Skocz do zawartości

Nocne niebo gdzie mieszkam.


spider72

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, ciszę się, że się podoba.

Tak jak kolega powyżej napisał, wszystkie zdjęcia były robione w Caithness w północnej Szkocji.

Być może niektóre z klipów aurory użytych w tym filmie, zostaną użyte w nowej serii dokumentalnej kanału BBC 2 pod tytułem "Seasons", która jest aktualnie w produkcji.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedena z lepszych składanek time lapsów nocnego nieba jakie widziałem. gratulacje!

youtube chyba trochę za bardzo skompresował filmik, w trybie pełnoekranowym obraz już nie jest za ładny. MOże na vimeo by lepiej to wyglądało.

Edytowane przez bamus
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ładne filmy poklatkowe ciekawie poskładane do muzyki. Musisz mieć tam naprawdę ciemne niebo, bo w okolicach 1:44' widać ładnie pasma airglow (zresztą byłem raz w północnej Szkocji i wiem, jakie tam potrafi być niebo jak tylko przypadkiem jest pogoda). Tylko dwie uwagi: na dużym ekranie w HD faktycznie jakość mogłaby być lepsza. I moim zdaniem jest za duże nasycenie kolorów. Zwłaszcza tam gdzie pojawia się Droga Mleczna, wygląda ona aż nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Radku.

 

Naturalność jest w astrofotografii raczej rzeczą umowną, bo szczerze mówiąc to nic w tym filmie nie wygląda naturalnie, gdyż aparat widzi więcej niż ludzkie oko. Myślę, że nasycenie kolorów Drogi Mlecznej to już raczej kwestia gustu, bo w widoku "naturalnym" (gołym okiem) nie widać żadnych kolorów.

Kiedyś obrabiałem moje Drogi Mlecznej z mniejszym nasyceniem kolorów, ale odkąd zobaczyłem prace Toma Lowe'a to im nie żałuję kolorów, które przecież i tak tam są.

Być może ostatnia sekwencja jest nasycona bardziej niż bym chciał, bo przy końcowej obróce zwiększyłem trochę kontrast w tej sekwencji, przez co kolory dostały trochę wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ JaLe

 

Obróbka w Lightroom 4.3 i LRTimelapse 2.2.

Edit: Końcowy montaż w Adobe Premiere 6.0

 

Odnośnie kolorów, ta tak już wcześniej pisałem, to raczej kwestia gustu, poszedłem tutaj raczej za trendem przodowników (przynajmniej dla mnie) w astro-timelapsie jak Tom Lowe czy Ole Salomonsen.

 

Nie wiem o jakim slowmotion mówisz, bo w tym filmie są same timelapsy, chyba, że referujesz do mojego innego filmu, gdzie używałem slowmotion ?

Edytowane przez spider72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ JaLe

 

Obróbka w Lightroom 4.3 i LRTimelapse 2.2.

Edit: Końcowy montaż w Adobe Premiere 6.0

 

Odnośnie kolorów, ta tak już wcześniej pisałem, to raczej kwestia gustu, poszedłem tutaj raczej za trendem przodowników (przynajmniej dla mnie) w astro-timelapsie jak Tom Lowe czy Ole Salomonsen.

 

Nie wiem o jakim slowmotion mówisz, bo w tym filmie są same timelapsy, chyba, że referujesz do mojego innego filmu, gdzie używałem slowmotion ?

 

Około 56" powstaje taki efekt jak z TM przepuszczonego w slowmo - czyli takie dość płynne połączenie klatek :)

 

Tom jednak mniej podbija kolory - ja bym troszkę stonował, chyba że taki był Twój zamysł artystyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę takiego efektu, po prostu ta sekwencja jest wolniejsza niż poprzednia, bo były użyte krótsze czasy naświetlania na klatkę.

 

Odnośnie nasycenia kolorów przez Toma, to się nie zgadzam, z wyjątkami gdzie miał na tyle kiepski materiał, że nie było co nasycać. Jego otwierające ujęcie w jego filmie z bristlecone pine i Drogą Mleczną w tle ma nasycenie kolorów jak stopklatka z mojego timelapsu stworzona przez YT. Tom przesyca kolory nawet w swoich dziennych ujęciach (patrz druga sekwencja jego filmu). Tak się składa, że mam też film "Making of Timescapes", gdzie można zobaczyć, że wynajął firmę do polepszenia jego materiału filmowego (sekwencje slowmotion, nie timelapsy), bo miał problem z tym materiałem.

 

Zresztą jak pisałem, to raczej kwestia gustu i nie za bardzo się jest o co spierać, przyjmuję do wiadomości, że według Twojego gustu jest przesycone.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mega! Zazdroszczę takich widoków, szczególnie zorzy...

 

Jeśli pracujesz nad nowymi filmami, to pomyśl nad wykorzystaniem "Nuvole bianche" w wykonaniu Ludovico Einaudi jako ścieżki. Z takimi obrazami komponuje się idealnie.

 

Pozdrawiam z zachmurzonego od miesiąca centrum PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki robertEZG.

Przypuszczam, że tutaj mamy więcej zachmurzonych dni niż Polska.

 

Znam ten piękny utwór, bo mój kolega, z którym czasem razem timelapsujemy użył go w jednym ze swoich mini filmów, jest to też powód, dla którego ja go nie mogę użyć, bo zostanę posądzony przez niego o plagiatorstwo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem możesz uprzedzić znajomego. Od kilku dni jest dostępna nowa płyta pt. "In a Time Lapse" :) Czysta magia.

 

Utwór tytułowy na pewno pojawi się w wielu filmach.

 

PS. tytuł tego utworu który przywołałem wcześniej, dokładnie oddaje to co za oknami: "Białe chmury"

Edytowane przez robertEZG
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyedytowałem pierwszego posta i dodałem tam też wersję na Vimeo.

no i już jest git :)

 

co do kolorów, to tak jak pisałeś to kwestia gustu, mi osobiście się bardzo podoba. Sam w kilku swoich próbach nie mogłem uzyskać takich kolorów jakie ci się udało.

 

Jeszcze chciałem dodać, że ciekawy jest efekt wykorzystania przypływów/odpływów w time lapsie. Muszę u siebie to też kiedyś złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nieco obok tematu. Pewnie mieszkasz już tam sporo czasu. Możesz ogólnie naświetlić warunki do obserwacji zorzy w tym rejonie? Jak często się pojawia, jak z pogodą, jaka pora roku jest ku temu najbardziej sprzyjająca?

Mieszkam w środkowej Anglii i myślę, że nie byłoby większego problemu podskoczyć gdzieś w Twoje rejony, a nie powiem, film baaardzo zachęcający ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.