Skocz do zawartości

Sky Watcher 200/1000


kuba_tronic

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, nie ukrywam iż zapomniałem o otwartym temacie choć go rozwiązałem.

Pomógł mi kolega poznany na innym forum ( dzięki Seba ), mieszka w zasięgu, podjechał i pomógł. Ostatecznie zakupiłem ten właśnie teleskop (200/1000) na montażu EQ-5. Teleskop do moich potrzeb sprawuje się idealnie a ponieważ nie mam zamiaru w najbliższym czasie zmieniać zainwestowałem w EQ-5 choć musiałem się "skredytować" :). W mojej okolicy spokojnie obserwuję księżyc i planety natomiast co do gromad i galaktyk to już wygląda różnie ale i tak bardzo zadowalająco. Naprawdę polecam ten teleskop jeśli ktoś ma wątpliwości. Ja wybrałem EQ-5 aby spróbować astrofotografii ale wydaje mi się iż do oglądania nieba spokojnie starczy EQ-3.

Dominik dziękuje za próbę pomocy i zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi udało się dobierać do HEQ5 z tuba 200/1000. Tylko ze u mnie astrofoto na pierwszym miejscu. Zastanawiałem sie nad 250/1200 ale chyba za ciezko. I zamówiłem w astro z Krakowa. 1300zl za tubę oraz 3700 za montaż. W piątek urlop na składanie zestawu tylko pogoda się nie zapowiada.

Pozdrawiam i życzę czystego nieba

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to na granicy, ale u mnie trochę inna kategoria oczekiwań. Co dla Was jest kiepskie dla mnie jest wow:) Zdjęcia robione na EQ2 były szałem ponieważ były to pierwsze moje zdjęcia z tak wieloma detalami. Chciałbym również mieć możliwość popatrzenia bez aparatu a przez mniejszy już za wiele nie zobaczę. Mam obecnie 130/900 i uczę się co sprawia mi frajdę a z HEQ5 będzie na pewno większa.

Dam na pewno znać co jest za a co przeciw takiej kombinacji.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić to skoro masz tubę 130/900 podepnij na HEQ5 i w ten sposób ucz się astrofoto. Z własnych doświadczeń wiem, że tak jak pisze Piotr4d Newton 200/1000 jest na ten montaż za ciężki. Pamiętaj, że jeszcze dochodzi aparat no i guider jeśli chcesz robić dłuższe niż 20-30 sek. ekspozycje. Długo z tym problemem walczyłem i poległem zniechęcony efektami. Okazało się, że zdjęcia wykonane na tym montażu przez ED 80 są NIEPORÓWNYWALNIE lepsze. Temat Astrofotografii Newtonem 200/1000 ogarnąłem dopiero z powodzeniem na montażu o numer większym AZ-EQ 6

A co do oczekiwań to pamiętaj, że będą Ci stale rosły.

Powodzenia :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki Panowie. Macie napewno 100% racji. Tylko moja astro polega narazie na testowaniu ustawień szukanie obiektów i nauka nauka i czytanie forum. Szukacz odpięty i to nim prowadzę naukę a tuba celuje z pomocą goto. Inaczej jest ciężko:) zreszta ciagle chmury w moim rejonie wieczorami.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.