Skocz do zawartości

Deep Sky słaba gromada kulista


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowite Darek !! Spodziewałem się że pomęczycie się trochę z tą gromadą :D Musimy jednak przyjąć jakieś zasady rozwiązywania zagadek . Jak będzie tylko na priva to tutaj nic się nie będzie działo . Jak piszemy na forum to jeden strzał kończy zabawę . Może trzeba ustalić listę osób które odpowiadają wstępnie na priva żeby dać innym szansę ? Jak myślicie ? Może ustalić że te osoby odpowiadają że wiedzą a jak nie będzie prawidłowej odpowiedzi powiedzmy po upływie doby to wtedy podają rozwiązanie ? Ja zgadzam się na wszystko , byleby tylko coś się działo i było wesoło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Piotrze ale uważałem się za płotkę a nie rekina obserwacyjnego więc czym prędzej odpowiedziałem ,już nie będę,

Z drugiej strony to wiem w jakiej części nieba obserwujesz i tylko tam szukam zawęzając poszukiwania do wybranych elementów.

Następny razem na PW ale teraz "wybacz mi" :lol: ( był nawet taki program)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że odgadłeś Darku to ja się cieszę :D Nie wiem tylko jak ustalić taki złoty środek aby taka fotka na zagadce sprawiła satysfakcję osobom błyskawicznie odgadującym i z drugiej strony skłoniła innych do szukania po atlasach . Założeniem zagadek jest edukacja jak i satysfakcja z odgadnięcia obiektu . Dlatego oczekuję Waszych opinii w tej kwestii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Piotrze:

1) 48 godzin odpowiedzi tylko na priva

2) potem podajesz rozwiązanie lub dajesz wskazówkę i dalej 24h na priva

3) po dobie możesz dać jeszcze silniejszą wskazówkę i wtedy piszesz że można już wszystkim na forum dawać odpowiedzi 8)

 

Kogo zaliczyć do rekinów a kogo do płotek już sam musisz zadecydować przy publikowaniu wyników na forum.

To tylko propozycja zasad ale przemyślana i prosta 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Piotrze ale uważałem się za płotkę a nie rekina  obserwacyjnego więc czym prędzej odpowiedziałem ,już nie będę,

Z drugiej strony to wiem w jakiej części nieba obserwujesz i tylko tam szukam zawęzając poszukiwania do wybranych elementów.

Następny razem na PW ale teraz "wybacz mi" :lol: ( był nawet taki program)

Piotrek, zrób Darkowi i nam wszystkim niespodziankę. Wrzuć coś z obiektów widocznych z półkuli południowej, wtedy nikt nie będzie ułatwiał sobie sprawy zawężając pole poszukiwań :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ryśku!!!!

Panuje tu dobra choć nie pisana zasada ze fotki na zagadki są wyłącznie autorskie, bo inaczej to był by tu niezły bajzel, zapewniam Cię :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Ja zgadzam się na wszystko , byleby tylko coś się działo i było wesoło .

Sam "spaliłem" zagadkę moim pierwszym postem na ogólnym forum :oops: -

więc odpowiedzi w ciągu pierwszych 24 godz TYLKO NA PRIVA - wszyscy (płotki i rekiny) ,

lużne uwagi ( i podśmichajki :terefere: ) w wątku .

- w tygodniu 2 - 4 zagadki dla : początkujących , "średniaków" i dla rekinów ,

Każdy będzie miał możliwość się wykazać ( nie tylko w swojej klasie ).

- czas trwania 24 - 48 godzin

- jak pisał Janusz : po pierwszych 24 godz ( odp. tylko na PRIVA ) - decydujesz w zależności od ilości poprawnych odpowiedzi ,

czy zakończyć , czy też podpowiadasz i odpowiadamy na forum .

 

Takim sposobem będzie około 4 zagadek na tydziń , to chyba w sam raz .

 

Aa.. może wprowadzić "zapowiedzi zagadek",

właśnie "straciłem" 2 zagadki bo miałem krótką (24 godz ) przerwę w dostępie do forum ! :evil:

 

PS.

Gratulacje Darku - 8 minut no no !!! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy

 

1. Ja nie odpowiadam na zagadki Heńka ponieważ znam jego ulubione obiekty i fragmenty nieba co strasznie ułatwia mi zadanie, dlatego odpisuję mu tylko na priva. Nie umniejszam Darku Twojej wygranej i nie ma tu krzty zawiści.

 

2. Dobrze jest kiedy początkujący usłyszą szybko że ich odpowiedź nie jest prawidłowa ponieważ nie marnują czasu czekając na ogłoszenie wyników tylko szukają dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Hamalku forum to nie czat, na odpowiedź trzeba troszeczkę poczekać a to lekcja cierpliwości i pokory wobec potęgi Wszechświata którą podglądamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.