Skocz do zawartości

Quiz geograficzny


bamus

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa: Quiz geograficzny
Kategoria: Quizy ogólne
Opis: Witam serdecznie!

Dobre kilka lat temu śp. Robort Bodzoń prowadził konkurs Liga Geograficzna. Pomyślałem, że być może warto wrócić by do tematu i zacząć coś podobnego wykorzystując nową funkcjonalność AP jaka są quizy. Jeśli okaże się ten pomysł popularny to zapewne będę kontynuował comiesięczny cykl i prowadził klasyfikację punktową. Wszelkie uwagi i propozycje na ulepszenie miło widziane.Postarałem się podać szeroki wachlarz trudności pytań by wszystkiego ławo i szybko nie dało się z Wiki ściągnąć :) Zapraszam do rozwiązania quizu i poszerzenia swojej wiedzy.

Kliknij tutaj, aby rozwiązać ten quiz!

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pytaniu o najwyżej położone jezioro masz 1 niepotrzebną opcję, albo coś się źle wkleiło.

 

 

o dzięki, nie zauważyłem. Ale chyba nie mogę już edytować. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na prawidłowy wynik w tym pytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie o najwyżej położone jezioro odpowiedziałem Titicaca, a wg automatu prawidłowa brzmi: Grenlandia, Ziemia Baffina, Wyspa Wiktori, Wielka Brytania, Wyspa Ellesmere'a. I nie mam za poprawną odpowiedź punktów, a przy tak marnym wyniku bardzo przydałyby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morze kaspijskie nie leży w Europie

Cytat z Wiki

"Przyjmowana przez Międzynarodową Unię Geograficzną granica geograficzna przebiega następująco (granica czerwona (A) na mapie): od Cieśniny Kerczeńskiej na północ, wschodnim brzegiem Morza Azowskiego, do ujścia rzeki Don; dalej w górę tej rzeki do Jezior Sostyńskich i miejsca, w którym uchodzi do nich rzeką Manycz Zachodni; następnie Obniżeniem Kumsko-Manyckim do środkowego odcinka rzeki Kumy; potem dolnym jej biegiem w kierunku wschodnim aż do ujścia do Morza Kaspijskiego; dalej północno-zachodnim i północnym brzegiem tego zbiornika wodnego do (sezonowego) ujścia rzeki Emby; następnie w górę Emby w kierunku północno-wschodnim aż do jej źródeł w Mugodżarach; dalej prostopadle na północ do miejsca, w którym rzeka Ural ostro skręca ku zachodowi i górnym biegiem tej rzeki na północ aż do podnóża Uralu (jak na mapie; taki przebieg granicy najczęściej podawany jest przez polskich geografów); wreszcie wschodnim podnóżem gór w kierunku północnym aż do rzeki Bajdaraty, z której biegiem skręca na północny wschód do jej ujścia do Zatoki Bajdarackiej na Morzu Karskim (Ocean Arktyczny)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mały fail start wyszedł. Przepraszam panowie za literówki i problemy techniczne. Problem jest taki, że raz opublikowany quiz nie da się edytować. Mam już lekcję na przyszłość.

Co do Morza Kaspijskiego, to byłem zawsze pewien że geograficznie jest uważane za najniższy punkt Europy, ale sprawdzę to jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamus ale jest jeszcze coś takiego -za wiki

"

Nizina Nadkaspijska (ros. Прикаспийская низменность - Prikaspijskaja nizmiennost’) – rozległa nizina w południowo-wschodniej części Niziny Wschodnioeuropejskiej w Rosji i Kazachstanie.

Nizina ciągnie się wzdłuż północnego wybrzeża Morza Kaspijskiego. Otoczona jest przez wyżyny: Nadwołżańską i Jergeni na zachodzie oraz Obszczyj Syrt na północy, a także przez góry Mugodżary i wyżynę Ustiurt na wschodzie. Powierzchnia wynosi około 200 tys. km², z czego ponad 50% stanowi depresja. Jest to największy pod względem powierzchni obszar depresyjny w Europie i Azji. Najniższy punkt, brzeg jeziora, położony jest 28 m p.p.m

Pytanie dobre tylko źle zformulowane

Pozdro Anva

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.