Skocz do zawartości

Zelazo meteorytowe!


sherman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z tym że wyrzucono mnie z forum na którym meteorytu nie udowodnisz (meteorytomania) napiszę tu. :)

Co sądzicie o tym żelazie?

1dsc00100.jpg

img5729ih.jpg

img4750iukopia.jpg

img5017h.jpg

 

Całość siedziała w brekcji jak na fot.

img1186sr.jpg

 

Domowe testy na nikiel wychodzą pozytywne ale na meteorytomani to do nikogo nie przemawia, FORUM METEORYTOMANIA JEST OD TEGO ABY SIAĆ DEZINFORMACJĘ ABY ZWYKŁY KOWALSKI METEORYTU NIE ZNALAZŁ!!!!!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik badania dimetyloglioksymem mówi sam za siebie! Nie ma niklu co widać po kolorze w probówce. Powinien być wściekło różowy osad i to osadzający się na ściankach probówki a jest taki jak na innych szlakach - brak wytrąconego Ni(dmgH)2). Poza tym brak skali wprowadza w błąd. Te struktury są milimetrowe (na innym forum "nieopatrzne" pokazałeś kiedyś skalę). Na meteorytach struktury krystaliczne są o rząd wielkości większe.

To jest odpad. Meteoryty tak nie wyglądają.

Tak wygląda Twoje badanie na obecność Ni:

sa1257625454.jpg

a tak powinno wyglądać:

k,Nzc0MjA2MjAsNTAwMTQwNTg=,f,891027_Ni_dimetyloglioksym_big.jpg

Poczytaj sobie trochę o staliwie/żeliwie. Tam są strukturki o właśnie takich wymiarach jak w twoim odpadzie.

Edytowane przez tinek15
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to panowie jest z tym żelazem, ja pokazuje żelazo meteorytowe podobne tylko do meteorytów nie do odpadów a jak ktoś upiera się ze odpad niech pokaże podobny.

zasłaniasz się skalą to powiedz mi jaka skala jest dla tej struktury poniżej?

widmanstttenpattern.jpg

 

Lub wytłumacz mi jak struktura żelazowoniklowa powstała w stali która niklu nie zawiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.astri.umk.pl/

Zadaj sobie trud skontaktowania się z ludźmi z tego wydziału (pamiętaj że sierpień to zwykle miesiąc urlopowy na uczelniach) i tam na pewno ktoś Ci pomoże (albo sam zidentyfikuje albo poda kontakt do osoby która to zrobi). Przerzucanie się na Forach radami o tym żeby "poczytać sobie o..." do niczego nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struktury Widmannstättena mogą powstać w stali bez znacznej zawartości niklu.

Zobacz sobie slajdy około str. 12~13

http://www.immt.pwr.wroc.pl/~ziolek/Pliki/MEW16%20OC1_%2008.06.2011.pdf

 

Zakładam, że te w twoim żelastwie są większe, może to być na przykład odpad ze stali jakościowej z kuźni matrycowej, który przeleżał swoje w piecu.

Ta "brekcja" z kawałkami betonu wygląda tak wiarygodnie...

 

Aha - Przypominam, że my Ziemianie używamy stali z dodatkiem niklu.

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił się lekki chaos w tym temacie. Jeżeli chcesz mieć pewność czym jest to znalezisko, to zapraszam do Krakowa do Instytutu Nauk Geologicznych UJ. Ewentualnie możesz wysłać mi kawałek znaleziska. Jeżeli reflektujesz to info na priv.

Edytowane przez wolforzech
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struktury w twoich "meteorytach" są na zbyt niewyraźne.

Taki efekt może świadczyć o tym, że to jednak nie sa meteoryty

lub ewentualnie wynik osłabienia struktury W. po podgrzaniu.

Nie ma sensu więcej dywagować, zrób analizę :)

 

Poza tym nie możemy Ci wierzyć na słowo, że"brekcja" którą pokazujesz betonem nie jest !

Wygląda jak beton (tak jak większość brekcji) i potrzeba nad nią "popracować" żeby określić co to jest.

Popracuj zatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struktury w twoich "meteorytach" są na zbyt niewyraźne.

Taki efekt może świadczyć o tym, że to jednak nie sa meteoryty

lub ewentualnie wynik osłabienia struktury W. po podgrzaniu.

Nie ma sensu więcej dywagować, zrób analizę smile.png

To jest zrekrystylizowane żelazo coś jak w Zacatecas czy Willamette dlaczego ono jest przegrzane nie mi to osądzać.

http://www.encyclopedia-of-meteorites.com/meteorite.aspx?id=30382

http://www.meteorman.org/Zacatecas.htm

 

A czy owa "brekcja" jest betonem?

:) zdj. są tak dobrej jakości że wstępnie widać co to takiego a jak któś chce zobaczyć jak wygląda beton na fot. makro to chętnie zrobię do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W związku z tym że wyrzucono mnie z forum na którym meteorytu nie udowodnisz (meteorytomania) napiszę tu. smile.gif

Co sądzicie o tym żelazie?

Domowe testy na nikiel wychodzą pozytywne ale na meteorytomani to do nikogo nie przemawia, FORUM METEORYTOMANIA JEST OD TEGO ABY SIAĆ DEZINFORMACJĘ ABY ZWYKŁY KOWALSKI METEORYTU NIE ZNALAZŁ!!!!!

Więc jak to panowie jest z tym żelazem, ja pokazuje żelazo meteorytowe podobne tylko do meteorytów nie do odpadów a jak ktoś upiera się ze odpad niech pokaże podobny.

 

Heh po lekturze wątku mam wrażenie, że teraz oczekujesz na TYM forum bezwarunkowej oceny i aplauzu.

Wklejanie kolejnych fotek i przekomarzanie się może nie doczeka kolejnego "bana", ale zmęczy czytających i chcących pomóc. Zrób tak jak radzi kolega wolforzech i jeśli testy wyjda pozytywnie doczekasz uznania i gratulacji.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh po lekturze wątku mam wrażenie, że teraz oczekujesz na TYM forum bezwarunkowej oceny i aplauzu.

Wklejanie kolejnych fotek i przekomarzanie się może nie doczeka kolejnego "bana", ale zmęczy czytających i chcących pomóc. Zrób tak jak radzi kolega wolforzech i jeśli testy wyjda pozytywnie doczekasz uznania i gratulacji.

 

Andrzej

 

Próbki były w wielu miejscach i dlatego wolę być ostrożny komu i gdzie wysyłam bo wielu to "badało" i nic poza sprzecznymi ze sobą odpowiedziami lecz żadna z osób "badających" nie udostępniła mi wyników chociaż by XRF bo takowe badanie było przeprowadzane.

 

1) W PAN po przebadaniu XRF stwierdzono że jest trzy fazy samo żelazo żelazo z manganem trochę niklu i brak kobaltu i że jest to temat dla archeologów.

Wydruków z XRF mi nie przedstawiono musiałem uwierzyć na słowo. :)

I zapewniano mnie że jeżeli było by choć 4% niklu to by nie było problemu z dalszymi badaniami.

(od 4-5% uznaje się za meteoryt)

 

2) Kolejne miejsce gdzie wysłałem żelazo wypadło troszeczkę lepiej dostałem odpowiedz że zawiera 8% niklu lecz to nadal o niczym nie świadczy i nie można jednoznacznie stwierdzić że to żelazo meteorytowe na tym kontakt sie urwał.

 

3) Kolejne miejsce Poznan na wyniki XRF czekam już 5 miesiąc co miało trwać do miesiąca tak mnie zapewniano przed wysłaniem próbek.

 

4) Institute of Geophysics and Planetary Physics

University of California

Wyrazili chęć przetestowania żelaza oraz co siedzi w "brekcji"

Odpowiedz przyszła szybko zapewne odrazu po otrzymaniu przesyłki w której były "brekcje", szkliwa oraz żelazo.

Taką dostałem odpowiedz

" Niestety, nie są to meteoryty. Są to różne rodzaje ziemskich skał magmowych i metamorficznych"

To porażka całkowita ten co wysłał tą wiadomość to nawet nie widział próbek takie mam wrażenie bo jak mógł się tak wyrazić o żelazie które siedzi w "betonie"

Odpowiedz dostałem od innej osoby niż wysłane zostały próbki.

 

Więc dlatego temat jest drążony bo z daleka widać że to wałek bo jak inaczej można o tym myśleć ja nikogo o nic nie pomawiam ale tak sprzeczne ze sobą odpowiedzi mówią chyba same za siebie.

Wystarczyło by przedstawić wyniki XRF potrwierdzające ziemskie pochodzenie żelaza i po kłopocie a tu dopiero się zaczynają schody i matactwa za które są odpowiedzialni ludzie z.....

 

Jeszcze kilka innych osób dostało próbki ale odpowiedzi nie otrzymałem.

XRF na własną rękę nie przyniosło rezultatu bo odcięto mi możliwe miejsca gdzie mógł bym takie badanie przeprowadzić między innymi UMCS w Lublinie.

 

Ps. co do propozycji kolegi wolforzech zapewne skorzystam bo towaru jest dużo ok. 100kg. (będzie więcej) tylko co kolega może mi zaproponować?

Edytowane przez sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na forum chcą Ci dobrze doradzić. To już jest standardem, że w tym dziale jak ktoś słyszy, że nie znalazł meteorytu tylko smieć to zżyma się niesamowicie i za wszelką cenę chce udowodnić, że jednak jest inaczej. Dlaczego uważasz, że wszyscy wciskają Ci wałek? Był już jeden taki spec tutaj na forum, który twierdził, że wszyscy knują spisek, żeby tylko on nie dowiedział się, że znalazł meteoryt. Tak naprawdę znalazł ewidentnie ziemskie skały i jakieś odpady hutnicze. Ja cudów nie gwarantuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że wszyscy wciskają Ci wałek?

Dlaczego tak uważam?

Przeczytaj mój ostatni wpis i to co napisałem w pkt. 1,2,3,4

To są odpowiedzi z miejsc gdzie żekomo było "badane" żelazo.

Czy zgodzisz się z opinią że zelazo które pokazuje rownież "beton" czy "brekcja" jak kto woli bo to tworzy całość a zidentyfikowano to międzyinnymi jako ziemskie skały magmowe i metamorficzne?

Potwierdzisz że żelazo ze zdjecia nr. 1 jest skałą magmową?

Jedno zródło mówi ze niklu 8% kolejne ze wogle go nie ma a ja muszę uwierzyć na słowo bo wydruk z komputera XRF gdzieś wcieło

Domowe testy na nikiel zalicza pozytywne a niklu nie ma

 

A co najważniejsze to czy uważasz że ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o meteorytach może zgromadzić taki materiał który ja posiadam

gdyby jeden mały szczegół wskazywał że jest to ziemskie zelazo to uwież mi że bym nie drążył tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.