Skocz do zawartości

Cześć Zdjęcie Gromady Gwiazd NGC2422 TrumplerII OpenCLuster


Lukasz Tarkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz,

 

musisz ostro nad ostrością popracować. wszystkie twoje ostatnie zdjęcia są niestety zepsute przez jej brak. teleskop i aparat masz całkiem dobre, ale jak widzisz zdjęcia dalej same się nie zrobią. używasz laptopa podczas robienia zdjęć? zwykły canon utility w live view da ci super możliwość kontroli ostrości.

 

pzdr

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz,

 

musisz ostro nad ostrością popracować. wszystkie twoje ostatnie zdjęcia są niestety zepsute przez jej brak. teleskop i aparat masz całkiem dobre, ale jak widzisz zdjęcia dalej same się nie zrobią. używasz laptopa podczas robienia zdjęć? zwykły canon utility w live view da ci super możliwość kontroli ostrości.

 

pzdr

 

adam

 

Mam pilota żeby nie ruszać aparatu przyrobieniu zdjęć ale tak będę musiał pracować nad ostrością przy takich zdjęciach, przy pomocy maski bathinova którą mam, to zdjęcie jest z maską bathinova akurat.

Edytowane przez Lukasz Tarkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już w tym wątku lecą porady to ja dodam, że wczoraj zminiejszyłem Twoje zdjecie Messier 36 i porównywałem z gwiazdami w Messier 36 i wydawało mi się, że niezyt dobrze wycelowałeś. Co potem potwierdził Paweł Maksym.

 

To może zadaj jakieś pytania w tych kwestiach - jest takie powiedzenie: kto pyta nie błądzi ;)

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Kanada ... a, jak daleko na północ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

znowu coś pomyliłeś

 

Messier 47 (M47 - jak widzisz - czerwona strzała na dole - jest w innym obszarze tego gwiazdozbioru - choć niedaleko - ale to jednak nie on)

 

a tu widzimy jakies (niebieskie) NGC 2246 .... NGC2238

i gwiazdy z innego miejsca nieba - niż messier 47 [może ty sobie porównaj wzrokiem swoja fotke i messiery widywalne w internecie lub stellarium - zanim zamieścisz - czy gwiazdy tworza taki sam układ - ok?]

 

zatem mam propozycje - znajdż i zainstaluj sobie międzynradowo znany i sznowany na całym świecie program

 

Stellarium

 

my tu sie do niego najcześciej odnosimy

 

znajdź sWoje niebo w stellarium i porównaj ze swoim zdjęciem i pokaz nam shift-print-screen ze stellarium obok Twojego nieba

 

NO CHYBA, ŻE JA COŚ PRZEOCZYŁEM TO NIECH MNIE KTOŚ POPRAWI - PLEASE - choc nie przypuszczam abym (!)

 

jakie konkretnie gwiazdki sa na Twoim zdjęciu to by najszybciej pewnie dało sie odgadnąć mając jakiś duży dobry atlas na przyklad Piotra Brycha. Mój jest za "gęsty" w tym rejonie - sorry - odpuszczam.

 

gwiazd na Twoim obrazku do gwiazd Messiera47 nie uda sie raczej dopasować. Co do Rosetty to sie nie wypowiadam (j.w.)

 

 

Pozdrawiam

to_jak_w_koncu.jpg

m47.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.