Skocz do zawartości

IC 5146


jcbo

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne zdjęcie tylko gwiazdek to nie oszczędziłeś. Niektóre to aż wyglądają jak kwadraciki z malutkimi spajkami.

 

Faktycznie, trochę przesadziłem ze zmniejszaniem gwiazd, zaraz poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie masz w zwyczaju nadmiernie ciągnąć za uszy materiału, ale w tym przypadku ciekaw jestem co widać z "ciemniejszej materii", gdybyś go na maxa wdepnął ? :yes:

 

Tak to wygląda mocniej podciągnięte, więcej nie ma sensu bo nie dodaje to nic nowego poza szumem:

IC5146_L_FINAL2.jpg

 

EDIT:

Jednak dało się trochę więcej :szczerbaty:

 

IC5146_L_FINAL3MAX.jpg

Edytowane przez jcbo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie masz w zwyczaju nadmiernie ciągnąć za uszy materiału, ale w tym przypadku ciekaw jestem co widać z "ciemniejszej materii", gdybyś go na maxa wdepnął ? :yes:

Maguu, ponieważ focisz edkiem to masz dla porównania 200 minut taką sama kamerą.

 

 

IC5146 bw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda mocniej podciągnięte, więcej nie ma sensu bo nie dodaje to nic nowego poza szumem:

IC5146_L_FINAL2.jpg

 

 

Teraz jest świetnie, co niektórzy mogą doczepić się o brak kolorków na gwiazdach, ale mi się tak podoba.

 

Miło że poprawiłeś to zdjęcie, ale nie musiałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam bardziej intryguje ciemnozielony pas materii poniżej Kokona... To jakieś nowe odkrycie czy niedoskonałość obróbki? :flirt:

 

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam bardziej intryguje ciemnozielony pas materii poniżej Kokona... To jakieś nowe odkrycie czy niedoskonałość obróbki? :flirt:

 

Pozdrawiam

Maciek

 

Błąd obróbki, brak umiejętności obróbki, brak umiejętności dostrzegania jeszcze takich niedoskonałości, etc.,etc.

O nowych odkryciach raczej nie może być mowy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak by to dokładnie sprawdzić. Ale z tego co udało mi się znaleźć szacuje że to mogła być któraś z podanych niżej satelitów.

 

Cosmos 1315 - jasność 3,1m 22:31:32 58° E (najprawdopodobniej to ta)

Cosmos 676 Rocket - jasność 4,2m 22:27:20 52° ESE

SL-8 R/B - jasność 3,6m 22:36:31 67° S (ale ta raczej odpada)

 

Najparwdopodobniej była to ta pierwsza, ale pewności nie mam. Zapomniałem się zapytać gdzie robione było zdjęcie, więc przyjołem że to Tarnobrzeg. Biło kilka bardziej prawdopodobnych ale podczas ich górowania nie przekraczały wysokości 25st więc zdecydowanie za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak by to dokładnie sprawdzić. Ale z tego co udało mi się znaleźć szacuje że to mogła być któraś z podanych niżej satelitów.

 

Cosmos 1315 - jasność 3,1m 22:31:32 58° E (najprawdopodobniej to ta)

Cosmos 676 Rocket - jasność 4,2m 22:27:20 52° ESE

SL-8 R/B - jasność 3,6m 22:36:31 67° S (ale ta raczej odpada)

 

Najparwdopodobniej była to ta pierwsza, ale pewności nie mam. Zapomniałem się zapytać gdzie robione było zdjęcie, więc przyjołem że to Tarnobrzeg. Biło kilka bardziej prawdopodobnych ale podczas ich górowania nie przekraczały wysokości 25st więc zdecydowanie za nisko.

 

Tak Tarnobrzeg, dzięki wielkie za sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.