Skocz do zawartości

RA: Horizon DEC: Limit


orome4

Rekomendowane odpowiedzi

pozwol, ze sie nie zgodze z czescia twojego rozumowania. Wiem, ze wielu ludzi poleca metode przesuwania gwiazdy minimalnie na polnoc przed rozpoczeciem kalibracji i sam tak robilem i nawet strona stark-labs http://www.stark-labs.com to poleca, ale zauwazylem, ze guide w DEC nie byl poprawny gdzyz PHD nie mogl wyczyscic backlashu poprawnie (zostal oszukany ze backlashu nie ma, a tak naprawde jest on bardzo duzy) , zapisal wartosc 0 i nie powrocil w poczatkowa pozycje gwiazdy podczas kalibracji na poludnie.

caly sens robienia kalibracji i czyszczeniu backlashu polega wlasnie na tym by PHD nauczyl sie na jaka odleglosc gwaizda sie przesunie przy odpowiednio dlugim sygnale guide w odpowiednia strone przy zastosowaniu poprawki baklashu w casie zmieniania kierunku z N na S.

 

jest to wg mnie polsrodek, ktory da pewne efekty, ale nie jest on rozwiazaniem problemu

 

Hmm, być może wersja PHD na Windows jest inna niż ta Linuxowa i rzeczywiście PHD coś robi z backslashem.

To co jest u mnie na Linuxie (open_phd) z backslashem nic nie robi. Zacząłem nawet modyfikować program, żeby mieć nad tym jakąś kontrolę.

Ale w końcu okazało się że ustawienie backslashu w montażu załatwia problem przynajmniej na osi RA. Niestety na osi DEC nie jest to takie proste bo trudno jest ustawić dobrze parametry korekty backslashu.

 

Całkowicie się zgadzam z tym że wspomożenie przez "N" to tylko półśrodek.

Najważniejsze to dobrze ustawić na polarną i mieć dobry montaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuje Wam za dyskusje. Mam nadzieje, ze teraz zapanuje nad poprawnym prowadzeniem :friends: Szybko jednak nie uda mi sie przetestowac nowych rozwiazan, z powodu braku czasu. Jestem Wam bardzo wdzieczny za pomoc i odezwe sie niebawem :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.