Skocz do zawartości

Ekolog o obserwatoriach typu Roll-off


Rekomendowane odpowiedzi

Sorry (znaczy przepraszam. Sądziłem, że nie odbieram głosu autorowi wątka, tym bardziej że chwilowo poza forum, a liczyłem na jedną odpowiedź of ...).

 

spodziewałem się, że - po moim poście - wspomnisz Adamie o nietypowych konstrukcjach(obrót obserwatora) widząc tak mały obiekt. Ponadto ja naprawdę sądzę, że wielu mieszczuchom brakuje po prostu domeczku pod ciemnym niebem, i choćby mogli zeń obserwować TYLKO przez okno to nazwali by go "obserwatorium"!

 

W przypadku tego typu budki miałem rzecz jasna na myśli tylko wstępny obrót domku (na platformie) przed foceniem. A śledzenie obiektu potem już w klasyczny sposób (goto itp).

 

I cieszę się, że miałeś do tej pory (dla mnie) anielską cierpliwość. To miłe.

 

Dobra - wybywam na jakiś czas z forum. EOE.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

a nie mogłeś po prostu wyciać tego posta (jeśli obnażał nadmierny nadmiar niekompetencji tegodziałowej - co by nie mówić Tu twoja ocena była by na pewno ok) i przy okazji swój uniebycić.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mogłeś po prostu wyciać tego posta (jeśli obnażał nadmierny nadmiar niekompetencji tegodziałowej - co by nie mówić Tu twoja ocena była by na pewno ok) i przy okazji swój uniebycić.

Nie usuwam postów na forum. To, że nie podobają mi się Twoje posty nie oznacza, że nie mam do nich szacunku. Co innego, gdyś użył w nich nieregulaminowego słownictwa, ale to akurat tobie chyba nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można kręcić całą budką, a focić przez okno? :blink:

 

Dla twojej ciekawości Romku - można kopułką kręcić:

http://www.dreamscopes.com/pages/08/elektra-01.htm

 

Na pic du midi jest 2 metrowy teleskop "z dziurą" w kopule - nie mogę znaleźć zdjęcia w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze w ramach wczorajszego dnia - post scriptum (albo w drodze wyjątku i/lub w trosce o domeczek kolegi)

 

Dzięki Bartku!

 

Mój pierwszy post (pół żartem pół serio)

wynikał z oczywistej, dla inżyniera, smutnej (niepokojącej) wizji niszczenia już gotowej i przemyślanej konstrukcji dachowej.

 

Tym bardziej, że domeczek ma z tyłu wielkie okno jak widać.

 

A to pół serio to wybarażałem sobie ciut tańsze:

Cztery kółka, żelazna rama, okrągła ścieżka betonowa i metalowy słupek zmuszajacy budkę do kręcenia się w kółko.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Wydarzenia w tym wątku przypomniały mi powszechnie znaną mądrość biznesową:

Prawdziwie solidne i sensowne negocjacje są wtedy gdy obie strony wychodzą z nich lekko niezadowolone (!)

 

Oczywiście nie mam tu na myśli Spirita ... ten ma powód tylko do dumy.

Wyrasta nam tu nowy wielki talent dowcipasowy. Gdzieś Ty się tak wyrobił przed nastaniem u nas?

 

A tak przy okazji (zainspirowany Twoją miłością bliźniego) dam ci pole do popisu i miły dowód,

że uważnie Ciebie czytam - zacytuję i zadam ci Twoje własne pytanie:

 

"Nie wierzysz w Astral?"

ASTRAL.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jakiś dobry Warszawski duch na Ciebie wpłynął. Lubię Warszawiaków, więc też zaczynasz mi się podobać :dobrze:

 

Pozdrawiam (i wracam do ciężkiej, zarobkowej roboty ... ale nie w łazience ;) )

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.