Skocz do zawartości

Zomz Zagorsk


xinins

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem obie lornetki w rękach w tym samym czasie.

Różnica jest tylko i wyłącznie w okularze.

A można prosić o nieco więcej ?

Czy to prawda , że 26x70 często się rozkolimowuje , za dużo w niej "żółci" , a tubusy chodzą zbyt luźno ? (Czy są może jakieś dodatkowe minusy ?)

Miejsce w którym obserwuję , egipskimi ciemnościami nazwać nie można , w ogóle nie można nazwać ciemnym , więc zaczynam poważnie się zastanawiać nad lornetką z dużym powiększeniem , przede wszystkim ze względu na "małą" średnicę wyjściową .

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje , a i rady bardzo chętnie przyjmę .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Swego czasu mialem 2szt.

 

Lorentka sredniej klasy o duzum zazolceniu wprost proporcjonalnym do powiekszenia:).

 

26x70 - to jednak cos innego niz 25x70.

Lornetka spisuje sie wysmienicie w miescie z racji duzej sily razenia kosztem pola widzenia, Plejady mieszcza sie w calym kadrze,wyraznie widoczne sa pnkt. ksiezycy Saturna.

 

Nie nastawiaj sie ,ze podzialasz nia z wolnej reki,jesli nawet to bardzo krotko/ silne poweikszenie i male pole widzenia/.

 

w porownaniu do chinszczyzny- raczej duze zazolcenie,na osi optycznej obraz ostry aczkolwiek szybko spada .

W jednej szt.- mialem porblem z ustawieniem ostrosci w lew okularze - tzn. zawsze mi brakowalo w tych lorentkach - glebi ostrosci.

 

Ogolnie dobra lorentka,ale do 500 zl,koniecznie pobaw sie nia przed zakupem gdyz rozrzut jakosci moze byc duzy aczkolwiek duzo mniejszy od chinszczyzny.

 

Tubusy chodzily ciezko- co razczej wskazywalo na orginaly :)

 

 

ciemnego nieba

 

Y

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za klarowną odpowiedź . Jeśli chodzi o obserwacje to w grę nie wchodzi nic poza statywem (którego jestem zwolennikiem) czy żurawiem . Pewnie napytam sobie teraz biedy , ale powiem szczerze , iż nie nie jestem zwolennikiem nocnych obserwacji z wolnej ręki . Próbowałem kiedyś , ale w ogóle nie mam do tego drygu . MOIM ZDANIEM do gwiazd potrzeba czegoś stabilnego , a nie chwiejącej ręki .

Pozdrawiam wszystkich , a w szczególności " zwolenników wolnej ręki "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za klarowną odpowiedź . Jeśli chodzi o obserwacje to w grę nie wchodzi nic poza statywem (którego jestem zwolennikiem) czy żurawiem . Pewnie napytam sobie teraz biedy , ale powiem szczerze , iż nie nie jestem zwolennikiem nocnych obserwacji z wolnej ręki . Próbowałem kiedyś , ale w ogóle nie mam do tego drygu . MOIM ZDANIEM do gwiazd potrzeba czegoś stabilnego , a nie chwiejącej ręki .

Pozdrawiam wszystkich , a w szczególności " zwolenników wolnej ręki "

 

tak naprawde to jedynie"fotel dentystyczny" wyleczy cie z problemow obserwacji duza lornetka.

 

Pozdrawiam zwolnnikow "foteli dentystycznych" :)

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem ktoś posiada (posiadał /a) model BP 26x70 ? Lub wie coś niecoś na jego temat i chciałby/aby się podzielić ? Byłbym wdzięczny . :notworthy:

Pozdrawiam .

Zapoznaj się z moim starym postem, w którym porównałem Kronosa 26x70 z Fujinonem 16x70. Post jest sprzed kilku lat, ale chyba nie stracił na aktualności.

Pozdrawiam

http://astropolis.pl/topic/30443-fujinon-16x70-vs-kronos-26x70/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to jedynie"fotel dentystyczny" wyleczy cie z problemow obserwacji duza lornetka.

 

Pozdrawiam zwolnnikow "foteli dentystycznych" :)

 

Y

Dokładnie tak jak "mówisz" . Właśnie od przeszło dwóch miesięcy zmagam się z wykonaniem takiego fotela (a końca pracy ni widu ni słychu) , ale jest to wątek na inny temat , który mam nadzieję kiedyś rozwinąć .

Ktoś tu może przekombinować i to nie jestem ja. Opisywana wielokrotnie 15x70 znana ze swej jakości i wystarczy. Cena jest tu w rzeczywistości minimalna w stosunku do jakości a jeszcze można uchodzić wyraźnie poniżej sklepowej

No i jak tu się z Tobą Janko nie zgodzić (który to już raz ? 10,100 . . . ?) . Chyba podświadomie chcę przekombinować . Ale STOP , żadnych kombinacji . Definitywnie pozostaję przy wymienianej wcześniej 15x70 (no chyba , że strzeli mi coś do tego łba) . Przełomowym momentem dla mnie to będzie maj/czerwiec br.

Zapoznaj się z moim starym postem, w którym porównałem Kronosa 26x70 z Fujinonem 16x70. Post jest sprzed kilku lat, ale chyba nie stracił na aktualności.

Pozdrawiam

Bardzo przyjemna lekturka .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to jedynie"fotel dentystyczny" wyleczy cie z problemow obserwacji duza lornetka.

 

Pozdrawiam zwolnnikow "foteli dentystycznych" :)

 

Y

Yokerku, czuję, że coś przed nami kryjesz. Przyznaj się, co to jest z tym fotelem dentystycznym?

friends.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ukrywam :)

 

Lornetki chyba przestaja mnie bawic, no chyba ,ze te > 120mm ale do tego potrzebne jest juz inne "swieższe powietrze "...

 

Y

Trudno mi sobie to wyobrazić chyba, że w kategoriach wyłącznie astronomicznych - w tej nieskończoności kosmosu każde urządzenia optyczne wprowadza pewien kres wynikający choćby z jego zasięgu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi sobie to wyobrazić chyba, że w kategoriach wyłącznie astronomicznych - w tej nieskończoności kosmosu każde urządzenia optyczne wprowadza pewien kres wynikający choćby z jego zasięgu...

 

 

Nie wiem czemy jest ci trudno cos sobie wyobrazic ale moze z czasem bedzie ci latwiej.

 

Zasieg to nie wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemy jest ci trudno cos sobie wyobrazic ale moze z czasem bedzie ci latwiej.

 

Zasieg to nie wszystko ...

 

Od dziecka mam do czynienia z lornetkami i nie sądzę aby kiedykolwiek to hobby mogło mi się znudzić. Przyznam, że gdybym patrzył swoimi lornetkami wyłącznie w gwiazdy mógłbym poczuć po pewnym czasie jakiś "niedosyt" ale zawsze jest teleskop, który wprowadza mniej barier (tak po mojemu).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziecka mam do czynienia z lornetkami i nie sądzę aby kiedykolwiek to hobby mogło mi się znudzić. Przyznam, że gdybym patrzył swoimi lornetkami wyłącznie w gwiazdy mógłbym poczuć po pewnym czasie jakiś "niedosyt" ale zawsze jest teleskop, który wprowadza mniej barier (tak po mojemu).

 

Ja tez patrze czasami na dziewczyny :),ale tu dobry refractor uwidocznie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.