Skocz do zawartości

Obejmy szukaczo-guidera 50mm


poldip

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż obejmy których używałem do mocowania szukaczo-guidera 9x50. Wykonane z aluminium. W każdej obejmie trzy śruby redełkowane zakończone teflonem. Otwór M6 do mocowania do dovetaila lub innej podstawy. Obejmy są sprawne i działają bez zarzutu icon_smile.gif , nie jest to igła, bo były używane w terenie. Powodem sprzedaży jest zmiana koncepcji jaka dokonała się jakiś czas temu w wyniku której przestałem ich używać. Od pół roku leżą i się kurzą. Pora aby teraz posłużyły równie dobrze komuś innemu.
Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić to rozwiązanie. Sprawdza się wyśmienicie. Wygodna regulacja. Obejmy są stabilne i pewnie trzymają szukacz. Nic się nie ugina. Duży zakres regulacji umożliwia bez problemu znalezienie odpowiedniej gwiazdki.
Tego typu akcesoria nie pojawiają się na giełdzie zbyt często. Ja sam długo się wahałem zanim zdecydowałem się je sprzedać.
Znalazłem na dysku stare fotki, więc mam co pokazać. Uwaga: szukacz, kamera, teleskop i inne akcesoria nie są przedmiotem sprzedaży. Sprzedaję same obejmy ze śrubami.
Cena 130 zł + 10 wysyłka lub odbiór osobisty Warszawa Mokotów.

obejmy1.JPG

obejmy2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooops..., faktycznie, wymiar wewnętrzny jest ważnym parametrem. W ferworze pisania ogłoszenia zupełnie o tym zapomniałem.

Więc fi wewnętrzne obejm to 68mm. Dla szukacza który ma średnicę 53mm zostaje po 7.5mm po obu stronach. Czyli pozwala to na dosyć dużo regulacji (na oko ze dwa razy więcej niż w uchwycie zwykłym do wizuala). Dokładny kąt regulacji na niebie zależy również od tego jak blisko siebie są zamontowane obejmy. Im bliżej tym kąt (zasięg regulacji) szerszy.

Pozostaję przy guidowaniu szukaczoguiderem. Zmiana koncepcji polegała na zmianie sposobu mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.