Skocz do zawartości

Kamerka


Adrian Kumor

Rekomendowane odpowiedzi

Od tego czy matryca jest dobrej jakości, a kamerka oferuje odpowiedni zakres konfiguracji w aplikacji do astro-nagrywania klipów API. Obecnie "najlepsze" są chyba kamerki HD Microsoftu - MS LifeCam Cinema/Studio. Webcamy te są tylko do astrofotografii planet/Księżyca, nie do astrofotografii DS.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak Rozumiesz moją uwagę, jeżeli nie Rozumiesz o co mi chodzi, to dalsza dyskusja staje się zbędna - pozdrawiam :mellow:

Przepraszam zakładającego wątek za zakłócenie toku wypowiedzi.

Edytowane przez Jacekerbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian generalnie musisz wiedzieć co chcesz ta kamerka robić, co cie interesuje albo w która stronę chcesz iść, a ludzie tu pokierują cię odpowiednio. z góry mowie że kamerki nie nadają się do mgławic, galaktyk itp. Więc pozostaje Słońce, Księżyc i planety. Ale jak zapewne większość tu mówi poszukaj w innych wątki a znajdziesz coś na temat kamerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Poczytałem trochę o astrofotografii i wiem, że trzeba celować w kamery z matrycą CCD. Znalazłem kilka tanich kamer, ale czy któraś z nich nada się do astrofotografii ?

http://allegro.pl/kamera-kolor-cctv-w-obud-kopulkowej-1-3-sony-ccd-i3348709563.html

http://allegro.pl/kamera-przemyslowa-bp-200-standard-ccd-b-c-wroc-fv-i3360189866.html

http://allegro.pl/kamera-kolor-sufitowa-ccd-420-linii-1-3-sony-1446-i3313586208.html

Jeśli któraś się nada to jak mogę ją podłączyć do komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli któraś się nada to jak mogę ją podłączyć do komputera?

 

Kiedyś była jeszcze kultowa ToUcam Philipsa wprawdzie nie HD tylko 640x480 ale dało sie ją przerobić na "długie czasy" i wraz z oprogramowaniem np. K3CCD dało sie robić fotki Deep Sky . Ludziska ją różnie przerabiali - wpisz w google ToUcam astro to zobaczysz co i jak. (chłodzenie peltierem itp) Oczywiście "szału nie ma" ale coś niecoś ludzie nią pofocili.Sam taką przerobiłem i dała mi sporo radości. (jak już upadniesz na duchu i nic nowszego nie kupisz to daj znać)

Te nowe HD nie wiem aktualnie czy na tyle rozpoznano elektronikę w środku że ktoś znalazł sposób na przeróbkę - musisz poszukać.

 

Do kompa podłączasz przez USB.

 

Andrzej

Edytowane przez sp3uca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co chcesz focić do planet wystarczy ci kamerka internetowa natomiast obiekty głebokiego kosmosu to już czulszego sprzętu wymaga np. używanej lustrzanki które nie raz się tu na giełgzie przewijają. Generlnie zakładam że nie masz kilku tysięcy złotych na zbyciu żeby ci kamerę dedykowaną i parę innych gratów zaproponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompa podłączasz przez USB.

 

 

Niestety w tych kamerach nie ma USB, i nie wiem czy do podłączenia potrzebna jest jakaś specjalna złączka czy trzeba je jakoś przerabiać.

 

 

Napisz co chcesz focić

 

Na początek planety i Księżyc, ale może i jakieś jaśniejsze DSO

Edytowane przez Adrian Kumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tych kamerach nie ma USB, i nie wiem czy do podłączenia potrzebna jest jakaś specjalna złączka czy trzeba je jakoś przerabiać.

 

???? W jakich nie ma ? Te co Ci podał riklaunim to są webcamy wszystkie na USB .....

Kamery przemysłowe mają wyjścia video PAL ale tych nie proponowaliśmy....

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka czułość to pojęcie względne - zależy od typu matrycy, a jaki tam wsadzili tego nie wiesz. Samo "CCD" nie wystarczy. Poza tym w tych kamerach TV/Video zazwyczaj stosuje się proste matryce z przeplotem, co wyklucza zastosowanie ich do fotografowania poruszających się (w astronomii drgających od seeingu) obiektów. Są też lepsze kamery tego typu, ale żeby uzyskać z nich dobry obraz potrzeba lepszych frame-grabberów - a to podnosi cenę całości powyżej cen standardowych kamer planetarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kamery do monitoringu z analogowym wyjściem sygnału telewizyjnego ( czyli z wyjściem PAL) bez specjalnych przeróbek nawet do foto planetarnego się nie nadają. Dlaczego? Po pierwsze koder PAL na wyjściu takiej kamery wprowadza potężny szum przetwarzania, po drugie bez regulowanej migawki kamery ( na pewno takiej opcji nie ma w tanich kamerach) kamera sczytuje obraz z sensora zgodnie z czasem linii i pola sygnału telewizyjnego czyli 54 mikrosekundy na linię, 20 msekund na pole. Do tego dochodzi miedzyliniowość, ustalona gamma itp.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.