Skocz do zawartości

Reflektor Seben Big Boss 1400/150


Matheu

Rekomendowane odpowiedzi

Na ebayu znalazłem coś takiego

 

http://cgi.ebay.pl/Seben-Big-Boss-1400-150-Reflector-Telescope-New-/380214282693?pt=UK_Telescopes&hash=item58868989c5

 

Reflektor Seben Big Boss 1400 150, na montażu paralaktycznym EQ3, w komplecie też dwa okulary:

# Plössl Eyepiece 1.25“ (31.7mm) PL 6,5mm

# Plössl Eyepiece 1.25“ (31.7mm) PL 25mm

 

Co o tym sądzicie? Słyszałem kiepską opinię o firmie Seben, ale za 660zeta i bezpłatną przesyłką do Polski, to wydaje mi się, że warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu znalazłem coś takiego...

 

...Co o tym sądzicie? Słyszałem kiepską opinię o firmie Seben, ale za 660zeta i bezpłatną przesyłką do Polski, to wydaje mi się, że warto?

 

Jeśli Twoim hobby jest wyrzucanie pieniędzy w błoto, to faktycznie warto. Lepiej zmarnować pieniędzy się nie da :mellow:

Ja takie "teleskopy" nazywam Nędzą Optyczną, bo posiadają naprawde kiepską optykę i to jeszcze z wbudowanym barlowe przedłużającym ogniskową, wszystko oczywiście z kiepskimi powłokami co skutkuje pewnie sprawnością optyczną na poziomie 70%.

Do tego marny wyciąg okularowy (dziwie się że jeszcze ktoś takie montuje w nowych teleskopach) i jeszcze równie marny montaż, na którym wszystko będzie sie trzęsło na maxa.

Gdybyś użył opcji "szukaj" to znalazł byś ogromne ilości informacji na temat takich "cudów techniki", włącznie z recenzjami osób, które miały nieprzyjemność być ich użytkownikami.

Chcesz coś do astro, to pomyśl albo o używanej Syncie 6" na dobsonie, albo może pomyśl o dobrej lornetce (np Delta Optical SkyGuide 15x70 i możesz znaleźć na forum jej recenzje), bo na pewno zobaczysz więcej i nie zostaniesz z takim bezużytecznym "meblem" jak ten Seben...

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą. A jeśli koniecznie chcesz Newtona na paralaktyku, to kup Sky-Watchera 130/900, apertura 20mm mniejsza ale przynajmniej sprzęt o lepszej konstrukcji optycznej i sprawdzonej jakości.

 

PS. Zastanawiałeś się, jak działa gwarancja w przypadku zakupu na ebayu od zagranicznego sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.