Skocz do zawartości

Teleskop


Ziba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce zakupic swoj pierwszy teleskop w zyciu, lecz nie mam pojecia jaki, najlepiej do 500 zl. Prosze mi jeszcze powiedziec czy allegro jest takim miejsciem gdzie moglbym kupic za taka cene jakis normalny uniwersalny teleskop a nie jakies dziadostwo? Najlepiej jakby ktos podal mi link z takim teleskopem, jezeli chodzi o parametry to szczerze nei znam sie na tym, wiec licze na Was z gory dziekuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, allegro to nie jest dobre miejsce. jak sam nazwałeś, jest tam dziadostwo.

po drugie musisz sie określić skąd będziesz obserwował, jak często itp. szczegóły.

 

po trzecie tu masz bardziej adekwatny dział, który kusząco nazywa się "Mój pierwszy teleskop" :)kliknij tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey dzieki, co rusz to nowa osoba poleca inny teleskop i mam maly metlik, pochodze z Częstochowy i znalazlem jeden sklep w centrum z owym sprzetem wiec bede musial sie tam pojawic i doradzic. Mowilem juz ze jestem z Czestochowy i jako miejsce obserwacji wybiore zbiorniki wodne, ktore tam sie znajduja jest to jeden z najwyzszych punktow w tym miescie. Cenowo 200 zl jakos zdobede jeszcze wiec, mysle ze za 700 zl mozna kupic cos z czego bedzie pozytek a nie jakas szmira. Jakby ktos mial jeszcze jakies podpowiedzi to czekam, dzieki, Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam (mnie w mieście dobrze się sprawował) ten - ze względu na wyjątkowo!!! dobry stosunek jakości zestawu do ceny:

 

Kliknij_Link

 

montaż jest LEPSZY{tu już naprawdę stabilny obraz mimo dużych powiększeń 180x} ale nieco cięższy (od alternatyw) niemniej ja nosiłem go w kilku częściach "po terenie" i szybciutko je łączyłem, a można tu akurat uzywac tylko jedną przeciwwagę - czyli lżej!

 

z czasem (jak zdobędziesz więcej kasy) a będziesz chciał wykorzystac nadal ten montaż to jest sensowne powieszenie tego tubusa jak w:

 

Kliknij_co_potem

 

o ile - wtedy - nie zdecydujasz sie iść w kierunku np Newtonów na Dobsonie (ciut jeszcze cięższych) ;) ale powerniejszych

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.