Skocz do zawartości

Do Poznaniaków i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

Gość saywiehu

Hej, chłopaki!!! Do Trzcianki macie rzut pyrką, jakby co. A niebo jest tu po prostu wspaniałe. Mam porównanie z Szamotułami, bo większość życia tam mieszkałem.

Byłaby szansa na nocleg jakiś, z rozbiciem namiotu no problem. W następnym tygodniu powinna być u mnie Synta 8".

Ale do Szamotuł tysz mogę - mam tam rodzinę, nawet dość często tam bywam. Hmmm... w Obornikach też mam rodzinę :D

Pozdrawiam i Szamotuły, i Oborniki !

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Hej, chłopaki!!! Do Trzcianki macie rzut pyrką, jakby co. A niebo jest tu po prostu wspaniałe. Mam porównanie z Szamotułami, bo większość życia tam mieszkałem.

Byłaby szansa na nocleg jakiś, z rozbiciem namiotu no problem. W następnym tygodniu powinna być u mnie Synta 8".

Ale do Szamotuł tysz mogę - mam tam rodzinę, nawet dość często tam bywam. Hmmm... w Obornikach też mam rodzinę :D

Pozdrawiam i Szamotuły, i Oborniki !

:Beer:

Witaj! jakies pól roku temu kupowałem w Trzciance samochód i wtedy byłem tam po zraz pierwszy i jedyny ale chętnie tam zawitam ponownie, gdyby udało się zebrać kameralną grupkę astro-miłośników z sąsiednich powiatów OB. CZ-Tr. i SZ. i zorganizować jakieś stałe pseudo- regularne spotkania było by więcej niż super. Jeśli masz takie możliwości znasz ludzi ........... bo w Obornikach raczej telpa nie ujrzysz nawet przez mocny noktowizor zatem samemu gryzę niebo, Pozdr Robert :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Hmmm... to byłoby rzeczywiście pyszne! W Pile jest Adam, w Obornikach ty, w Międzychodzie Radradish, w Szamotułach Maciej Reszelski, no i ja. Gdyby wszyscy chcieli się pobawić, mielibyśmy całkiem mocną grupę na początek. Tu, w Trzciance nie było do tej pory też nikogo (oprócz mnie) zainteresowanego, ale odkąd tutejsze LO kupiło niezłego 8" Celestrona na EQ, chodzą całkiem miłe słuchy o jakichś działaniach.

Ja z kolei zaraz zacznę inwestycję w Czarnkowie (marina na Noteci), gdzie sie wyprowadzę. Od przyszłego roku będzie tam (oby!) całkiem sensowne miejsce do lukania. Zarząd Czarnkowa chce mi też powierzyć organizację punktu widokowego na Górze Żydowskiej, górującej nad miasteczkiem... Sam i tak poważnie myślę o organizacji astro- zlotów u mnie.

W tej chwili jakiekolwiek podstawy by były. Można wytyczyć stałe miejsce na spotkania, można też spotykać się na zmianę w innym miejscu. Podstawowym problemem będzie czas, ale... ja dla astro potrafiłbym oderwać się od roboty :)

No, oby nam coś z tego wyszło!

:Salut:

 

P.S. Astronoce były zainteresowane tym trzcianeckim niebem...

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

No...widzę że posiadasz raczej duszę organizatora to napewno przydało by się w formowaniu lokalnej grupy astro, więć może to nie koleżeńskie ale zdam się na Twoje manery bo z moją inicjatywą raczej cienkawo - Jestem zawsze gotów na wszelkie zawołanie na astro - spotkania, wystarczy tylko dać znać na prv!

:helo:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Spróbuję ...

Może na początek spotkamy się na Astroognisku w Poznaniu 9 czerwca i dogadamy resztę?

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Właśnie dodałem swoje zgłoszenie na maila. Ciekawe jak to bedzie wyglądać.

Rozumiem że firma sprzedająca sprzęt astro promuje swoje produkty. W programie bedzie piwo :Beer: : ja będe samochodem więc ta opcja raczej odpada może jedno na początek, ognisko owszem owszem, Obserwacje. Rozumiem, że w tym miejscu dadzą nam sprzęt do testowania, a czy przyjerzdżacie z własnym sprzętem, czy może to będzie nie na miejscu? tzn. troche nie fair w stosunku do organizatora?

Znam trochę terny Starołęckiej to peryferia Poznania małe domki, troche lasu, niebo chyba nie tak ciemne, ale nie bedę pesymistą, jak będzie to sie obaczy pozdr Robert

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Heh, jeśli nasi grają... organizator powinien wziąć to pod uwagę.

Dla ignisdei i ewentualnych innych, którzy chcieliby od czasu do czasu się spotkać: wymyślcie cuś i dajcie znać na PW. Ja pewno pojadę bez względu na termin. Tylko wyjątkowe spiętrzenie roboty mnie zatrzyma, albo gremialne odwołanie udziału.

:Beer:

 

Krzyczcie, albo i nie - nie chcę widzieć jak ci z Ekwadoru nam dokopią :D

Obym był złym prorokiem !!!

Organizator w tej samej chwili, gdy pisałem, wziął mecz pod uwagę :) No to moje odwołuję, popatrzymy !

Szaliki? :D

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji dochodzi jeszcze jeden punkt programu! Wspólne oglądanie meczu reprezentacji.

Moje uznanie Maciej za spostrzegawczość odnośnie nałożenia się terminów, ale skoro Organizator dokłada jeszcze jeden punkt programu, to wszystko OK. Takie wspólne oglądanie meczu może być nawet ciekawsze niż w domowym zaciszu. Podtrzymuję swój przyjazd !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Może jakiś bilbord - ukazujący na przemian zmagania naszych orłów Janasa z obrazem krystalicznego nieba nad ul Starąłęcką w Poznaniu ( w przerwach) emitowanego przez kamerki zamontowane na sprzęcie Fotoclassic Ale najlepiej niech wyemitują gwieździste niebo nad Ekwadorem..to jest już coś, zaraz a która tam będzie wtedy godzina 9 czerwca?

W sumie nie istotne i tak grają w Gelsenkirchen. Ale można sobie choinka wyobrazić ..co nie :szczerbaty:

 

ps. saywiehu ufam że nasze ustalenia będa owocne - może zgłoszą się inni... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Poniewaz przesunal mi sie o tydzien wyjazd, jest szansa, ze Was odwiedze!!! :Beer:

No no, Polaris! Tylko nie, że szansa... Ja też będę musiał sie potroić i poczworzyć ;)

Więc widzimy się, co?

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie ponieważ jestem tu nowy :) czy nowi urzytkownicy forum tez są mile widziani na ognisku ?

Do kiedy trzeba zgłosić swoją obecność ?

I czy ktoś się oriętuje jak z Ronda Starołeka dojechać na miejsce zlotu ? (transport miejski wchodzi tylko w grę ) Pozdrawiam .

S.G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Witam

Mam pytanie ponieważ jestem tu nowy :) czy nowi urzytkownicy forum tez są mile widziani na ognisku ?

Do kiedy trzeba zgłosić swoją obecność ?

I czy ktoś się oriętuje jak z Ronda Starołeka dojechać na miejsce zlotu ? (transport miejski wchodzi tylko w grę ) Pozdrawiam .

S.G.

Witaj!

A gdzie mieszkasz konkretnie w Poznaniu , ja jade z Obornik przez SuchyLas koło wieży na Piątkowie , potem piątkowską, dalej koło Kruka pod wiaduktem, dalej przecinam św Marcin jadę do ronda Rataje a z tamtąd na rondo Starołęka. Jesli Ci pasuje to Cię mogę po drodze zgarnąc z jakiegoś miejsca? Pozdr Robert :Salut:

ps. Oczywiście tyczy się to każdgo kto nie ma transportu a ma po (mojej ) drodze.....

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mieszkam na Armii Krajowej to jest zaraz przy Rondzie Starołęka , no to było by miło dam znać na priva jak już zgłosze swoją obecność na zlocie. Dam znać po tym weekendzie , bo jeszcze w firmie szykuje się szkolenie akurat 9 VI więc nie wiem jak będzie ...ale w razie czego będę chętny na przejazd ja + dziewczyna :) czy znajdzie się jeszcze jedno miejsce w razie czego ? Wszysto napisze na priv, w poniedziałek.

Edytowane przez sebastiancntfai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość ignisdei
He, nawet niezła pogoda się zapowiada!

Ja jadę.

 

No tu bym sie kłucił zobacz te urocze chmurki...mimo to i tak synte zabieram i basta.

post-1723-1149716966_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.