Skocz do zawartości

Maxim DL v 5.2x - UWAGA


jcbo

Rekomendowane odpowiedzi

Ustatnio po wydaje mi się długiej przerwie w Diffraction Limited w końcu coś drgnęło i zaczęły się pojawiać nowe wersje.

Jeżeli ktoś używa Maxim DL na Windows XP to stanowczo odradzam upgrade, a na innych systemach operacyjnych radzę wcześniej przetestować,aby w czasie sesji jak ja nie rzucać komputerem :szczerbaty: .

Nowa wersja jest chyba nie do końca przetestowana i mocno niestabilna, wiesza się zarównwno w funkcjach wykorzystywanych podczas sesji jak i obróbce (kalibracji, wyrównywaniu itp.).

Ostatnia sprawdzona stabilna wersja to 5.18.

Na razie Panowie w Diffraction Limited nabrali wody w usta lub są na urlopach, w helpdesk wisi już sześć zgłoszeń bez reakcji.

Chyba trzeba poczekać na stabilniejszą wersję.

 

http://www.cyanogen....lease_Notes.htm

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie korespondencji i przesłaniu plików konfiguracyjnych jest odpowiedź :)

 

"Dear Jacek Bobowik,

 

This is in reference with your Request Ticket Number: TK00003772.

 

I was able to reproduce this crash. I will submit this issue to our developers for further investigation. At this time, we do not have a release date available for this fix.

 

Sincerely,

Tim Beese

Diffraction Ltd.

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce uzywać v5.22 i wywala mu się funkcja stack na materiale kolorowym,

to jest propozycja tymczasowego obejścia:

 

"This is in reference with your Request Ticket Number: TK00003772.

 

Regarding the bug you reported, the problem is the "Convert Color" function. On the Convert Color window, if "Auto-select using header" is checked, it will cause the crash when stacking or color converting.

 

There is a workaround for the crash:

 

1.) Open the following file:

 

"My Documents\MaxIm DL 5\Settings\ConvertColor.txt"

 

2.) Change:

 

AutoSelect 0

 

3.) Resave the ColorConvert.txt file

 

4.) Restart MaxIm DL.

 

This should enable you to work with the current version if you wish to do so until v5.23 is released.

 

Sincerely,

Tim Beese

Diffraction Ltd.

-----------------------------------

Tim Beese

"

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Wersja 5.15 wiesza się przy otwieraniu fitsów (czasem uda mu się otworzyć) - Windows 8

 


error-fits.jpg

 

PS zauważyłem, że im plik jest większy tym częściej się wykłada przy otwieraniu (pow 50MB) natomiast pliki koło 1,5MB otwierają się bez problemów

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

Czy testowaliście już wersję 5.24? Ja na razie zaktualizowałem sobie Maxima do tej wersji na kompie, gdzie używam go właściwie tylko do podglądania fitsów i tu działa prawidłowo. Na kompie sterującym sesją dalej siedzi chyba 5.18, który jest stabilny. Czy mogę bez obaw zaktualizować go do 5.24?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.