Skocz do zawartości

kalendarz 2012


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Wielki jest na 40 x 60 cm - 300 dpi. Będzie to wystarczająca jakość do wydruku? Nie znam się na tym więc wolę zapytać.

Też się nie znam ale uważam 300 dpi za graniczną rozdzielczość do druku. Mój atlas był robiony w 300 dpi i nawet 1mm wysokości napisy są czytelne. Jednak poniżej tego schodzić nie wolno jeżeli rzecz ma być czytana z odległości rzędu 30 lub więcej cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nie znam ale uważam 300 dpi za graniczną rozdzielczość do druku. Mój atlas był robiony w 300 dpi i nawet 1mm wysokości napisy są czytelne. Jednak poniżej tego schodzić nie wolno jeżeli rzecz ma być czytana z odległości rzędu 30 lub więcej cm.

 

Dzięki za odpowiedź. Mam Pański atlas więc mogę wyrobić sobie pogląd na czytelność.

Jest super :D Trzeba to przekonwertować na CMYK do druku wielkoskalowego ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bywa różnie niektórzy mogą chcieć CMYK niektórzy RGB. Najlepiej zrobić tak i tak bo jak sami zaczną majstrować przy przestrzeni barw to może z tego nic dobrego nie wyjść. Ja już się raz tak przejechałem pozostawiając tę kwestię drukarni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bywa różnie niektórzy mogą chcieć CMYK niektórzy RGB. Najlepiej zrobić tak i tak bo jak sami zaczną majstrować przy przestrzeni barw to może z tego nic dobrego nie wyjść. Ja już się raz tak przejechałem pozostawiając tę kwestię drukarni.

Pozdrawiam

Zrobię tak i tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dwa pierwsze egzemplarze przyjechały z drukarni. Powiem, że jest całkiem fajnie. Ale zdecydowałem się troszkę zmodyfikować kalendarz.

Z przyjemnością też muszę zaznaczyć obecność riklaumina (na stronie sierpniowej) ze swoimi planetkami.

 

No to chyba kolejna wersja pójdzie do druku :D

 

Chyba , że jest Ktoś chętny na jedną stronę to zwolnię np listopad ;)

podgląd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile by kosztowała mnie cheć posiadania tak wspaniałego kalendarza ? podejrzewam że chetnych było by więcej. Wszyscy się przyzwyczailismy do astro-kalendarza no i stąd potrzeba posiadania go :-)

 

Zakładam, że to pytanie i do mnie i do Franza :D

 

Ja drukowanie zamawiałem w Poznaniu, ale po przez allegro. Jeżeli byłbyś chętny na moje skromne, spontanicznie powstałe wydawnictwo to mogę poprosić drukarza o wystawienie aukcji. Za druk jednej sztuki w formacie A4 - 13 stronicowej ze spięciem zapłaciłem 25,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoimi zdjęciami kalendarz zasiliły i zaszczyciły kolejne osoby :D

Możliwe, że kalendarz wzbogaci się o kolejne fotografie :D jeszcze dzisiaj.

 

W tej chwili prezentuje się tak jak poniżej na zdjęciu w załączniku. Mam zamiar poprosić drukarnie, by wystawili aukcje na allegro - gdyby Ktos był chętny będzie - to może zakupić. Żadna z osób publikujących zdjęcia nie czerpie z tego materialnych profitów.

podgląd.jpg

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba ostateczna wersja.

Kalendarz ilustrowany będzie fotografiami następujących osób:

 

Szymek Ozimek

Marcin Piwowarczyk

Paweł Rojewski

Bogdan Matyja

Jacek Bobowik

Piotr Maliński

Tadeusz Smela

Jarosław Leski

 

 

Wszystkim serdecznie dziękuję :D

 

Jak tylko porozumiem się z drukarnia podam link do aukcji.

kal.jpg

strona tyt.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja ostateczna.

 

W stronie Styczniowej pojawiły się zdjęcia Darka Bobaka.

 

 

W dalszym ciągu szukam możliwości najtańszego wydruku dostępnego dla wszystkich chętnych.

Jeżeli ma Ktoś miejsce na serwerze to mógłbym opublikować również wersję w pdfie.

kal.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.