Skocz do zawartości

Jowisz - Mewlon 210


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zapomniałem o smaku na lantana. Żartuję oczywiście. okulary lantanowe sa rownież świetne "do planet". Niemniej jednak ten ortoskop (porównywaliśmy z czj) jest do planetek świetny. Przede wszystkim to jedyna konstrukcja "okularowa" bez lub niedostrzegalną (nie wiem dokładnie) aberacją chrom.

To się czuje. W megrezie który na jasnych obiektach daje fiolet (na poziomie achromatu f-10) Jowoisz wyglądał jak w sprzęcie innej klasy!. Byłem tak zdumiony, że wyciągnąłem Jesiona zza suto zastawionego stołu (Adam wybacz) aby to zobaczył. Jowisz był nieco za chmurami co nieco "samo w sobie" powoduje mniejszy kolor, ale ortoskop daje na pewno swoje. W porównaniach z moim naglerkiem 4,8mm na pewno pomimo masakrująco małego pola i niewygody z malutkim ER ortoskop na obiektach dziennych daje lepszy kontrast, jest też wyjątkowo jasny (to prosta konstrukcja, mało optyki). Porównywaliśmy na odległym ok. 200m znaku drogowym. kontrast świetny. Piękna sprawa do obserwacji planet, polecam.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te japończyki Ortoskopowe wyprodukowane na Kanadę są właśnie z tej wyższej półki i nie widzę powodu aby przeplacać za nie tylko z powodu napisu Meade czy Celestron czy inny XXX :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce swojego Jowisza,czarnobialego niestety.

Nagrywalem klip przy pomocy nowego przechwytywacza klatek i niefortunnie ustawilem nagrywanie w systemie Pal zdaje sie "N" i registax nie dal sobie rady z kolorami,wiec zrobilem fotke dwubarwna.Szkoda bo moglo byc ciekawie na kolorowo.

f8eec1d2.jpg

 

Teleskop U 170/2800 + konwerter 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuściłem dwa filmiki z tego dnia przez (synta) i efekty są średnie. Myslałem że będzei duuuużo lepiej. Tym bardziej gratuluję tych fotek z newtona 114, zdumiewający wynik.

 

Synta, vesta+irc, barlow ruski 3X, stacki ok. 150kl.

 

CCDCap0011.jpg

 

 

CCDCap0002.jpg

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotka Michaua, który sprzętem za 800zł Wam dorównał! Michau - totalna masakra!!!  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

 

Panowie ja widzialem surowe aviki - juz one powalaja ! obraz zywy sporo kolru,WCP takze kolorze...

Niewiem czy to 114 - moze jakies specjalnie generowane zakrzywienie przestrzeni ukrywa lustro 300 ?? :wink:

 

Andy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dolny Jowisz naprawdę niezły , zdjęcie posiada " to coś ".

 

[ Add: Czw Kwi 22, 2004 15:49 ]

Co do Jowisza Michaua , to świetny wynik jaki uzyskał należy przypisać przede wszystkim Michauowi , który potrafi podejść do tematu . Przypuszczam że gdyby miał do dyspozycji dowolny sprzęt o przyzwoitych parametrach , o podobnej apreturze to zrobił by w odpowiednich warunkach świetny materiał. No i prawdopodobnie umie zadbać o swój teleskop .

Gratuluję i pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie pewnego progu nie do przeskoczenia, to juz kwestia sprzętowa. Syntą można zrobic fotkę planetraną na poziomie 10cm apo (tu już pomaga kwestia apertury) lub w znakomitych dobrych warunkach fotkę zbliżoną do mozliwej przez 8"sct (w warunkach b.przeciętnych). Powyżej uszu się nie podskoczy. Bariera sprzętowa, F/6 niezaleznie od dokładności szlifu lustra nie zastapi chyba kontrastu, nacycenia i punktowości sprzętu z długim ogniskiem. Ale sądzę że jak na newtona przeznaczonego głównie do DS to i tak wyniki warte zachodu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się cały czas zastanawiam (oglądając poczynania Michau_a) co to są za szyby.... ;) Prawda jest taka jak pisze Andrzej dobrze jest wyciskać ze sprzętu maksimum jakie się daje, ale pewne granice są poprostu nie do przeskoczenia.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Michał robił planety przez szybe w pokoju to zaznaczał to w opisie. Wydaje mi sie, że taką technike stosował w zimie jak było zimno. Trudno uwierzyć aby taki efekt jaki zaprezentował dało się zrobic przez szybe okienną. Zresztą moze sam zainteresowany napisze na temnat fotki coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdjecia nie sa na naszym forum! "http://www.imagestation.com/picture/sraid113/p7313c1d43cebc164c4b3e28d08492b6c/f8eec1d2.jpg" Image station blikuje mozliwosci wyswietlania fotek poza serwisem. Wrzucaj fotki na forum, a nie gdzies indziej. Odpowiedz dlaczego nie Imagestation uzyskasz u nich, nie u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie szyby :D Ostatnie zdjęcia jakie udało mi się zrobić przez otwarte okno robiłem na początku września 2003 roku.Póżniej temperatury nie pozwalały na otwarcie okna ,więc zacząłem strzelać przez szybę:) I tak robię do tej pory.

PS.Dziękuję wszystkim za miłe komentarze odnośnie fotki:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.