Skocz do zawartości

uwaga na alledrogo


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszytskich

nabylem droga licytacji za posrednictwem znanego serwisu aukcyjnego lornetke BERKUT BPC 25x70

sprzedawana jako w stanie idealnym - jak nowa itp

przed licytacja pytalem sprzedajacego jak z kolimacja - odpowiedz brzmiala "w porzadku"

po otrzymaniu przesylki zalamalem rece - lornetka faktycznie wygladala ladnie - niestety tylko z zewnatrz

lornetka grzebana wielokrotnie - przez jakiegos dyletanta - nawet srubokreta nie zdolal dobrac odpowiednio. zachodzi podejrzenie ze nawet bylo robione jakims scyzorykiem. obiektywy brudne - rozmazane odciski od wewnatrz i na dodatek uszkodzony pryzmat - patrzac od stony obiektywu jest widoczny odprysk

o kolimacji nie bede wspominal - szkoda czasu...

w odpowiedzi na moje pretensje uslyszalem ze byla wyslana w stanie idealnym i ze pewnie sam ja uszkodzilem. a co do kolimacji to uslyszalem ze byla sprawdzana na "kominie obok domu - byl widoczny jeden a nie dwa wiec jest ok"

totalna zalamka - oczywiscie o zwrocie nie ma mowy. sprzedajacy zwrotow nie uwzglednia mimo iz w opisie aukcji nie bylo to zaznaczone. sprzedajacy tlumaczy sie tym ze mozna bylo sprzet odebrac osobiscie.

oczywiscie alledrogo umywa rece

jestem mocno tym wszystkim zbulwersowany i prawde mowiac nie wiem co poczac - dodam tylko ze sprzedajacy ma ponad 600 pozytywow i zadnego negatywa. zakladam ze nie mial bladego pojecia co sprzedaje i nawet sprzetu nie obejrzal bo pewnie nawet nie wiedzial jak taka lornetke sprzwdzic

kupa kasy w bloto i tyle - przestrzegam wszystkich przed dokonywaniem zakupu takich zabawek

a tak chcialem sie tym rosyjskim wynalazkiem pobawic - tyle dobrego o tych lornetkach slyszalem a tu taka przykra niespodzianka - egzemplarza ktory otrzymalem prawdopodobnie nawet nie ma sensu reanimowac a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupił bym lornetki nie mając jej w rękach, nawet w sklepie badam kolimację bo z tym często gęsto bywa żle. Swego czasu lat temu ponad 20 kupowałem lornetkę 10x50 DEKAREM Zeissa i pierwszy egzemplarz podany przez sprzedawcę nie był idealnie skolimowany, dopiero drugi okazał się bez tej usterki. Kilka lat temu mając tę lornetkę na sesji astrofotograficznej w polu, kolega jakimś sposobem zdekolimował ją, ale nie przyznł się do tego. Zorientowałem się w domu że coś z nią nie tak, jednak sprawa kolimacji nie przedstawiała większego problemu - wystarczyło obrócić obiektyw na mimośrodzie i jest ok do dzisiaj. Lornetki i wszelkie układy dwutorowe jak np. nasadki bino do lunet i teleskopów też miewają niedokładną kolimację, więc ich zakup bez umiejętności oceny ew. wad jest bardziej ryzykowny niż zakup lunety czy teleskopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a co z 10-cio dniowym okresem odstąpienia od zakupu w przypadku kliknięcia "kup teraz".. Ten Allegroszmatławiec powinien bez podania przyczyny z Twojej strony - przyjąć zwrot.

 

Przy "Kup teraz" 10-cio dniowy okres zwrotu towaru przysługuje jeśli sprzedającym jest firma. Gdy sprzedającym jest osoba prywatna to już chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy po troche macie racje

jestem sam sobie winny i tyle

na aukcji zdjec bylo troche ale nie bylo widac niuansow na tyle zeby cos ocenic - poza tym jesli ktos opisuje sprzet ze jest jak nowy i doskonalym stanie poza tym dodaje ze z kolimacja jest w porzadku to rozumiem ze jest w porzadku i tyle

na fotkach widac zasyfione obiektywy od srodka i ten walniety pryzmat

post-19959-0-38631100-1298665240_thumb.jpg

post-19959-0-55680900-1298665249_thumb.jpg

post-19959-0-74029400-1298665259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allezło niestety mozna sie naciąć na straszny przekręt kupując np. nową lornetkę Nikula albo inny wynalazek z tandetnego plastiku i lipnymi pryzmatami, ale taka aukcja jak u Ciebie to juz zakupy w innej lidze.

Jeżeli opis aukcji wyraźnie odbiega od stanu faktycznego przedmiotu i jeżeli tym bardziej jest w lornecie coś uszkodzonego to reklamacja zakupu jest obowiązkowa i jednymy sensownym wyjściem. Trzeba takie sprawy wyjaśniać i negatyw to absolutnie nie jest wyjście z sytuacji choć w przypadku trfnej transakcji raczej powinno się odpowiednio ją skomnetować ku przestrodze dla innych.

Priorytetem jest to byś otrzymał to co kupowałeś (zgodne z opisem i fotkami) lub zwrot kasy. Bazuje tylko na Twoim opisie, więc nie mogę być stroną w pełni obiektywną w tej sprawie, tylko podpowiadam co bym zrobił będąc na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest rzeczywiście ta aukcja, do której wysłał linka Polaris to widzę, że dałeś za tą lornetkę ponad pięć stów. Ja w tej sytuacji chyba bym nie popuścił, sprzedawca odpowiada za zgodność towaru z opisem. Tłumaczenia, że "mogłeś odebrać osobiście" lub że "pewnie sam ją uszkodziłeś" to zwykłe chamstwo. Jeśli pryzmat jest ukruszony to nie jest to kwestia subiektywnych różnic w ocenie co to jest "stan bardzo dobry", lornetka jest ewidentnie uszkodzona i informacja o tym powinna się znaleźć w opisie. Nie jesteś pierwszą osobą, która została oszukana na alledrogo, ale doszła swoich praw, poszukaj sobie w google pod hasłem "allegro towar niezgodny z opisem". Z tego co wiem to kwalifikuje się to jako wyłudzenie i możesz nawet zgłosić to na Policję.

Edytowane przez drevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad tysiac zloty dalem za ten zlom

a sprzedajacy wmawia mi ze sam uszkodzilem sprzet bo on wysyal w stanie "idealnym" tzn - kominy mu sie nie rozjezdzaly...

zalozylem "spor na allegro ale to jak widze to jest jakies nieporozumienie bo tan na prawde allegro ma to gleboko w powazaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.