Skocz do zawartości

Łabędź


stonberg

Rekomendowane odpowiedzi

jak na niemodyfikowany canon to zaskakująco dużo czerwonego się złapało.

 

dla przykładu dwie klatki;z filtrem i bez. Te same ustawienia,ten sam czas. Widać różnice gołym okiem;nawet aberacja zniknęła przy użyciu filtra.Bez zabawy,czyste klatki tylko pomniejszone.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fotka wyszło bardzo dobrze, choć jeszcze bym dorobił więcej materiału z filtrem :)

 

jak na niemodyfikowany canon to zaskakująco dużo czerwonego się złapało.

 

Filtry typu UHC bardzo pomagają z niemodyfikowanymi Canonami, choć oczywiście z modyfikowanym było by jeszcze lepiej :)

Mnie z niemodyfikowanym C350d + Astronomik UHC-E (eos clip) wyszło coś takiego (zdjęcia to oczywiście odgrzewane kotlety ;) ):

 

Rozeta

 

Ameryka + Pelikan

 

Generalnie to tego typu filtry wyciągają mgławice a przy okazji przygaszają gwiazdy ułatwiając obróbke (choć zmieniają kolory gwiazd, co obróbke utrudnia :D ), co świetnie widać na porównaniiu Stonberga (nawet nie licze tutaj LP).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o filtr to ja posiadam Baadera UHC-S dwu calowy,do którego zrobiłem tekturową ramkę. Dzięki temu zamocowałem go na obiektywie i widzę,że zdało to egzamin,chociaż ramkę szlag trafił jak się pakowałem po ciemku :szczerbaty:

 

Ale jest dokładnie tak jak pisze Piotrek.Ten filtr zmienia kolory. Przynajmniej u mnie po zestakowaniu materiału z użyciem tego filtra,wszystko ma zielony zafarb ciężki do usunięcia.

 

Zapomniałem dodać. Piotrek-świetnie zdjęcia :Salut:

Edytowane przez stonberg
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronberg dzieki za ocene :)

Tyle że ja z niecierpliwościa czekam jak podepniesz UHC-S'a do D60 i wycelujesz w letnie pola mgławicowe, będzie masakra :szczerbaty:

Jedno pytanie. Masz wydziarganą maske bahtinova do tego obiektywu? Pytam, bo ja sobie wydziargałem maske do Pentacona 50mm i super to pomaga, choć oprócz krótkich testów jeszcze nie miałem okazji normalnie poszaleć, czekam na sierpniowe ciemne noce :)

Co do obrobki, to spróbuj może wrzucić do DSS-a wszystkie zdjęcia i zobaczysz co wyjdzie po zestackowaniu, tylko zaznacz najlepszą fotke z filtrem jako referencyjną.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maski nie mam. Ustawiam metodą prób i błędów,co niestety jest dość czasochłonne. Ale działa :D Mam maskę do ED i wiem,że to naprawdę ułatwia życie,a raczej ustawianie ostrości.A jeżeli chodzi o DSS to spróbuje tak jak piszesz. Nawet nie wiedziałem,że taka funkcja istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o filtr to ja posiadam Baadera UHC-S dwu calowy,do którego zrobiłem tekturową ramkę. Dzięki temu zamocowałem go na obiektywie i widzę,że zdało to egzamin,chociaż ramkę szlag trafił jak się pakowałem po ciemku :szczerbaty:

 

Hej - strasznie zaciekawiłeś mnie tym patentem zamocowania filtra 2" do obiektywu foto. Jeśli to nie problem to zapodaj zdjęcie tego "wynalazku" - połączenia.

Przyznam szczerze, że za mną też chodziło podłączenie filtra (akurat ja mam UltraBlocka) do obiektywu - ale myslałem że mija sie to z celem. A tu widać stonberg że to połączenie działa świetnie - ja jestem zachwycony.

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maski nie mam. Ustawiam metodą prób i błędów,co niestety jest dość czasochłonne. Ale działa :D Mam maskę do ED i wiem,że to naprawdę ułatwia życie,a raczej ustawianie ostrości.A jeżeli chodzi o DSS to spróbuje tak jak piszesz. Nawet nie wiedziałem,że taka funkcja istnieje.

 

Ładujesz zdjęcia do DDS-a i masz ich liste. Klikasz PPM na to wybrane i z menu wybierasz "Use as reference frame" :)

A maske sobie zrób, nawet z kartonu, najbardziej pomaga właśnie z krótkimi ogniskowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - strasznie zaciekawiłeś mnie tym patentem zamocowania filtra 2" do obiektywu foto. Jeśli to nie problem to zapodaj zdjęcie tego "wynalazku" - połączenia.

Przyznam szczerze, że za mną też chodziło podłączenie filtra (akurat ja mam UltraBlocka) do obiektywu - ale myslałem że mija sie to z celem. A tu widać stonberg że to połączenie działa świetnie - ja jestem zachwycony.

 

Najlepiej zrobić trwałą, metalową redukcję z obiektywu na filtr. Rozmawiałem o tym z Januszem P. i koszt wytoczenia przejściówki to około 40 zł. Przy takim koszcie chyba szkoda się bawić w "tekturkę".

 

Tylko pamiętaj że UltraBlock to filtr wizualny - wycina H alfe, więc do modyfikowanego Canona nie bardzo się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście taka redukcja byłaby najlepsza i najbezpieczniejsza. Ale mając kilka obiektywów z różnymi średnicami to robi troche kłopotu. No chyba, że do docelowego obiektywu tylko zaopatrzyć się w takową.

Marku - czyli UB nie za bardzo nadaje się do foto z modyfikowanym? - lepiej wypadłby z niemodyfikowanym?

Poza tym filtr, który użył stonberg, czyli UHC - też jest filtrem wizualnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simarik to nie chodzi o to czy Canon jest modyfikowany czy nie, ale o to, że filtr UltraBlock nie przepuszcza Ha, a jedynie OIII. UHC-S przepuszcza i jedno i drugie.

Transmisja UHC-S'a wygląda tak:

 

baader uhc-s.gif

 

A tak wygląda Orion UltraBlock

 

orion ultrablock.gif

 

Ha jest w okolicy 650nm, czyli Orion to pasmo wycina i nic nie pomoże nawet modyfikowany Canon. Generalnie taki filtr jak Orion jest typowym filtrem do wizuala, bo nasze oczy są najczulsze w okolicy pasma OIII, a w Ha mało co widzimy.

UHC-S jest po prostu filtrem uniwersalnym i do wizuala i do foto, choć po stronie wizuala opinie są przychylniejsze dla Oriona :)

 

Pozdro

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze za pełną informację. Teraz już kumam o co chodzi. Zatem dam spokój z próbami foto przez UB. Może kiedyś jak się trafi filtr UHC-S to popróbuje takich eksperymentów - bo widzę, że może to dać naprawdę świetnie rezultaty. Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.