Skocz do zawartości

Trąba Słonia


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to trudny obiekt dla Canona, to czy będzie jakaś różnica dla np. mojego sonyA500?

Czy chodzi tylko o DSLR-a?

 

Domyślam się ze Canon Franz'a jest zmodyfikowany, a jak z Twoją A500? Bo bez wyjęcia/wymiany filtru IR z tego typu obiektami jest bardzo trudno...

 

A co się w ogóle stało z gwiazdami, szczególnie w lewym dolnym rogu? Jakaś nie osiowość związana z MPCC?

 

Ja z tym obiektem pewnie jeszcze w tym roku zmierzę się Canonem ale w Ha ;) Tym bardziej że Twoje zdjęcie wygląda bardzo zachęcająco.

Edytowane przez kkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniej nocy nad Wawą było sporo wysokiego syfu który rozjaśniał niebo. Odpuściłem zupełnie bo zasięg ledwo sięgał 4M. Patrząc na satelitę wisiało to wczoraj nad większością Polski. Nie ma to oczywiście wpływu na kłopoty w rogach kadru ale dodało swoje do kontrastu i gwiazdek wszędzie.

 

Pozdrawiam.

 

BTW, też widzę zielony zafarb na moim monitorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle gwiazdy są zniekształcone przy brzegach bo ten MPCC działający jako flattener nie działa jakoś superowo ale można się pocieszyć, że dedykowany do tej rurki flattener WO działa jeszcze gorzej. Właściwie to nie wiem jaki flattener mógłby tu zadziałać dobrze. Najlepiej by było kupić wszystkie i zbadać :szczerbaty:

Czy sprzęt jest nieosiowy? Tego nie wiem ale trudno tu mówić o ugięciach, wypadku nie było a wszystkie złączki są bardzo precyzyjne, poza luzami przewidzianymi przez producenta WO i Baader - MPCC. chyba, że Canon ma krzywą matrycę, naprawdę nie wiem ale nie będę zgłębiał tego. Być może ten MPCC to robi? MPCC kosztuje kilka stówek to licho wie czy szkło nie jest powyginane :szczerbaty:

Obrabiałem na laptopie. Ten "zafarb" to niby co? Masz na myśli dominantę barwną?

Edytowane przez franz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym zdjęciu jest ciut za dużo kanału zielonego. Spróbuj może chociaż wyrównać zieleń z niebieskim na zdjęciu. Ja tak na szybko to zrobiłem (mam nadzieję że się nie obrazisz że się bawię Twoim zdjęciem ;) ) i myślę że w tym kierunku powinieneś powalczyć z materiałem.

Trąba Słonia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie mam dobrego monitora bo nie jestem w domu. Obrobiłem mniej więcej na laptopie :szczerbaty:

Zdjęcie wogóle ma wiele słabych stron ale ważne, że się coś foci i jest trochę pogody, ale chyba to już jest koniec bo nadciągają chmury.

 

Jako ciekawostkę dodam, że próbowałem zastosować dwucalowy flattener TeleVue od kolegi, ale niestety refraktorek nie zogniskował z nim a wejść do rurki refraktorka nie chce bo rurka jest za cienka. Brakowało ok 1 cm. Chciałem upiłować ten 1 cm z TV ale kumpel nie pozwolił :szczerbaty: - dziwne

To dla tych coby chcieli próbować z tym flattenerem.

Edytowane przez franz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franz coś jednak masz nie do końca osiowo, lub jeszcze cosik jest nie tak z dystansem, bo u mnie (identyczny zestaw) najgorsze rogi wyglądają jak poniżej:

 

Prawy - Dolny róg (crop 1:1):

 

crop - PD.jpg

 

Lewy - Dolny róg (crop 1:1):

 

crop - LD.jpg

 

Co do flattenera TV to musiałbyś wykręcić ten dwucalowy nosek z TV i sam flattener jakoś ożenić z gwintem SCT na końcówce wyciągu, wtedy wyostrzy na pewno, ale trzeba jakiegoś tokarza, choć zawsze to lepsze niż piłować flattener kolegi :D

Po wykręceniu noska 2" masz dostęp do gwintu filtrowego 2", tyliko że kest on strasznie głęboko (to z tego co pamiętam, ale 100% pewny nie jestem, musisz sprawdzić ;) ).

 

Sama fotka fajna, ale fakt, chyba dla Canona nie łatwa.

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrycę mam dokładnie w tej samej odległości co Twoja. Rotacja pola to nie jest bo tak jest na jednej klatce 200 sek. Nie wiem co jest grane. Może same gwiazdy sobie wędrują :szczerbaty: Jest takie zjawisko atmosferyczne ale to bardzo nisko nad horyzontem.

Z tym flattenerem TV trzeba coś pokombinować żeby to sprawdzić. Ciekawe czy wogóle istnieje dobry flattener do tej rurki?

Już nie chodzi mi o światłosiłę, ale też by się niekiedy przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.