Skocz do zawartości

M42 - Oderne 2012


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

zmodyfikowałem Canona 350D - wymieniłem filtr

przesunął się pkt. ostrości czego niestety nie sprawdziłem przed wczorajszym wyjazdem pod niebo

2 godziny materiału w plecy + po 80kilometrów dojazdu w jedną stronę :compress:

 

pokażę co mam

m42_350d_color.jpg

 

nie mogę sobie poradzić z balansem kolorów po modyfikacji

tak jak miałem opracowane metody na kolor przy niemodyfikowanym Canonie teraz zabawa zaczyna się jakby od nowa + ostrość

 

wersja dla tych co lubią spajki + link do większej rozdzielczości

Cześć. Wczoraj wieczorem wybrałem się 80km od Warszawy. Pora była bardzo dobra bo księżyc wschodził około 23 więc od 18/19 było trochę ciemnego nieba. Na miejscu okazało się że północna część nieboskłonu jest zasłonięta przez drzewa. A nastawiałem się właśnie na tamte obszary. Pozostała część południowa - czyli Orion.

Niestety znów "gorąca głowa" nie sprawdziła EOS`a 350D po modyfikacji. Okazało się (dzisiaj rano) że ostrość zdjęć jest niezadowalająca. Wymiana filtra zmieniła pkt. ostrości. Cały zestaw miałem już rozpracowany i znałem możliwości a tutaj niespodzianka. Znów trzeba będzie poświęcić kilka godzin na testy, sprawdzanie, poprawki.

Pomijając problemy z ostrością ogólnie mogę powiedzieć że jest nieźle. Wykonywałem krótsze czasy ekspozycji (30sek, 60sek) a nie 120sek i wygląda na to że wymiana filtra wiele dała. W mgławicy zarejestrowało się znacznie więcej niż w niemodyfikowanym EOS`ie 550D.

6863373181_2cf641f132_z.jpg

 

i link do większej rozdzielczości - oglądać w picasa web nie google (można powiększyć)

https://picasaweb.google.com/115806725245821323501/AstroGaleria#5708282955284161074

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Chwilowo przerzuciłem się z IRIS`a na Maxima. Złożyłem materiał jeszcze raz + zastosowałem kilka filtrów w Maximie (Kernel Low Pass). Dla próby rozbiłem zdjęcie na 3 kolory i wykonałem wyrównanie gradientu dla każdego koloru oddzielnie. Dzięki poradom JaLe (dzięki) dowiedziałem się, że wszelkie pluginy w PS Astronomy Tools stosujemy na granicy 20%-5%. Wyszło mi coś takiego. Jakieś komentarze?

Group1-RGB1280.jpg

 

PS. Trzeba porównać pierwsze zdjęcie na początku wątku z ostatnim.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chwilowo przerzuciłem się z IRIS`a na Maxima. Złożyłem materiał jeszcze raz + zastosowałem kilka filtrów w Maximie (Kernel Low Pass). Dla próby rozbiłem zdjęcie na 3 kolory i wykonałem wyrównanie gradientu dla każdego koloru oddzielnie. Dzięki poradom JaLe (dzięki) dowiedziałem się, że wszelkie pluginy w PS Astronomy Tools stosujemy na granicy 20%-5%. Wyszło mi coś takiego. Jakieś komentarze?

Group1-RGB1280.jpg

 

PS. Trzeba porównać pierwsze zdjęcie na początku wątku z ostatnim.

 

 

Zdjęcie ma swój urok ale gwiazdy są jakby za bardzo plastyczne i mało ostre :)

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.