Skocz do zawartości

q4 + bolid


zbig_wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzisiaj ją wypatrzyłem przez lornetkę, wielka i jasna choć gołym okiem nic nie widziałem- lekka mgiełka po burzowym dniu i łuna nad Ursynowem (obserwacja spod Powsina). To dopiero moja trzecia kometa, wcześniej tylko Hale-Bop i Hyakutake :oops:

 

Tuż po 22. widziałem bardzo jasny bolid, wyglądało to jakby ktoś wystrzelił racę bardzo wysoko na niebie, leciał niespiesznie od Lwa (Leonid?) na północ/ północny-wschód, bardzo jasny, jaśniejszy niż Wenus, widać było jak rozpada się na fragmenty. Może ktoś go wypatrzył pod Warszawą, w końcu sporo oczu wypatrywało komety.

 

Co za wieczór !!!

 

pozdrawiam

 

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż po 22.  widziałem bardzo jasny bolid, wyglądało to jakby ktoś wystrzelił racę bardzo wysoko na niebie, leciał niespiesznie od Lwa (Leonid?) na północ/ północny-wschód, bardzo jasny, jaśniejszy niż Wenus, widać było jak rozpada się na fragmenty. Może ktoś go wypatrzył pod Warszawą, w końcu sporo oczu wypatrywało komety.

 

Bardzo ciekawe, trzeba zapytac czy Stacje Polish Fireball Network cos zarejestrowaly.

W koncu trzeba nalapac nieco jawisk by sprzet sie nie nudzil ;D :mrgreen: ;D

 

Pozdr

AX

 

[ Add: Sro 12 Maj, 2004 ]

Jeśli Leonid to musiał by wylecieć z radiantu czyli koło Algieby. Przynajmniej mnie się tak zdaje.

 

Niestety Leonidy wystepuja w listopadzie a dokladnie od 14 do 21. Sa piekielnie szybkie i radiant w okolicach maksimum 17/18 listopada znajduje sie w glowie Lwa.

 

Wiecej szczegolow odnosnie rojow meteorow znajdziesz tutaj : http://ciapek.uci.agh.edu.pl/~skoczews/pkim/roje.shtml nie zaszkodzi tu zagladnac by poznac te niezwykle ciekawe zjawiska.

 

Pozdrawiam

AX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Witam,

 

dzisiaj ją wypatrzyłem przez lornetkę, wielka i jasna choć gołym okiem nic nie widziałem- lekka mgiełka po burzowym dniu i łuna nad Ursynowem (obserwacja spod Powsina). To dopiero moja trzecia kometa, wcześniej tylko Hale-Bop i Hyakutake  :oops:  

 

Tuż po 22.  widziałem bardzo jasny bolid, wyglądało to jakby ktoś wystrzelił racę bardzo wysoko na niebie, leciał niespiesznie od Lwa (Leonid?) na północ/ północny-wschód, bardzo jasny, jaśniejszy niż Wenus, widać było jak rozpada się na fragmenty. Może ktoś go wypatrzył pod Warszawą, w końcu sporo oczu wypatrywało komety.

 

Co za wieczór !!!

 

pozdrawiam

Z.

 

Mam nadzieję że nie zmarnowałeś tej cennej obserwacji bolidowej i zanotowałweś, datę czas, trasę na tłe gwiazd szczególnie początku i końca zjawiska, czas przelotu, barwę i oszacowaną z grubsza jasność, jeśli nie to szybko to uzupełnij :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wczoraj w nocy w Ostrowiku pogoda byla w kratke. Okolo 20 jeszcza padalo, okolo 21 sie

rozpogodzilo, ale od czasu do czasu po niebie chodzily ciezkie chmury i baliśmy się wystawić sprzęt.

Około północy pogoda popsuła się zupełnie :(

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteś w to południe zapatrzony czy Polacy to gęsi i odpowiedniej sekcji bolidowej nie mają ???

 

Juz niedlugo ruszy witryna Polish Fireball Network bo jak na razie wszystko co mozna znalezc o tej skecji znajduje sie tu na forum oraz jak na razie niewiele na pkim.org :) :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Ax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.