Skocz do zawartości

Messier 45


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne mgiełki :) Ja niestety nie mam jeszcze swoich Plejad do porównania - jak już ostatnio się na nie zasadziłem to zostałem osaczony przez zwały mgły :( Jakie masz warunki jeśli chodzi o LP i zasięg gwiazdowy?

 

Dzięki Łukasz. Jeśli chodzi o warunki w jakich fotografuję to zdarzają się super warunki. Zaraz obok domu mam latarnie, która świeci mi wprost na dom oraz rząd lamp sodowych dalej przy ulicy, które niestety skutecznie zaświetlają niebo (rozkładam się zatem za budynkami tak żeby jak najbardziej odciąć się od nich). Na szczęście gasną w godzinach 23:30 - 03:30 więc wtedy warunki bywają bardzo dobre. Nigdy nie wyliczałem dokładnie zasięgu, ale szacuję, że zdarza się czasami widzialność dochodząca do 5,5mag

Kiedy popełniałem to zdjęcie wilgoć była spora (można było wyciskać wodę ze sprzętu), mgiełki też miałem lekkie, ale na szczęście dało się walczyć.

Plejady właśnie teraz mają dogodne położenie na niebie więc na pewno uda Ci się je jeszcze w tym sezonie złapać.

 

Fajne Plejadki, widzę, że masz podobny problem co ja z tłem a mianowicie ten cholerny niebieskawy zafarb...

 

Walczę, żeby się tego pozbyć.

 

Paweł

 

Dokładnie tak jak piszesz. Największy problem mam z tym tłem wchodzi takie "w ciapki". Przy poprzednim zdjęciu nie miałem tego problemu - może dlatego, że tam pojedyncze czasy naświetlania były krótsze. Być może to też problem braku lub nieodpowiednich darków. Nie wiem czym to może być - może to spowodowane metodą składania, do którego używam DSS'a. Miałem też inny problem, a mianowicie po złożeniu na zdjęciu wyskoczyły charakterystyczne skośne smugi. Dopiero zmiana metody stackowania na "median" zmniejszyła ten problem. Ale to chyba przypadłość Canonów.

W każdym razie jak będziesz miał jakieś rozwiązanie to podziel się - chętnie skorzystam :). Ja też w wolnych chwilach będę walczył dalej nad tym materiałem.

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też inny problem, a mianowicie po złożeniu na zdjęciu wyskoczyły charakterystyczne skośne smugi. Dopiero zmiana metody stackowania na "median" zmniejszyła ten problem. Ale to chyba przypadłość Canonów.

W każdym razie jak będziesz miał jakieś rozwiązanie to podziel się - chętnie skorzystam :). Ja też w wolnych chwilach będę walczył dalej nad tym materiałem.

 

u mnie zamiana programu na IRIS'a, znacząco zniwelowała problem ukosnych pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Największy problem mam z tym tłem wchodzi takie "w ciapki". Przy poprzednim zdjęciu nie miałem tego problemu - może dlatego, że tam pojedyncze czasy naświetlania były krótsze. Być może to też problem braku lub nieodpowiednich darków. Nie wiem czym to może być - może to spowodowane metodą składania, do którego używam DSS'a. Miałem też inny problem, a mianowicie po złożeniu na zdjęciu wyskoczyły charakterystyczne skośne smugi. Dopiero zmiana metody stackowania na "median" zmniejszyła ten problem. Ale to chyba przypadłość Canonów.

W każdym razie jak będziesz miał jakieś rozwiązanie to podziel się - chętnie skorzystam :). Ja też w wolnych chwilach będę walczył dalej nad tym materiałem.

 

No właśnie ja robię na QHY8L i mam podobne ciapki na zdjęciu i nie wiem jak się cholerstwa pozbyć. Może faktycznie to problem darków - będę musiał zrobić, może składania przez DSS - zobaczę, poeksperymentuję.

 

Jak coś uda mi się osiągnąć to dam znać.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.