Skocz do zawartości

M31


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku napiszę, że zdjęcie nie jest jeszcze dokończone, ale wobec naszej pogody, a właściwie jej braku zdecydowałem się na publikacje nieukończonego dzieła.

Obiekt od którego sporo osób zaczyna swoją przygodę z astrofotografią. Dla mnie było to pierwsze spotkanie z galaktyką Andromedy ujętej (prawie) całościowo i tak sobie myślę, że znowu jestem na początku drogi. Materiał zbierany w kilku etapach, luminacje miałem już gotową od miesiąca i jestem z niej bardzo zadowolony, co do koloru to jest go zdecydowanie za mało i może jeszcze dozbieram. Chciałbym też zebrać Halfa, ale po pewnych trudnościach przy zbieraniu kanału niebieskiego może okazać się to niemożliwe. Po mojej dwuletniej przygodzie z MT800 Rubinar wydaje mi się tak odlotowym i bezobsługowym szkiełkiem, że uwierzcie jestem w ciężkim szoku. Oczywiście ma pewne wady, ale jak na razie dla mnie to pikuś ;) Zdjęcie wykonywałem z podmiejskich warunkach i pewnie z Bieszczad .... -zresztą co tu dużo gadać ..... rozmarzyłem się nad ta wizją :o

Dodam, że w takiej konfiguracji przy jasnej gwiazdce wykres PE jest gładziutki jak stół, trochę szarpie przy kanale B, ale tam gwiazdka miała chyba pixel ;)

 

Czasy L: 3[h] RGB 40:40:60[min]

Rubinar 300/4.5 +ST2k + SW EQ6

koniec 31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Po mojej dwuletniej przygodzie z MT800 Rubinar wydaje mi się tak odlotowym i bezobsługowym szkiełkiem, że uwierzcie jestem w ciężkim szoku. Oczywiście ma pewne wady, ale jak na razie dla mnie to pikuś ;) ....

Zawsze twierdziłem że najważniejsza jest w hobby przyjemność. Jeśli MT800 powodował wypadanie włosów to już dawno bym zarzucił na Twoim miejscu. Tylko proszę nie rozumieć mnie że propaguje pójście na łatwiznę ;) To zabawne co napisze ale ja ostatnio największą przyjemność mam ze zbierania materiału. Obróbka zeszła na drugie miejsce.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze twierdziłem że najważniejsza jest w hobby przyjemność. Jeśli MT800 powodował wypadanie włosów to już dawno bym zarzucił na Twoim miejscu. Tylko proszę nie rozumieć mnie że propaguje pójście na łatwiznę ;) To zabawne co napisze ale ja ostatnio największą przyjemność mam ze zbierania materiału. Obróbka zeszła na drugie miejsce.

Oczywiście zbieranie materiału daje sporą frajdę, ale tylko takiego z którego widać ze coś będzie. Im lepszy tym większa radość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy B&W, czy kolor, wyszła Ci po prostu WSPANIALE :notworthy::notworthy::notworthy:

P.S.

Oprócz tutoriali, udzielasz może prywatnych lekcji... B)

Tomcio widzę, że chcesz mnie podbudować :) Thx notworthy.gif

 

Na pewno mnie zmotywowałeś do zebrania większej ilości materiału, gdyż z powodu takiej sobie ilości nie mogłem specjalnie użyć funkcji ostrzenia programowego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcio widzę, że chcesz mnie podbudować :) Thx notworthy.gif

 

Na pewno mnie zmotywowałeś do zebrania większej ilości materiału, gdyż z powodu takiej sobie ilości nie mogłem specjalnie użyć funkcji ostrzenia programowego.

 

 

A co to jest ostrzenie programowe??? :g:

Sorki, może niedoczytałem tutoriali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.