Skocz do zawartości

Synta 200/1200


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Inaczej się zwie ale wygląda podobnie:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...p?id=71&lang=pl

 

Jak dla mnie jest to ten sam teleskop. Szukacz taki sam montaż chyba też. Ale kosztuje taniej. 8)

 

[ Add: Sro Mar 24, 2004 15:02 ]

Tylko nie kumam jednego. Na stronie himpola w linku który podał kolega wyżej jest napisane "idealny sprzęt do astrofotografii". To chyba jakas pomyłka. Sprzęt do Astrofoto na Dobsaku???? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"idealny sprzęt do astrofotografii". To chyba jakas pomyłka.

 

Dla mnie to ewidentna pomyłka. Takzę się zastanawiałem z czego to wynika i doszedłem do wniosku, że albo z nieznajomości tematu przez ludzi z Delty albo z tłumaczenia jakiś dziwnych ulotek. Chociaż trudno mi uwierzyć aby baader planetarium napisało coś takiego w swoich materiałach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu... i co teraz fotoclassic 1900zł czy deltaoptical 1849zł praktycznie to samo? synta jeszcze nie przylazła zapomnieli o mnie, a ja nie zadzwoniłem bo moi rodzice raz są w dobrym humorze na zakupy a raz nie, więc nie wiem czy znowu się załpę na synte, co lepsze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"idealny sprzęt do astrofotografii". To chyba jakas pomyłka.

 

Dla mnie to ewidentna pomyłka.

 

Astrofotografia to także fotografia planet, a to można robić na dobsonie bez przeróbek. Tak więc w sumie to nie skłamali, ale pominęli pewne fakty. Niestety to typowe zjawisko marketingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"idealny sprzęt do astrofotografii". To chyba jakas pomyłka.

 

Dla mnie to ewidentna pomyłka.

 

Astrofotografia to także fotografia planet' date=' a to można robić na dobsonie bez przeróbek. Tak więc w sumie to nie skłamali, ale pominęli pewne fakty. Niestety to typowe zjawisko marketingowe.[/quote']

 

To jak w takim razie zdefiniować pojęcie "idealny". Dla mnie ten tekst to albo pomyłka albo zła wola sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Panowie, sprzeczajcie sie dalej o semantykę i etymologię a teleskopy znikają z magazynów obu firm i zostaniecie na lodzie tylko z wnioskami z tej dyskusji a bez teleskopów jak mądry Polak po szkodzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprzeczajcie sie dalej o semantykę i etymologię a teleskopy znikają z magazynów obu firm i zostaniecie na lodzie tylko z wnioskami z tej dyskusji a bez teleskopów jak mądry Polak po szkodzie  :wink:

 

Dla mnie Januszu taki teleskop nie jest do niczego potrzebny. My się nie spieramy. Ja po prostu stwierdzam fakt. W środowisku astrobraci panuje wielkie oburzenie, że na allegro ludzie sprzedajacy teleskopy wypisują bzdury ale jak robi to Delta to co wolno im?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Mirku, oczywiście że taka firma jak Delta nie powinna tak pisać ale powinniście zwrócić Im na to uwagę a dopiero jak to nie poskutkuje opisywać sprawę na forum, czy wiesz ilu klientów zwracało mi uwagę na priva o błędach na mojej stronie, w tym miejscu chciałem im wszystkim gorąco podziekować bo to właśnie dzieki Wam Forumowicze mogliśmy na naszej stronie umieścić tyle ciekawych informacji i auaktualniać je oraz poprawiać na bierząco wedle Waszych potrzeb.

Pana Grzegorza z Delty już poinformowałem mailem o sprawie i myślę że szybko poprawią ten tekst jak tylko przeczyta te wypowiedzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wolałabyś do astrofoto podręczny refraktorek Celestron 102AZ? Na pewno miałbyś z nim mniej problemów niż z wielkim Newtonem, który waży ładne kilkadziesiąd kilo. Poza tym spójrz na wszystkie zdjęcia PiotraZ z działu "Centrum zagadek" - one są robione waśnie tym sprzętem (no może tą tubą optyczną :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy przez Syntę 200/1200 można pooglądać sobie krajobraz? :D może to śmieszne pytanie a niech ... i czy obraz widziany przez okular "do góry nogami jest prawidłowy czy coś jest nie tak , oczywiście chodzi mi o krajobraz :))))))))))))))))))))) Jestem poczatkującą astro i może zadaję gupie pytanie ale proszę o odpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Agnieszko, pamiętaj że nie ma głupich pytań a są tylko głupie lub wulgarne odpowiedzi, oczywiście widok krajobrazu będzie do góry nogami ale niebawm zobaczysz że nie robi to wielkiej różnicy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tak wielkim teleskopem patrzyć na horyzont to będzie mieć tubę nisko. Cokolwiek pokraczny jednak jest to pomysł.

 

ps . można założyć kątówkę 90° to chociaż góra dół będzie poprawny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

McArti nie mieszaj proszę jak nie wiesz, kątówkę wprwdzie można założyć ale nie zadziała więc po co??? Newton nie jest z gumy i napewno braknie ogniska z nasadką do uzyskania ostrości do oglądania krajobrazu czyli pomysł jednak mocno chybiony :-(

Zanim coś komuś poradzisz proszę i to gorąco, sprawdź to choć empirycznie jeśli twoja wiedza teoretyczna w temacie na to nie pozwala :roll:

 

Ps. Napewno nie zbudujesz swojego autorytetu na ilości tylko jakości podawanych tu informacji, daj na to baczenie młody człowieku, liczy się jakość a ilość przyjdzie z czasem, wiekiem i zdobywanym doświadczeniem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.