Skocz do zawartości

7 sisters


maquu

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Panowie! :Salut:

 

@Lukasz_K

 

surowa klatka, jest tutaj: https://rapidshare.com/files/1496744364/IMG_0044.CR2

 

wygląda tak (tylko resize):

IMG_0044_res.jpg

 

A ja jeszcze troszkę podłubałem (nie byłbym sobą) i wydłubałem taką wersję

7sisters_ver16_pub_res_FIN.jpg

 

Zastanawia mnie jedno, w jaki sposób pozbyłeś się winietowania w swoim newtonie? Jakiego korektora komy używasz? Ta klatka wygląda świetnie, tak jakby została skalibrowana darkiem i flatem. Nie grzebałeś przy niej? :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno, w jaki sposób pozbyłeś się winietowania w swoim newtonie? Jakiego korektora komy używasz? Ta klatka wygląda świetnie, tak jakby została skalibrowana darkiem i flatem. Nie grzebałeś przy niej? :) Pozdrawiam.

 

Używam MPCC Baadera. Klatka jest surowa i nic nie było z nią robione (tylko na forum jest jpg - surowy .CR2 prosto z karty jest do pobrania z linka). Wybrałem tylko najlepszą. Widać że nie jest kalibrowana - jest piękna rzęsa z matrycy pomiędzy Celaeno i Maia no i wyraźny amp-glow.

Także klatka nie jest idealna tak jak i całe zdjęcie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zadanie domowe od jednego z naszych kolegów astrofotografów...Zadanie polegało na naprawieniu tej kiepskiej pod paroma (delikatnie mówiąc przeważały - nad +) względami fotki. No więc usiadłem i ładnych parę godzin robiłem :yltype:

 

Oto efekt. I teraz Panowie i Panie pytanie...Co jest według Was do poprawki? Bo nie chcę znowu dostać pały :szczerbaty:

Pleiades_new13cr_resized.jpg

Edytowane przez maquu
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, ciężko Wam dogodzić, dobrze, że to tylko hobby ;)

 

Ja osobiście uwielbiam spajki ( w zdjęciach z Habla też są spajki :szczerbaty: )...Szczególnie w Plejadach. A tu nic z nimi nie zrobię, nie skrócę już ekspozycji i nie chcę sztucznie wycinać. Nawet nie wiem jak można by to bezboleśnie dla zdjęcia zrobić.

Edytowane przez maquu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, ciężko Wam dogodzić, dobrze, że to tylko hobby ;)

 

Ja osobiście uwielbiam spajki ( w zdjęciach z Habla też są spajki :szczerbaty: )...Szczególnie w Plejadach. A tu nic z nimi nie zrobię, nie skrócę już ekspozycji i nie chcę sztucznie wycinać. Nawet nie wiem jak można by to bezboleśnie dla zdjęcia zrobić.

 

Ja sam też lubię spajki, choć dla mnie trochę zbyt duże wyszły na ostatnim zdjęciu. W usuwaniu ich też ci nie pomogę, bo mi w kwadrupleciku nie mamy spajków. I żeby nie było, to zdjęcie jest jak dla mnie super. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mniej więcej o to chodziło. Mam jeszcze drobne zastrzeżenia do tła ale to już naprawdę drobiazg.

Jest dobrze i daj sobie na razie spokoj z tym materiałem. Wroć za parę tygodni do niego :)

pozdrawiam

Maciek

 

Z przyjemnością wrócę :) Dlatego, ze też mam zastrzeżenia do tła. Z całym zdjęciem radziłem sobie bez żadnych pluginów, ale może się ich dorobię i np wybieranie gwiazdek pójdzie łatwiej i lepiej...

 

Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.