Skocz do zawartości

Na pograniczu Cefeusza i Kasjopei


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś ty tego Taka wyczytał u Jacka? Człowiek foci na EQ-6 a tu go obrażają :)

 

Sensowny zestaw "Młody Astrofotograf" lub " Astrofotografia ależ to bardzo tanie" zaczyna się od 5-7 tys złotych.

Montaż używany HEQ5 - 1500 PLN

Kamera używana np. ST2000- z kołem filtrowym- 4000 PLN

Tuba jakiś 60-80/600 w granicach 1000 PLN używka.

I jeeeedziesz...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simarik dzięki, tym bardziej, że jakoś, nie wiem czemu, zawsze bardziej lubiłem rozległe mgławice niż "punktowe" galaktyki czy kulki.

A focił bym je z jeszcze krótszej ogniskowej, ale niestety, każdy inny obiektyw Canona, oprócz EF200, ma za mały otwór przy bagnecie, albo za blisko tylną soczewkę, żebym dał radę zmieścić tam jeszcze jakiś filtr

 

Natomiast niemal w centrum kadru NGC 7538 - niepozorna, choć jasna mgławiczka, lecz zawierająca największą

znaną protogwiazdę, której dysk akrecyjny jest ponad 300 razy większy od rozmiarów naszego Układu Słonecznego

 

heh a już informacja nie aktualna, bo news sprzed 10 minut: http://phys.org/news/2013-07-astronomers-witness-birth-milky-massive.html

ależ ten nasz Wszechświat się szybko zmienia :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ty tego Taka wyczytał u Jacka? Człowiek foci na EQ-6 a tu go obrażają :)

 

Sensowny zestaw "Młody Astrofotograf" lub " Astrofotografia ależ to bardzo tanie" zaczyna się od 5-7 tys złotych.

Montaż używany HEQ5 - 1500 PLN

Kamera używana np. ST2000- z kołem filtrowym- 4000 PLN

Tuba jakiś 60-80/600 w granicach 1000 PLN używka.

I jeeeedziesz...

Popierdzieliło mi się :-))) w stopce jest EF200 a nie EM200 :-D

 

Z resztą się zgadzam :-D

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zostałem leniem, fajnie :ermm: . A ja wciąż szukam jakiegoś kompromisu.

 

ależ nie, bo życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać,

ale przyznaj, że obserwatorium jest rozwiązaniem raczej już bezkompromisowym.

Mało tego obserwatorium Cię wiąże - pozbawia chęci wyjazdu w ciemne miejscówki (i też głównie przez lenistwo)

Dlatego też pier jest świetnym kompromisem - oszczędza czas, ale i nie pozbawia mobilności - nie szkoda go porzucić ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja pozostaję na razie przy AT i lustrzance. Ten setup jako jedyny daje mi uczucie wolności a zarazem umożliwia bezposredni kontakt z naturą i ciemnym niebem. Większy sprzęt byłby juz dla mnie za bardzo uciążliwy (gabaryty, laptop, kable, guiding, czas).

 

Przepraszam za zamieszanie w temacie.

Edytowane przez Robson_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.