Skocz do zawartości

Długie czasy w EOS 1100D


kudi145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do posiadaczy EOS 1100D oraz programu APT .Szukałem w sieci niestety nic nie znalazłem :( Chodzi o kabel USB - JACK do sterowania długimi czasami w moim eosie . Wiem że mogę to zrobić za pomocą oprogramowania EOS UTILITY, ale wolałbym wykożystać zakupiony program gdzie wszystkie opcje mam w jednym miejscu :szczerbaty: Jeśli ktoś posiada taki schemat proszę o pomoc.

Pozdrawiam Rafał K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy EOS 1100D oraz programu APT .Szukałem w sieci niestety nic nie znalazłem :( Chodzi o kabel USB - JACK do sterowania długimi czasami w moim eosie . Wiem że mogę to zrobić za pomocą oprogramowania EOS UTILITY, ale wolałbym wykożystać zakupiony program gdzie wszystkie opcje mam w jednym miejscu :szczerbaty: Jeśli ktoś posiada taki schemat proszę o pomoc.

Pozdrawiam Rafał K.

 

 

Twój canon ma procesor DIGIC 4, więc wszystkimi funkcjami można sterować przez kabel USB,zaden inny nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój canon ma procesor DIGIC 4, więc wszystkimi funkcjami można sterować przez kabel USB,zaden inny nie jest potrzebny.

 

 

To się zgadza ale tylko w EOS UTILITY , natomiast w APT max to 30 sek , jak daję na BULB to mimo ze ustawię np. 300sek idzie dalej i nie można zaprogramować sesji:( Chyba że ja mam coś skopane :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza ale tylko w EOS UTILITY , natomiast w APT max to 30 sek , jak daję na BULB to mimo ze ustawię np. 300sek idzie dalej i nie można zaprogramować sesji:( Chyba że ja mam coś skopane :szczerbaty:

 

 

Może coś żle ustawiasz w APT dlatego.Ja mam canona 550D i nie mam żadnych problemów ze sterowaniem przez APT,jakie czasy ustawie takie idą :rolleyes:

Daj screena jak masz poustawiane w APT

 

Aha ważne, wyłącz eos-a utility jak używasz apt,bo się "gryzą"

Edytowane przez majronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawione było tylko do komputera zmieniłem na aparat i komputer i nadal to samo tylko aparat też to samo:(

 

Przy ustawieniu zapisu tylko na katrę,powinno cykać foty nawet jedna za drugą,bez zadnej przerwy.

Sprawdz ustawienia,kabel,zobacz czy to samo jest jak podłączysz do innego portu USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie szukaj `redukcja zakłóceń(długi czas naświetlania) w zakładce `funkcji indywidualnych` - mają być wyłączone. Zdjęcie będzie zapisywać się odrazu po wykonaniu. W przeciwnym razie trwa to prawodpodobnie tyle co czas ekspozycji, czyli zwykle dłuuuuugo : )

Edytowane przez grzezzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dokładnie szukaj `redukcja zakłóceń(długi czas naświetlania) w zakładce `funkcji indywidualnych` - mają być wyłączone. Zdjęcie będzie zapisywać się odrazu po wykonaniu. W przeciwnym razie trwa to prawodpodobnie tyle co czas ekspozycji, czyli zwykle dłuuuuugo : )

 

Mam wyłączone wszystkie funkcje polepszające ale przerwy kilku sekundowe i tak występują. Straszna lipa z tym USB, trzeba będzie powrócić do pilota, szkoda bo fajny programik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyłączone wszystkie funkcje polepszające ale przerwy kilku sekundowe i tak występują. Straszna lipa z tym USB, trzeba będzie powrócić do pilota, szkoda bo fajny programik.

 

ilu sekundowe przerwy wystepuja? 10-15 sekund i tak jest wskazane by nie przegrzać matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Bamus, a Ty w ogóle testowałeś te dwa formaty z APT?

RAW zapisuje się 3 razy wolniej od RAW+L...Dlatego bardzo zależałoby mi właśnie na pliku typu R+L. Problem jest natomiast taki, że w tym podwójnym pliku, RAW, to nie jest cały RAW, a połowa RAW-a! Na forach fotograficznych specjaliści odradzają używania tego typu plików. Jeżeli już, to tylko w sytuacjach "szybkiej" reporterki. Tylko pełny RAW posiada całą informację o klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra. własnie przetestowałem obie wersje i rzeczywiście samo RAW jest zgrywane około 10 sekund. R+L to kwestia sekundy. Powodem tego jest to, że APT mając do wyboru plik raw i jpg wybiera jpg do wyświetlania zdjęć, obrobienie samego rawa zabiera tak dużo czasu.

 

nigdy nie słyszałem, aby RAW+L produkowało gorszy format raw od samego RAW. Masz gdzieś źródło? Jeżeli okazałoby się, że masz rację, to jest jeszcze jeden sposób. Wyłącz po prostu Preview z APT i przerwa pomiędzy poszczególnymi naświetlaniami będzie trwała jedynie sekundę (przy formacie same RAW, własnie to też przetestowałem). A do podglądu zdjęć, używaj po prostu innego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.