Skocz do zawartości

Pierwsza Ameryka w tym roku


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za uznanie. Podciągnąłem tochę kontrast zgodnie z sugestią Piotrka. Jest trochę szumu ale wolę szum niż rozmydlanie w programach odszumiających.

Co do odległości MPCC od matrycy to właśnie Ty doszedłeś do tego. Ja tylko skopiowałem Twoje testy. Idealnie nie jest ale da się jakoś z tym żyć :szczerbaty:

Ameryka - fin-40%.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest super. Już wiem, nad jaką wymianą w moim "setupie" muszę pomyśleć (mam oczywiście na myśli modyfikację Canona).

 

Zdravim

 

Można często kupić zmodyfikowanego i to niedrogo.

Wszystko jest ważne ale gdybym miał wymienić po kolei to najważniejsze jest dobre niebo, potem montaż, tuba i na końcu kamera. Canon teraz kosztuje kilka stówek a ile można zdziałać. Bez dobrego montażu nic się nie da zrobić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym refraktorem to akurat jedyna szansa na płaskie pole. Coś o tym wiem, ale to nie ja do tego doszedłem ;)

 

P.S.

Franz - super fotka :notworthy:

Aż mnie z Franzem zaciekawiliście tym rozwiązaniem muszę spróbować czy w mojej konfiguracji to się sprawdzi, bo nie do końca jestem przekonany co do FR TV 0.8.

 

 

ps.może podlinkujecie wątek z tym tematem ?

 

 

 

 

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można często kupić zmodyfikowanego i to niedrogo.

Wszystko jest ważne ale gdybym miał wymienić po kolei to najważniejsze jest dobre niebo, potem montaż, tuba i na końcu kamera. Canon teraz kosztuje kilka stówek a ile można zdziałać. Bez dobrego montażu nic się nie da zrobić :rolleyes:

 

Dla niezarabiającego studenta nawet te kilka stówek to dość sporo. Nieba nie wymienię, ale nie potrzebuję już prądu z gniazdka, więc jestem mobilny, a z pozostałych, to jednak modyfikacja jest najtańsza. Nawet, jakbym chciał wskoczyć w jakiegoś najtańszego ATIKa, to zmiana tuby będzie konieczna, a patrząc na fakt, że chciałbym kamerkę mono, to w 5k mogę się nie zmieścić. Na razie muszę walczyć tym, co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest konfiguracja za ok. 10 tys. licząc razem ze stanowiskiem w postaci ruchomej budy :szczerbaty:

W dziale obserwatoria pokazałem tą budkę. Za tą kasę to może być :rolleyes:

 

Kurcze, skad się wzięła ta maniera przeliczania jakości fotki na koszt setupu? Fotka jest dobra i jak mam być szczery, to nie rozumiem odnoszenia się do tego z czego zrobiona. Setup jest jaki jest i tyle. Jakby tu były np. ślady po chromatyzmie, albo troche większe efekty niepłaskiego pola, dalej była by dobra.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, skad się wzięła ta maniera przeliczania jakości fotki na koszt setupu? Fotka jest dobra i jak mam być szczery, to nie rozumiem odnoszenia się do tego z czego zrobiona. Setup jest jaki jest i tyle. Jakby tu były np. ślady po chromatyzmie, albo troche większe efekty niepłaskiego pola, dalej była by dobra.

 

Pozdrawiam.

 

To się wzięło z reklam :szczerbaty: Nasz produkt jest najlepszy w kategorii cena/jakość.

Tak masz prawie na każdej stronie z gratami astronomicznymi i w wielu testach.

Ja oczywiście nie mam zamiaru sprzedawać tej konfiguracji :rolleyes:

A skąd się wzięła maniera używania słowa - setup :szczerbaty: Pewnie z netu, bo po polsku to jest mniej więcej konfiguracja :rtfm:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, nie ma to jak cięta riposta :) Gdyby tak patrzeć na te reklamy, to każdy sprzęt byłby tym idealnym. Teraz zderzam się z tym osobiście przy okazji budowy sklepu i wrzucaniu opisów. Póki co, wiele idzie gotowców, ale już widzę, że większość docelowo trzeba będzie napisać od nowa. Nie wiem, kto te opisy pisał, ale nie powinien się do tego przyznawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie z Franzem zaciekawiliście tym rozwiązaniem muszę spróbować czy w mojej konfiguracji to się sprawdzi, bo nie do końca jestem przekonany co do FR TV 0.8.

 

 

ps.może podlinkujecie wątek z tym tematem ?

 

Tutaj znalazłem informacje o tym, że można użyć z dobrym skutkiem MPCC z naszym WO:

 

http://www.stark-labs.com/craig/WO66SD/WO66SD.html

 

A tak wyglądają różnice w przypadku naszego WO 66 SD Apo :)

 

Tak miała się sprawa z oryginalnym i dedykowanym FF/FR WO II x0.8:

 

02 - WO66+FF_FR x08 bez dodatkowego dystansu.jpg

 

A tak z MPCC i dodatkowym dystansem 6mm, który też poprawia winietowanie:

 

05 - WO66+MPCC z dodatkowym dystansem 6mm.jpg

 

Sorka Franz za offtopa ;)

 

:Beer:

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.