Skocz do zawartości

Flattener i długość wyciągu.


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to aby w przyszłości zamontować flattener i aby "starczyło odległości wyciągu"...

 

W jakiej odległości mam zogniskować Canona bez flattenera? W przyszłości gdy dam flattener SW. Dotychczas jestem zadowolony z pola ale nie wykluczam korektora.

 

Zestaw to 80ED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda mam WO72, ale podejrzewam, że będzie podobnie. z flattenerem SW wchodzi bezpośrednio do wyciągu i potem przez Tring łączy się z canonem. by sfokusować z filtrem Lp potrzebuję 51mm wyciągniętego wyciągu.

 

51mm z flattenerem a bez niego gdzie ostrzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 60mm, ale to będzie też zależeć od adaptera. ja używałem taki: http://www.firstlightoptics.com/adaptors/skywatcher-2-inch-t-adapter.html

 

Właśnie o to mi chodzi.. dobabiam złączki do zestawu bez flattenera i chciałem taką ich długość zrobić aby było dobrze do focenia z flatem i bez..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi.. dobabiam złączki do zestawu bez flattenera i chciałem taką ich długość zrobić aby było dobrze do focenia z flatem i bez..

 

Możesz pokazać pole bez flata z tego W.O?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, jest o wiele lepiej niz bez korektora. Za taka cene nie ma co sie cudow spodziewac. Chcesz wydac wiecej to prosze cie bardzo, ale wtedy zblizysz sie do calkowitej ceny dedykowanego refraktora do AP. A moze masz namiar na inne, lepsze i rownie tanie flattenery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, jest o wiele lepiej niz bez korektora. Za taka cene nie ma co sie cudow spodziewac. Chcesz wydac wiecej to prosze cie bardzo, ale wtedy zblizysz sie do calkowitej ceny dedykowanego refraktora do AP. A moze masz namiar na inne, lepsze i rownie tanie flattenery?

 

Skoro flattener nie poprawia perfekcyjnie gwiazd to odzucam mit konieczności zakupu tego, "cudeńka" za prawie 900zł .To nie są małe pieniądze, jakie są takie są ale w błoto nikt kasy nie wywala...

 

 

Tutaj masz moją fotę bez flattenera:

 

http://img826.imageshack.us/img826/9167/m31wrzesienunsdlaap1200.jpg

 

jutro wrzucę 100% rozdzielczości tego zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro flattener nie poprawia perfekcyjnie gwiazd to odzucam mit konieczności zakupu tego, "cudeńka" za prawie 900zł .To nie są małe pieniądze, jakie są takie są ale w błoto nikt kasy nie wywala...

 

 

Tutaj masz moją fotę bez flattenera:

 

http://img826.imageshack.us/img826/9167/m31wrzesienunsdlaap1200.jpg

 

jutro wrzucę 100% rozdzielczości tego zdjęcia...

 

Teraz jak zobaczyłem zdjęcie z tego Megreza to faktycznie okropne. Myslałem ze to ma szkła coś w stulu 80ED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taka cene nie ma co sie cudow spodziewac. Chcesz wydac wiecej to prosze cie bardzo, ale wtedy zblizysz sie do calkowitej ceny dedykowanego refraktora do AP. A moze masz namiar na inne, lepsze i rownie tanie flattenery?

Pod koniec zeszłego roku WO zaprezentowało nowy flattener 0.8x, specjalnie dedykowany do refraktorów f/6 (Megrez 72, 90; ZenithStar 66, 70, 80), który podobno posiada w przypadku korzystania z dużych matryc wyraźnie lepszą korekcje pozaosiową.

http://www.firstlightoptics.com/william-optics/william-optics-08x-reducer-2011.html

 

Trudno powiedzieć ile jest w tym prawdy a ile marketingowego bełkotu ale rzeczywistość jest taka, że Quad65 sporo zmienił na rynku tanich astrografów i jeśli WO nie chce zostać z tyłu to musi zdecydowanie poprawić korekcje pozaosiową w swoich refraktorach.

Edytowane przez Marek_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak zobaczyłem zdjęcie z tego Megreza to faktycznie okropne. Myslałem ze to ma szkła coś w stulu 80ED.

 

fakt, szału nie ma, ale z moim flattenerem (62 funty - nie wiem skąd wziąłes 900 zł) jest z lekkim cropem do zaakceptowania.

 

w każdym razie życzę powodzenia w poszukiwaniach.

 

ps - możesz pokazać pełną klatę bez flattenera z 80ED?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, szału nie ma, ale z moim flattenerem (62 funty - nie wiem skąd wziąłes 900 zł) jest z lekkim cropem do zaakceptowania.

 

w każdym razie życzę powodzenia w poszukiwaniach.

 

ps - możesz pokazać pełną klatę bez flattenera z 80ED?

 

Chodzi Ci o pełną rozdzielczość z Canona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.