raz - tym razem mniej zielenizny, bardziej naturalnie i mniej gradientu.

Nooo :) Od razu lepiej. Rewelacja - inna jakość. Gratuluję - bardzo fajne zdjęcie. Jest o jakieś 200% lepiej niż wersja pierwsza.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze !

Obrobiłem materiał jeszcze raz - tym razem mniej zielenizny, bardziej naturalnie i mniej gradientu.

I tym razem nie odmówiłem sobie przyjemności dodania paru spajków celem podniesienia walorów widokowych fotografii :rofl:

 

Jak znajdę trochę czasu to wrzucę parę zdjęć obserwatorium. Pozdrawiam wszystkich !!

 

PS. Nie wiem czy nie za bardzo zciemniłem tło - u mnie widac dobrze , ciekawe jak u was.

 

m33finalnew.jpg

 

 

Cześć,

 

bardzo fajna fotka. Obrabiam właśnie swoją galaktyczkę. Mam pytanie.... jak się dodaje "spajki"? To pewnie coś w Photoshopie...

 

Pozdrawiam

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: spajków nie dodaje się sztucznie ( choć oczywiście można). Powstają same wskutek dyfrakcji światła na ramionach pająka w Newtonie. Moje spajki są dość niskiej jakości, mam coś nie tak z tym pająkiem.

Spajków na zdjęciu brak , gdy fotografujesz refraktorem.

Pozdrawiam .:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.