Skocz do zawartości

Kraków


Gość Astromiłośnik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się pakuję i wyjeżdżam, będę na miejscu ok 22, powoli się przeciera, albo się uda, albo nie. Najwyżej powdycham świeżego powietrza i wrócę. A fajnie byłoby z kimś pogadać w oczekiwaniu na przejście chmur. One powoli przechodzą wg sat24.com/pl, ale kiedy przejdą trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziliśmy fajną nockę, łącznie w 4 osoby, niebo niesamowite, przeczyściło się całkiem. Warto było.

Dzisiaj planujemy wyjazd na Koskową Górę, umawiamy się na stacji Orlenu (wcześniej BP) za Mogilanami o 20.30, poczekamy kilka minut i jedziemy. Na razie mamy 4 chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mogę się dzisiaj do was przyłączyć? ;)

Niestety nie mam przy sobie w Krakowie żadnego sprzętu, będę więc leciał "na sępa"...

Mam zamiar jechać samochodem, w razie czego kilka wolnych miejsc jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz dopchałem się do sieci, żeby coś więcej napisać. Koskowa obserwacyjnie jest świetna, jednak dojazd jest zabójczy w to miejsce gdzie byliśmy, nie wiem, czy ponownie się tego podejmę. Natomiast bardzo dobry dojazd jest do kapliczki. W zasadzie z tego miejsca też można obserwować, ale większe ryzyko, że ktoś będzie jechać i nieco mniejsze pole widzenia. Ograniczenie będzie wtedy z południa o kilkanaście stopni (szkoda np. ładnie widocznego o tej porze Skorpiona i Strzelca) i północny wschód, ale tam i tak jest łuna od Krakowa i Myślenic. Nie jest tak ciemno, żeby się potykać o własne nogi, ale bez latarek można było się władować do rowu, więc jest nieźle. M13 widoczna gołym okiem robi fajne wrażenie, podobnie świetnie widoczne mgławice w Strzelcu. Droga mleczna od Łabędzia do horyzontu. Było warto.

Zastanawiam się, czy podobne niebo nie jest na Kudłaczach, przynajmniej jakieś 20 stopni od horyzontu w górę, bo z tego co widziałem zdjęcia z kudłaczy, to przebijają się światła z drogi, chyba z Zakopianki; góra jednak powinna być podobna.

Dojazd w oba miejsca jest szybki, spokojnie można traktować je jako miejsca wypadowe na weekendy w nowiu. Zatem do zobaczenia następnym razem. Ciemno jest od ok 23, jasno robiło się ok 2.30, o 3 trzeba się było pakować, więc okres zaczyna się głodowy. Ale sierpień czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pogoda się poprawi to może też przyjadę. Narazie to średnio wygląda.

ICM pokazuje coś takiego jak w załączniku - więc tragedii nie powinno być :D.

 

Panowie jeżeli pogoda i tak nie wypali do końca to potraktujemy jako spotkanie rekreacyjno - pokazowe ;) .

 

Jest zaproszone kilka "świeżych" osób (zobaczymy ile się pojawi) więc chyba warto będzie się spotkać :D

 

 

ps. edytowałem mapkę, bo wygląda to co raz lepiej :) co do chłodu to na pewno przyda się kurtka zimowa ;)

pogoda.jpg

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prognozy bogate, tylko dość chłodno będzie. Ale po takiej zachęcie to prawie na bank będę.

No i okazało się, że było dość ciepło za to zachmurzenie odwrotonie proporcjonalne do tego które pokazywał ICM ;)

 

Co nie przeszkodziło temu, by na spotkaniu zameldowała się doborowa obsada :)

Wykluło się tez nowe pojęcie - zamiast "maratonu Messiera" - "sprint Messiera", związany z szybkością zaliczania eMek podczas przejaśnień.

Na koniec dołączam pamiątkowe zdjęcie i pozdrawiam wszystkich uczestników. Do następnego razu :)

 

 

 

I kalwaryjscie spotkania z astronomią.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oj dawno się w wątku nic nie działo. Wstępnie wybieramy się 14 sierpnia na Koskową Górę. Wątek aktywniejszy na AM. Polecam bo miejsce kapitalne. Z chęcią 1 albo 2 osoby zabiorę.

 

 

Chętnie bym się dołączył, ale do 21 sierpnia mam urlop i będę daleko od Krakowa. Później jestem jak najbardziej chętny na obserwacje.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

ten weekend zapowiada się świetnie. W sobotę mam imprezę, natomiast byłbym chętny coś pooglądać w piątek. Może być Koskowa bo mogą być mgły, a tam wysoko. Od biedy okolice Bukowa, bo południowe niebo tam jest świetne. Są chętni? A i do Kalwarii mogę podjechać, jeżeli towarzystwo się tam będzie zbierać?

Wydaje mi się, że ten wątek można by przenieść do regionalnych, bo to ani zlot, ani impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wstępnie zainteresowany. Mam do przetestowania nowy montaż do astrofoto ;)

Poza tym coś bym też poobserwował, bo w Jodłowie było kiepsko z pogodą.

No wiem, obserwuję Twoje poczynania :-) Jeżeli na Koskową, to możemy jechać razem jak ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.