Skocz do zawartości

HEQ5 SynTrek - podłączenie do laptopa


zibii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Robię przymiarkę do zakupu HEQ5 i rozważam czy warto oszczędzać i kupić SynTrek ,

Chodzi mi o dwie kwestie :

1. Podłączenie do lapka , mam złącze RS232 - co i jak , gdzie kupić , czy zrobić , a może zlecić

2. Go-To z The Sky6 , jak to działa i jak przeprowadzić alignment z poziomu PC

 

Proszę praktyków o porady :notworthy:

 

Z podziękowaniami pozdrawiam

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, A.d. 1 http://astropolis.pl/topic/36230-eqdir-w-wersji-pierro-astro-za-13-ceny/ - mam taki własnie kabelek choć do eq6 spisuje się bardzo dobrze nie trzeba konwertera usb-rs232, w przypadku heq5 wystarczy końcówka rj i zaciskarka :).

Edytowane przez Szymek_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zakupiłem coś takiego TU i postępowałem zgodnie z instrukcjami z tej strony EQDIR sterowniki masz na allezło Wszystko działa wyśmienicie i nie musisz mieć zaciskarki wystarczy kabel RJ45 (max długości to 3m. niestety te ustrojstwo jest w środku zalane plastikiem więc nie zrobisz na 5m.) połączyć wszystko zaizolować i masz EQDIR za 30PLN :szczerbaty:

Pozdrawiam Rafał K.

Edytowane przez kudi145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: DZIĘKI !!! jakie to proste i od razu podłączam pod USB :blink: a nie RS232 :blink::blink:

Nie rozumiem tylko dlaczego max to 3 m , czy do kupionego na Allezło kabelka nie można podlutować dłuższego kabelka z RJ45 ?

 

I pozostaje jeszcze jedna kwestia co po podłączeniu i wgraniu sterowników , jaki soft i co dalej :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał do sterowania montażem to sygnał TTL 5V - "normalny" RS232 to sygnał różnicowy +- 3 do 15V wg specyfikacji (najczęściej +-9V), dlatego możemy tam dawać kabel do 25m. Tutaj można popróbować, ale nie będzie gwarancji że to zadziała.

Zawsze możesz kupić 5m przedłużacz USB i w sumie będziesz miał 8m kabla.

Co do softu - ja niestety działam tylko na Cartes du Ciel. Wszystko krok po kroku z tutorialami i prezentacjami jest dostępne na stronie http://eq-mod.sourceforge.net/tutindex.html. Co zauważyłem z doświadczenia to warto mieć pada na USB albo bezprzewodowego (takiego do gier) co znakomicie ułatwia sterowanie montażem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.